III miejsce w Niepodległościowym Grand Prix w siatkówce dziewcząt Drukuj
III miejsce w Niepodległościowym Grand Prix w siatkówce dziewcząt

W  dniu 28 listopada 2018r  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku podsumowano Niepodległościowe Grand Prix w siatkówce dziewcząt dla szkół podstawowych. Patronem turnieju został Paweł Papke wielokrotny reprezentant Polski . Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: czwórki siatkarskie, szóstki siatkarskie oraz trójki siatkarskie. Niepodległościowe Grand Prix miało charakter cykliczny. Do końcowej punktacji wliczało się wyniki najlepszego zespołu danej szkoły z każdego turnieju. Nasze siatkarki walczyły zawzięcie o każdy punkt. Pierwszy turniej odbył się w kategorii "czwórek" .Dziewczęta po przegranym meczu półfinałowym z SP nr 11  zajęły 4 miejsce .Kolejna mecze rozegrano w kategorii szóstek siatkarskich. Tym razem to zawodniczki naszej szkoły nie miały sobie równych. Wygrały wszystkie mecze zdobywając I miejsce i złote medale. Kolejne rozgrywki odbyły się w ustawieniach trójkowych. Dziewczęta naszej szkoły po awansie do rozgrywek półfinałowych przegrały jeden mecz z SP22, natomiast pokonały SP nr 3 i w pięknym stylu zdobyły III miejsce. Po podsumowaniu punktacji całego turnieju nasza szkoła usytuowała się na trzecim miejscu zdobywając srebrny medal .Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Nasze reprezentantki;

"czwórki siatkarskie"- Maja Żebrowska-7s, Julia Koperska -6f, Martyna Glińska -6d,Julita Gzylewska -6d,Maja Kęsicka -5g, Michalina Niedzielak- 5g,Amelia Cybulska -5g,Natasza Guzek-5d,Klaudia Wyrębkowska-5d, Agata Olejnicka -5d

"szóstki siatkarskie"- Zuzanna Gajewska, Aleksandra Kaźmierczak, Natalia Krajewska, Laura Michalak, Gabrysia Nych, Aurelia Olewnik, Weronika Piecka, Maja Prusiewicz, Maja Żebrowska, Wiktoria Romanowska ( klasa 7s)

"trójki siatkarskie"-Maja Kęsicka -5g, Michalina Niedzielak- 5g,Amelia Cybulska -5g,Natasza Guzek-5d,Klaudia Wyrębkowska-5d, Agata Olejnicka -5d

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteka andrzejkowa Drukuj
Dyskoteka andrzejkowa

W środę, 28 listopada, uczniowie klas IV - VIII wraz ze swoimi nauczycielami bawili się na andrzejkowej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W role dyskdżokejów wcielili się - p. Robert Elwertowski oraz p. Grzegorz Urbaczewski.

Również i klasy I- III  miały  swoją  dyskotekę , bo przecież tradycja nakazuje, aby w Andrzejki zająć się przepowiadaniem przyszłości. W tym roku przepowiadaniem tego co nas czego w dalszej i bliższej przyszłości dla uczniów z klas I-III zajęły się „wróżki” studentki z PWSZ, które odbywają w naszej szkole praktyki pedagogiczne. Po pełnych emocji wróżbach na wszystkich czekała wspaniała zabawa przy ulubionych utworach dyskotekowych

 

   Szukajcie się na zdjęciach w galerii, które zrobiła p. Edyta Paradowska i p. Janina Łukasiak

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasza drużyna zajęła III miejsce!!! Drukuj
Nasza drużyna zajęła III miejsce!!!

 

28 listopada uczniowie szóstych klas: Klaudia Komuda (VI S), Igor Wołos (VI B) i Oliwier Pikała (VI E) pod opieką pani Moniki Woźniak oraz pani Agnieszki Koperskiej wzięli udział w XI edycji konkursu matematyczno – przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 21 w Płocku. W przygotowaniu uczniów pomogły: pani Joanna Kowalczyk, pani Joanna Gronczewska oraz pani Iwona Dobrzyńska. Konkurs o charakterze interdyscyplinarnym miał na celu rozbudzanie i rozwijanie uzdolnień matematyczno – przyrodniczych uczniów oraz uczył rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Zachęcamy do stosowania wiedzy i umiejętności matematyczno – przyrodniczych w praktyce, a także do zdobywania wiedzy o środowisku przyrodniczym najbliższej okolicy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Łódź stolicą przemysłu włókienniczego - projekt międzyprzedmiotowy Drukuj
Łódź stolicą przemysłu włókienniczego - projekt międzyprzedmiotowy

