Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Międzynardowy Dzień Kropki Drukuj
Międzynardowy Dzień Kropki

W dniu 16 września obchodziliśmy Międzynardowy Dzień Kropki. Z tego powodu nauczycielki p. Joanna Skubiszewska i Karolina Karpińska-Kuciapska zaprosiły uczniów klas II i III do wspólnej zabawy, zwracając uwagę, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Mnóstwo kolorowych kropek i kółeczek zagościło na szkolnym korytarzu ponieważ uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki.

Na początku spotkania dzieciaki obejrzały krótki film pt.:”The Dot”, na podstawie którego później odbyła się krótka pogadanka. Uczniowie zastanawiali się między innymi jaki byłby świat bez kropki. Po burzy mózgów przyszedł czas na ćwiczenie ruchowe, zabawa z kołem hula hop okazała się świetną zabawą podobnie jak wspólne zaśpiewanie piosenki o kropce. Ostatnim zadaniem jakie stanęło przed uczniami było namalowanie na szablonie koła swojego talentu i umieszczenie go na specjalnie przygotowanym przez panie nauczycielki Drzewie Talentów!

To był wspaniały dzień!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Koszalin zdobyty !!!....... Drukuj
Koszalin zdobyty !!!.......

Blisko 200 zawodniczek i zawodników z roczników 2006 i 2007 wzięło udział w drugiej edycji Turnieju piłki ręcznej o Puchar Rektora Politechniki Koszalińskiej „Hanballowy Fun”, który rozpoczął się w piątek 13 września. Wielu zawodników turnieju to również uczestnicy projektu “zRęcznie kręcimy na piasku” – zajęć z piłki ręcznej plażowej organizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się również w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, inicjatywy Komisji Europejskiej mającej promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W turnieju udział wzięły m.in. drużyny: SP23 Płock, Lider Sławno, Sparta Oborniki Wielkopolskie, KU AZS Politechnika Koszalińska, SP23 Koszalin, SP18 Koszalin, UKS Jedność, SP7 Koszalin oraz SP 17 Koszalin.

SP23 Płock wystawiła do turnieju cztery zespoły. Dwa zespoły w kategorii dziewcząt rocznika 2006 i 2007, a także dwa zespoły w kategorii chłopców rocznika 2006 i 2007.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

- dziewczęta rocznik 2006 I miejsce

- dziewczęta rocznik 2007 II miejsce

- chłopcy rocznik 2006 I miejsce

- chłopcy rocznik 2007 I miejsce

Wielkie Brawa!!!!!

Opiekunami zespołów byli trenerzy Arkadiusz Ławnicki, Michał Królikowski i Cezariusz Raczkowski.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczni uczniowie naszej szkoły! Drukuj
Bezpieczni uczniowie naszej szkoły!

Dnia 11 września 2019 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Celem przeprowadzonych zajęć warsztatowych było poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu, jak i w szkole.

Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi, od których nigdy nie wolno brać słodyczy, jak i wsiadać z nimi do samochodu. Zaproszeni goście dużo uwagi poświęcili noszeniu przez najmłodszych elementów odblaskowych w formie opasek i breloczków po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów. Była to dobra okazja do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się uczniów.
Dziękujemy za dobre rady!

Fotograf p.Edyta  Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsza płocka podstawówka walczy z hałasem. Drukuj

Pierwsza płocka podstawówka walczy z hałasemTO  MY SP 23 walczymy z hałasem. Napisali o nas  w jaki sposób . Przeczytaj

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20 Drukuj
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20

Dnia 2 września 2019 roku, o godzinie 9.00, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku im. Armii Krajowej, rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2019/20 dla klas 1-3.  Na początek wysłuchano przemówienia Pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej, która serdecznie powitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają naukę w murach naszej szkoły.

         Następnie pani dyrektor oddała głos artystom z klasy 3a i 3b, którzy pod kierunkiem pań Marzeny Nejman i Małgorzaty Gomułki oraz wsparciem muzycznym chóru, pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci, wystąpiły ze słowno-muzyczną częścią artystyczną.

Po występie starszych kolegów wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszaków.

         Na koniec głos zabrali zaproszeni goście, którzy przekazali nauczycielom i uczniom życzenia owocnej pracy i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

         Kończąc, pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości:Małgorzacie Gomułce, Marzenie Nejman, Małgorzacie Podwójci – za część artystyczną; Ilonie Borczuk, Anecie Olszewskiej, Agnieszce Elwertowskiej – za scenografię; Robertowi Elwertowskiemu, z-cy dyrektora Romanowi Kusemu – za oprawę muzyczną.Fotorelację przygotowała Janina Łukasiak.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 11