79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego Drukuj
Polskie Państwo Podziemne

 

5 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego - organizacji, która przez cały okres okupacji działała w ukryciu, walcząc różnymi metodami z hitlerowskim okupantem.

Z tej okazji uczniowie klasy VIII b pod opieką pań Renaty Cichockiej i Joanny Wodowskiej przygotowali część artystyczną dla zaproszonych gości oraz uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania Kombatanci opowiedzieli uczniom o swoich  wojennych przeżyciach i życzyli im, aby nigdy nie spotkał ich koszmar wojny.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
XXVII Bieg Tumskim im. Andrzeja Drętkiewicza Drukuj
Bieg Tumski

5 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Piaseckiej oraz
p. Tomka Żórawskiego wzięli udział w XXVII Biegu Tumskim im. Andrzeja Drętkiewicza. Trasa biegu zlokalizowana była przy Orlen Arenie w Płocku.
       

  SP 23 reprezentowało 25 uczniów z klas IV - VII, którzy biegli na dystansach 600 oraz 1200 m. Po zakończonych biegach odbyła się dekoracja zwycięzców.

Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

IV miejsce w kat. dziewcząt rocznik 2008 zajęła Marta Drożdż kl. IV c

II miejsce w kat. chłopców rocznik 2008 zajął Oliwier Przybyliński z kl. IV c 

 IV miejsce w kat. chłopców rocznik 2006 zajął Miłosz Cichosz z kl. VI c

 III miejsce w kat. chłopców rocznik 2006 zajął Jakub Serwach z kl. VI b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lew Honorek dba o nasze bezpieczeństwo Drukuj
Lew Honorek

    Dnia 2 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczny na drodze i w szkole”. Celem przeprowadzonych zajęć warsztatowych było poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu, jak i w szkole.

Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi, od których nigdy nie wolno brać słodyczy, jak i wsiadać z nimi do samochodu. Zaproszeni goście dużo uwagi poświęcili noszeniu przez najmłodszych elementów odblaskowych w formie opasek i breloczków po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów. Była to dobra okazja do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się uczniów.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pielgrzymka do Działdowa Drukuj

Pielgrzymka do Działdowa

W 2018 roku przypada 77 rocznica śmierci naszych błogosławionych Płockich Męczenników, Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego oraz Biskupa Leona Wetmańskiego.

Z tej okazji, w sobotę 29 września, uczniowie klasy 7B pod opieką pani Bernardetty Staniszewskiej, pani Anny Malik i pani Renaty Cichockiej udali się do hitlerowskiego obozu zagłady w Działdowie, miejsca śmierci płockich męczenników.

Zaproszenie na pielgrzymkę wysłała naszej szkole pani Teresa Krowicka, była więźniarka tego obozu, która gościła w naszej szkole i opowiadała dzieciom o swoich tragicznych przeżyciach.

Pielgrzymka odbyła się w celu rozbudzania patriotyzmu wśród młodych ludzi oraz utrwalania pamięci o miejscach związanych z zamordowanymi Polakami, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Uczniowie naszej szkoły złożyli najpierw kwiaty na placu obozu zagłady Soldau. Następnie brali udział w Mszy św., która zakończyła się krótkim koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Ostatnim punktem pielgrzymki był przejazd do Lasu Komornickiego, miejsca masowych grobów pomordowanych więźniów.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia kolejny raz w naszej szkole Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 28 września w szkołach na całym świecie. W tym roku kolejny raz do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie, w różny sposób, tabliczkę mnożenia.

   W piątek, na lekcjach matematyki w klasach 4-8 uczniowie brali udział w zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia.

   Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki przygotowane przez ich nauczycieli. Warunkiem wyjścia na przerwę była znajomość tabliczki mnożenia. Wyłoniliśmy wielu ekspertów, nagradzając ich i tych, którym się nie udało odpowiednimi zachętkami i motywcami.

   Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!

   Koordynatorem ŚDTM w naszej szkole była pani Anna Olczak-Mielczarek, a w rolę jej  Asystentów wcielili się nauczyciele matematyki i informatyki. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna! 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj

Głośne czytanie 

28 września, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania, uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, na którym mogli posłuchać czytanych baśni, opowiadań i wierszy. Pod hasłem „Lubię czytać” nauczyciele: Joanna Skubiszewska, Małgorzata Gomułka i Agnieszka Elwertowska oraz odbywająca praktykę studencką Martyna Kwasiborska czytały dzieciom wybrane przez siebie książki. Znalazły się wśród nich utwory Jana Brzechwy, Grzegorza Kasdepke, Joanny Papuzińskiej. Dzień Głośnego Czytania był okazją do „odczarowania” czytania jako niezbyt atrakcyjnej czynności, często kojarzonej jako przykry obowiązek, a także… „odkurzenia” zapomnianych tytułów. Uczniowie odkryli także talenty interpretacyjne nauczycieli, a głośne czytanie stało się pretekstem do rozmowy o książkach i świecie literatury.


Obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce Ekstra Talentów !!! Drukuj
II miejsce Ekstra Talentów

Ekstra Talent to turniej którego celem jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy. W projekcie wezmą udział wszystkie kluby występujące w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. W ciągu osiemnastu dni w zawodach uczestniczyć będzie 256 zespołów i ponad 3 000 zawodników!

Podobnie jak rok temu, tak i teraz – w czwartek 27 września na bocznych boiskach stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbył się turniej Ekstra Talent, organizowany przez Ekstraklasę S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od godziny 10:00 w rozgrywkach uczestniczyli młodzi adepci piłkarscy z rocznika 2007 oraz młodsi. Wcześniej jednak wzięli oni udział w badaniach motorycznych, tj. Beep Test, zwis na drążku i bieg wahadłowy. Tu na uwagę zasługuje drugi wynik w teście Beep test Oliwiera Przybylińsliego, który pokonał 90 odcinków biegowych. O końcowe zwycięstwo w turnieju rywalizowało dwadzieścia drużyn. Zespoły tj. Błękitni Gąbin, SP 11 Płock, SP Staroźreby, SP Proboszczewice, SP Siecień, Juventus Toruń, SP 23 Płock, SP 1 Gostynin, SP Maszewo , UKS Lipno, SP 1 Płock, AP Sochaczew I, AP Sochaczew II, SSM Wisła Płock, SP 3 Płońsk, SP Stara Biała, SP 15 Płock, SP Drobin, SP Góra, SP 5 Płock zostało przydzielonych wcześniej do czterech grup, z których dwa najlepsze zespoły wychodziły do ćwierćfinałów. Siedmioosobowe ekipy (6+1) mierzyły się ze sobą w 12-minutowych meczach. Najlepsi okazali się zawodnicy z klubu SSM Wisła Płock, którzy pokonali naszą szkołę 23 w finale turnieju 2-0. Zajmujemy drugie miejsce co jest świetnym wynikiem patrząc na liczbę zespołów, w których znaczną większość stanowiły kluby. Zmaganiom ekstra talentów z bliska przyglądali się zawodnicy Wisły Płock.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla chłopców i życzenia dalszych tak świetnych wyników.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Integracja pierwszoklasistów Drukuj
Integracja pierwszoklasistów

W słoneczny  wrześniowy poranek przed szkołą pojawiły się ciepło ubrani wszyscy pierwszoklasiści z naszej szkoły. Razem z paniami: Joanną Dobrogoszcz, Beatą Tokaj, Małgorzatą Szulborską, Bożeną Koper, Elżbietą Pędraszewską – Iskrzak oraz Ewą Marciniak – Mańkowską wyruszyli na pierwszą wycieczkę do Ranczowiska w  Cekanowie. Ranczowisko to idealne miejsce na wycieczkę na łono natury, z dala od zgiełku miasta. Dzieci miały tam doskonałą okazję, żeby poznać ciekawe gatunki zwierząt.      A czego tam nie ma!  Na  Ranczowisku mieszkają: kozy kameruńskie miniaturki, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, jenot, nutrie amerykańskie, skunksy, lis polarny, szop pracz, ostronos rudy, króliki, przepiórki, indyki oraz drób ozdobny, które dzieci mogły zobaczyć z bliska. 

Po spacerze wśród zwierząt uczniowie spędzili aktywnie czas z kolegami bawiąc się w dużym indiańskim namiocie. Pogoda dopisała, więc organizatorzy przygotowali dla dzieci różne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Na koniec nastąpił najmilszy moment wycieczki – ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Tu pierwszoklasiści zdali egzamin na medal. Wszystkie kiełbaski upiekły się i smakowały doskonale. 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Kropki Drukuj

dzień Kropki

Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek. 

 

Malowanie pochłonęło ją całkowicie, mieszała farby ze sobą, odkrywała nowe kolory, namalowała dziesiątki mniejszych, większych kropek. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie, a dziewczynka z dumą przechadzała się korytarzem. Nagle zauważyła małego chłopca, który z zachwytem podziwiał kolorowe kropki na obrazach. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Vashti długo się nie zastanawiała, podała chłopcu kartkę i poprosiła by coś szybko narysował. Narysował to, co potrafił - zygzak. Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło. Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. 

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września obchodzimy International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym roku do międzynarodowego projektu dołączyli uczniowie klas drugich naszej szkoły. Poznali opowiadanie o dzielnej dziewczynce, nauczyli się piosenki o kropce, wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą mydlaną bańkę, tworzyli fantastyczne prace plastyczne. Przede wszystkim jednak uczniowie mogli odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i zaprezentować je przed kolegami i koleżankami podczas międzyklasowego spotkania. Jako podsumowanie szkolnego Dnia Kropki dzieci wykonały piękne kropkowe rysunki, które posłużyły do wykonania wystawy. Koordynatorem projektu była Joanna Skubiszewska.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczna droga do szkoły. Drukuj

Bezpieczna droga do szkoły

 

We wrześniu w ramach programu adaptacyjnego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji w Płocku. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.  

 Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 16