W listopadzie uczniowie klas VIc i VId (13.11.) oraz  VIa i VIs (27.11.) wraz z wychowawcami i nauczycielką historii p. Renatą Cichocką wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Był to jeden z etapów projektu międzyprzedmiotowego, którego celem było bliższe poznanie dawnej stolicy przemysłu włókienniczego w naszym kraju.

W październiku uczniowie na lekcjach historii realizowali tematy związane z rozwojem przemysłu na ziemiach polskich. Dowiedzieli się też, jak wyglądało życie w mieście w  końcu XIX wieku.

W trakcie wizyty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi uczniowie odwiedzili dwie sale. W zrewitalizowanej kotłowni dawnej fabryki Ludwika Geyera wzięli udział w pokazie multimedialnym i wysłuchali prelekcji na temat historii przemysłu włókienniczego oraz procesu produkcji. Filmy i prezentacje przybliżyły uczniom rodzaje tkanin i splotów oraz  stroje, jakie noszono w XIX i XX wieku. Uczniowie mogli też podziwiać przy pracy maszynę parową, żakard oraz selfaktor, ożywione dzięki filmom i animacjom. Kolejny budynek, będący rekonstrukcją tkalni, ukazywał łódzkie tkalnie na przełomie XIX i XX wieku. Wystawa przybliżyła nie tylko realia, ale i klimat codziennej, niezwykle trudnej i wymagającej pracy tkacza. Prezentacja maszyn w ruchu, ogromny hałas i stukot maszyn  zrobiły na zwiedzających ogromne wrażanie. Na koniec uczniowie udali się na wystawę strojów z kolekcji Mody Polskiej, firmy odzieżowej Jerzego Antkowiaka, która od 1958 roku przez 60 lat ubierała Polaków, czerpiąc wzorce z mody paryskiej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pałacu Poznańskich - największej i najbardziej okazałej rezydencji fabrykanckiej w Polsce, zbudowanej przez Izraela Poznańskiego, zaliczanego do tzw. "łódzkich królów bawełny". Następnie uczniowie udali się do Muzeum Fabryki, znajdującym się w dawnej drukarni materiałów. Prezentowana w nim wystawa multimedialna ukazywała historię rodziny Poznańskich i ich fabryki ze szczególnym uwzględnieniem procesu produkcyjnego. W ramach kolejnego przedmiotu - techniki uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje tkanina: w jaki sposób bawełna staje się przędzą, po czym zobaczyć, jak zmienia się ona w tkaninę w trakcie prezentacji pracy XIX-wiecznych krosien. W trakcie warsztatów w ramach zajęć plastycznych uczniowie projektowali własne wzory na tkaninie. Końcowym efektem wspólnych działań było zredagowanie na lekcjach języka polskiego sprawozdania z wycieczki.

Opiekunowie projektu: p.Renata Cichocka, p.Monika Czyżewska, p.Barbara Gasińska, p.Agnieszka Ławnicka, p.Agnieszka Kochanowska-Matuszewska,p. Bożena Matlęga, p.Ewa Wojtycka

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia / World Teddy Bear Day Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia / World Teddy Bear Day

25 listopada (niedziela) wielbiciele Misiów z całego świata obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia - w naszej szkole 26 listopada (poniedziałek). Święto zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę pojawienia się zabawki.

 Tego dnia, na prośbę nauczyciela języka angielskiego (koordynatora projektu) p. Agaty Rychlik, bardzo dużo dzieci, szczególnie uczniów klas I-III (ale również IV-VI) ozdobiło swoje stroje kotylionem (wg. własnego projektu) z podobizną Misia, wykonało portrety swoich ulubieńców oraz przyniosło misiowych przyjaciół do szkoły.

Popularność bohatera naszego święta zaczęła się w 1902 roku za sprawą ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta i właścicieli nowojorskiego sklepiku z cukierkami Morrisa i Rose Michtom. Prezydent zaproszony na polowanie w listopadzie 1902 roku odmówił oddania strzału do młodego, bezbronnego niedźwiadka. Państwo Michtom dowiedziawszy się o tym wydarzeniu wykonali misia-zabawkę, myśląc o klientach swojego sklepu, czyli dzieciach. Za zgodą prezydenta nazwali pluszaka Teddy Bear – zdrobnienie od imienia Theodore.

 

Wystawę prezentującą prace uczniów i portrety sławnych misiów można obejrzeć na głównym korytarzu szkolnym (przygotowali ją p. Agata Rychlik z uczniami klas: 5e, 6ad, 8b i 8s). Uczniowie klas:2b, 3b, 5d i 5e dostarczyli fantastyczne, kolorowe portrety swoich ulubieńców. Są tam również: pierwszy Pluszowy Miś – amerykański Teddy Bear, angielski Kubuś Puchatek (Winnie-the-Pooh) oraz Paddington, pochodzący z Peru, wielbiciel Londynu i marmolady. Jest też sławny Miś Yogi, mieszkaniec Parku Narodowego Yellowstone w USA.

 

Tego dnia w klasie 2b odbyła się wyjątkowa lekcja w-f – uczestniczyły w niej dzieci i ich misie, które ćwiczyły wspólnie pod kierunkiem p. Małgorzaty Gomułki. Były wyścigi rzędów, ustawianie misiów w kolejności rosnącej lub malejącej, misie skakały do góry, lądowały w pętlach, siedziały na głowach swoich opiekunów, itp. Po lekcji powstało pamiątkowe zdjęcie i misiowe portrety zaprezentowane na wystawie.

 Uczniowie klas 1 d  2d , 2c oraz 4eg  pod opieką p. Justyny Matusiak  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przynieśli swoje pluszowe  misie. Klasa 1 d oraz 2 d przygotowały książeczki „ My Teddy Bear’s Book” w których dzieci rysowały swoje misie  powtarzając poznane nazwy kolorów oraz części ciała.  Uczniowie klasy 2c wysłuchali i nauczyli się śpiewać piosenkę pt „ My Teddy Bear”. Klasa 4eg opisywała różnice i podobieństwa dotyczące prawdziwych misiów  „real bears „ i pluszowych misiów „teddy bears”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.  Klasa 1 b pod opieką p. Anny Malik obejrzała przygody najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie Paddingtona  oraz narysowała postać swojego ukochanego pluszowego misia. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że to był „misiowy dzień”.

 

 

Lekcje z zabawą z okazji Dnia Misia przeprowadziły panie: Małgorzata Gomułka (klasa 2b), Marzena Nejman (klasa 2a), Dorota Pankau (klasa 3b) i Agata Rychlik (klasy: 3b, 5d, 5e, 6ad i 6ef), Justyna Matusiak (1d, 2d, 2c, 4eg), Anna Malik(1b).

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa dostarczyła jej uczestnikom dużo radości i uśmiechu.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zuchy i harcerze to jedna rodzina Drukuj
Zuchy i harcerze to jedna rodzina

W dniach 23-24 listopada 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki”, Próbnej Gromady Zuchowej „Wilczęta” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” spotkali się podczas wspólnego biwaku integracyjnego pt.: „Zuchy i harcerze to jedna rodzina”. W piątkowe popołudnie zuchy wzięły udział w grze „Ulica Zuchowa: Gdzie są moje ciasteczka?”. Ciasteczkowy Potwór wracając do domu Ulicą Sezamkową zgubił wszystkie ciasteczka. Potwór prosi dzielne zuchy o pomoc w odnalezieniu ciasteczek. Zabawa polegała na zbieraniu ciasteczek, które były rozłożone na planszy. Gromada Wesołe Sówki I Wilczęta na czas zabawy pracowały w nowopowstałych szóstkach. Zuchy po rzucie kostkom wybierały dodatkowe wyzwanie, które znajdowało się na terenie szkoły i dopiero po poprawnym wykonaniu zadania mogły wrócić do gry. Na punktach zuchy musiały przekręcić ogromne ciasteczko używając tyko nóg, rozwiązać rebusy, wykonać jak najdłuższy łańcuch dla Elmo, ułożyć układankę Liczyhrabiego, której właściwy kształt znajdował się kilka metrów dalej, nauczyć Wielkiego Ptaka krótkiego układu tanecznego, wykonać żywego bałwanka J, poskładać pościel, którą rozrzucił Oskar Zrzęda. Oczywiście były też pytania z prawa zucha i elementów umundurowania.

Harcerze zagrali w grę „Potyczki Zastępów”, której głównym celem było umożliwienie zastępom działania zespołowego. Gra miała za zadanie przybliżyć graczom w praktyce system małych grup, który jest jednym z elementów metody harcerskiej, zaś zaproponowane zadania pozwoliły harcerzom wzbogacić wiedzę o nowe rozwiązania w pracy z zastępem oraz sprawdzić się w działaniu. W grze towarzyszył harcerzom żółw Edek, zaś, aby zacząć grać harcerze w zastępach musieli przybrać nową nazwę zastępu związaną z żółwiami, wymyśleć swój okrzyk i stworzyć pionek do gry.

Wieczorem zuchy i harcerze wzięli udział we wspólnym kominku, podczas którego wysłuchali gawędy o uczuciach, rozmawiali o roli braterstwa i przyjaźni, wspólnie śpiewali i pląsali. Podczas biwaku uczestników odwiedziła Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska, która wzięła udział w kominku.

Po kominku nastąpiło wieczorne szaleństwo podczas „piżama party”, zaś wieczorem wszyscy wspólnie oglądali bajkę, można było również zagrać w gry planszowe. 

W sobotę uczestnicy biwaku wzięli udział we wspólnym apelu podsumowującym biwak, podczas którego otrzymali dyplomy dla jednostek i słodką niespodziankę.    

Zuchy przez cały czas zastanawiały się czy Ciasteczkowy Potwór podzieli się z nimi ciasteczkami, ale podczas porannego podsumowania biwaku każdy zuch i harcerz mógł delektować się pysznymi ciasteczkami.

Podczas biwaku Gromadą Zuchową „Wesołe Sówki” opiekowała się pwd. Ilona Borczuk, Próbną Gromadą Zuchową „Wilczęta” dh. Renata Łączyńska, zaś 303 Drużyną Harcerską „Dywizjon” pwd. Agnieszka Elwertowska oraz pwd. Robert Elwertowski. 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej w Wilanowie Drukuj
Turniej w Wilanowie

W dniach 23-25.11 uczniowie klasy 5s i 6s brali udział w XIX Wilanowskim Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej.

W kategorii klas V rywalizowało 12 drużyn z całej Polski. Bardzo wymagający przeciwnicy postawili bardzo trudne wymagania. Zespół naszej szkoły zmierzył się po kolei w grupie z drużynami z Węgrowa, SP 3 z Płocka ,SP 49 Białystok , UKS Wilanowia Warszawa, MOSiR Bochnia, odnosząc spektakularne zwycięstwa.

Naszym przeciwnikiem półfinałowym była bardzo mocna  drużyna MUKS 21 Płock . Chłopcy z 5s nie zostawili żadnych złudzeń rywalowi wygrywając 15:11.

W walce o złoty medal zmierzyliśmy się z faworytem drużyną SP 50 z Białegostoku. Przez cały mecz trwała zacięta walka i dopiero po dramatycznej końcówce zremisowaliśmy 8:8 tracąc bramkę na dwie sekundy przed końcem meczu. Niestety w serii rzutów karnych okazaliśmy się słabsi ulegając 2:0. W niczym jednak nie umniejsza to sukcesu zawodników z 5s którzy w przekroju  całego turnieju pokazali ogromną wolę walki, zaangażowanie i sportowy charakter.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Szymon Koziński, Mateusz Sobociński, Wiktor Garstka, Wiktor Lipiński, Aleksander Raczkowski, Igor Grobelski , Igor Wilkoński, Bartosz Wochowski, Piotr Marcinkowski, Jakub Dolny, Jonatan Ostrowski, Patryk Fleming.

Warto również nadmienić iż MVP Turnieju w tej kategorii wiekowej został Bartosz Wochowski ,a najlepszym zawodnikiem w drużynie Aleksander Raczkowski.

Trenerem drużyny jest pan Michał Królikowski ,a pomagał mu pan Cezariusz Raczkowski.

Zupełnie inaczej przedstawiała się rywalizacja zawodników klasy VI czyli rocznika 2006. Tu od początku należeliśmy do faworytów i nie zawiedliśmy. Wygraliśmy wszystkie swoje mecze po kolei z Węgrowem, Kętrzynem , Białymstokiem, MUKS 21 Płock. ,aby w grupie finałowej pokonać znów Kętrzyn oraz w decydującym meczu Węgrów 15-9.

Zespół wystąpił w następującym składzie : Kamil Rutkowski, Dominik Nawrocki, Krystian Szostak, Oliwier Żurawski, Filip Brzozowski, Filip Lewandowski, Jakub Jaworski, Bartosz Akimow, Jakub Sowul.Mikołaj Kopeć, Jakub Karaś, Jakub Ciołek.

MVP Turnieju został Jakub Ciołek,a najlepszym zawodnikiem drużyny Kamil Rutkowski.

Trenerem drużyny jest Michał Królikowski.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce za nagranie wyjątkowego filmu z okazji 10 urodzin Galerii Wisły Drukuj
I miejsce za nagranie wyjątkowego filmu z okazji 10 urodzin Galerii Wisły

 

Z dumą pragniemy poinformować, że 25 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami Agnieszką Jakubiak, Tomkiem Żórawskim i Kasią Rydzewską odebrali nagrodę z rąk Dawida Kwiatkowskiego za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie zorganizowanym przez Galerię Wisła.  Konkursu był skierowany do Szkół Podstawowych w Płocku z okazji 10 urodzin Galerii Wisła. Uczniowie wraz z nauczycielami nagrali wyjątkowy film z życzeniami dla Galerii. Wprowadzili tym samym jury w bajkowa scenerię i pozwolili przenieść się w czasie. Dziękujemy wszystkim za współpracę a w szczególności dzieciom, za ich zaangażowanie oraz rodzicom za zaufanie. Jesteście wspaniali.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pan Policjant w klasie integracyjnej VIIIa Drukuj

Pan Policjant w klasie integracyjnej VIIIa23 listopada, na zaproszenie uczniów klasy integracyjnej VIIIa i nauczyciela Edyty Paradowskiej gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Wawszczak- aspiranta sztabowego pełniącego funkcję koordynatora Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji ds. utrzymywania zwierząt. 
      Podczas warsztatów poznaliśmy m.in. „zasady zachowania bezpieczeństwa przed, w trakcie i po ataku psa”.  Bardzo sympatyczny i posiadający rozległą wiedzę na ten temat pan Policjant uczył nas, jak można uchronić się przed potencjalnym atakiem niebezpiecznych i agresywnych zwierząt. Wszyscy uczniowie poznali mi. in  pozycję tzw. żółwika, która  w takiej sytuacji może uratować nam życie. Poznawaliśmy tok rozumowania agresywnego psa i zrozumieliśmy jakie błędy można popełnić, np. próbując ucieczki. Dowiedzieliśmy się jak  postępować z własnym pupilem, by wyciszać jego zwierzęce instynkty. Zadawaliśmy  pytania dotyczące pracy w policji, gdyż ten zawód zainteresował uczniów naszej klasy będących pod wrażeniem profesjonalizmu pana Andrzeja Wawszczak. Mamy nadzieję, że na następnym spotkaniu poznamy niezwykłe psy policyjne, o których słuchaliśmy tyle wspaniałych historii.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nagroda Grand Prix Drukuj
Nagroda Grand Prix

 

16 listopada w MDK w Płocku nastąpiło rozstrzygnięcie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ja i Król Maciuś Pierwszy”. Spośród 301 prac plastycznych, zostały zauważone i nagrodzone prace uczniów naszej szkoły. W grupie wiekowej 10-12 lat nagrody otrzymali: Julita Gzylewska z klasy 6D i Adam Bryk też z klasy 6D. Największym sukcesem może pochwalić się uczennica Klaudia Gryszpanowicz z klasy 6D, która otrzymała nagrodę Grand Prix. Prace naszych uczestników były niezwykle oryginalne i artystyczne. Nagrodzeni uczniowie wykonali swoje prace na zajęciach koła plastycznego, pod opieką pani Anety Olszewskiej.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 16