Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj

Głośne czytanie 

28 września, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania, uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, na którym mogli posłuchać czytanych baśni, opowiadań i wierszy. Pod hasłem „Lubię czytać” nauczyciele: Joanna Skubiszewska, Małgorzata Gomułka i Agnieszka Elwertowska oraz odbywająca praktykę studencką Martyna Kwasiborska czytały dzieciom wybrane przez siebie książki. Znalazły się wśród nich utwory Jana Brzechwy, Grzegorza Kasdepke, Joanny Papuzińskiej. Dzień Głośnego Czytania był okazją do „odczarowania” czytania jako niezbyt atrakcyjnej czynności, często kojarzonej jako przykry obowiązek, a także… „odkurzenia” zapomnianych tytułów. Uczniowie odkryli także talenty interpretacyjne nauczycieli, a głośne czytanie stało się pretekstem do rozmowy o książkach i świecie literatury.


Obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce Ekstra Talentów !!! Drukuj
II miejsce Ekstra Talentów

Ekstra Talent to turniej którego celem jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy. W projekcie wezmą udział wszystkie kluby występujące w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. W ciągu osiemnastu dni w zawodach uczestniczyć będzie 256 zespołów i ponad 3 000 zawodników!

Podobnie jak rok temu, tak i teraz – w czwartek 27 września na bocznych boiskach stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbył się turniej Ekstra Talent, organizowany przez Ekstraklasę S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od godziny 10:00 w rozgrywkach uczestniczyli młodzi adepci piłkarscy z rocznika 2007 oraz młodsi. Wcześniej jednak wzięli oni udział w badaniach motorycznych, tj. Beep Test, zwis na drążku i bieg wahadłowy. Tu na uwagę zasługuje drugi wynik w teście Beep test Oliwiera Przybylińsliego, który pokonał 90 odcinków biegowych. O końcowe zwycięstwo w turnieju rywalizowało dwadzieścia drużyn. Zespoły tj. Błękitni Gąbin, SP 11 Płock, SP Staroźreby, SP Proboszczewice, SP Siecień, Juventus Toruń, SP 23 Płock, SP 1 Gostynin, SP Maszewo , UKS Lipno, SP 1 Płock, AP Sochaczew I, AP Sochaczew II, SSM Wisła Płock, SP 3 Płońsk, SP Stara Biała, SP 15 Płock, SP Drobin, SP Góra, SP 5 Płock zostało przydzielonych wcześniej do czterech grup, z których dwa najlepsze zespoły wychodziły do ćwierćfinałów. Siedmioosobowe ekipy (6+1) mierzyły się ze sobą w 12-minutowych meczach. Najlepsi okazali się zawodnicy z klubu SSM Wisła Płock, którzy pokonali naszą szkołę 23 w finale turnieju 2-0. Zajmujemy drugie miejsce co jest świetnym wynikiem patrząc na liczbę zespołów, w których znaczną większość stanowiły kluby. Zmaganiom ekstra talentów z bliska przyglądali się zawodnicy Wisły Płock.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla chłopców i życzenia dalszych tak świetnych wyników.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Integracja pierwszoklasistów Drukuj
Integracja pierwszoklasistów

W słoneczny  wrześniowy poranek przed szkołą pojawiły się ciepło ubrani wszyscy pierwszoklasiści z naszej szkoły. Razem z paniami: Joanną Dobrogoszcz, Beatą Tokaj, Małgorzatą Szulborską, Bożeną Koper, Elżbietą Pędraszewską – Iskrzak oraz Ewą Marciniak – Mańkowską wyruszyli na pierwszą wycieczkę do Ranczowiska w  Cekanowie. Ranczowisko to idealne miejsce na wycieczkę na łono natury, z dala od zgiełku miasta. Dzieci miały tam doskonałą okazję, żeby poznać ciekawe gatunki zwierząt.      A czego tam nie ma!  Na  Ranczowisku mieszkają: kozy kameruńskie miniaturki, owce rasy quessant, mikroświnki angielskie, jenot, nutrie amerykańskie, skunksy, lis polarny, szop pracz, ostronos rudy, króliki, przepiórki, indyki oraz drób ozdobny, które dzieci mogły zobaczyć z bliska. 

Po spacerze wśród zwierząt uczniowie spędzili aktywnie czas z kolegami bawiąc się w dużym indiańskim namiocie. Pogoda dopisała, więc organizatorzy przygotowali dla dzieci różne gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Na koniec nastąpił najmilszy moment wycieczki – ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Tu pierwszoklasiści zdali egzamin na medal. Wszystkie kiełbaski upiekły się i smakowały doskonale. 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Kropki Drukuj

dzień Kropki

Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek. 

 

Malowanie pochłonęło ją całkowicie, mieszała farby ze sobą, odkrywała nowe kolory, namalowała dziesiątki mniejszych, większych kropek. Wszyscy mogli podziwiać kropkowe obrazy Vashti na szkolnej wystawie, a dziewczynka z dumą przechadzała się korytarzem. Nagle zauważyła małego chłopca, który z zachwytem podziwiał kolorowe kropki na obrazach. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Vashti długo się nie zastanawiała, podała chłopcu kartkę i poprosiła by coś szybko narysował. Narysował to, co potrafił - zygzak. Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło. Tak kończy się opowieść o dziewczynce, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, odkryła w sobie talent i odwagę. 

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września obchodzimy International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym roku do międzynarodowego projektu dołączyli uczniowie klas drugich naszej szkoły. Poznali opowiadanie o dzielnej dziewczynce, nauczyli się piosenki o kropce, wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą mydlaną bańkę, tworzyli fantastyczne prace plastyczne. Przede wszystkim jednak uczniowie mogli odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i zaprezentować je przed kolegami i koleżankami podczas międzyklasowego spotkania. Jako podsumowanie szkolnego Dnia Kropki dzieci wykonały piękne kropkowe rysunki, które posłużyły do wykonania wystawy. Koordynatorem projektu była Joanna Skubiszewska.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczna droga do szkoły. Drukuj

Bezpieczna droga do szkoły

 

We wrześniu w ramach programu adaptacyjnego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji w Płocku. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobra znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.  

 Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Sprzątanie świata Drukuj

Sprzątanie świata  

Zgodnie z tradycją lat poprzednich, wzięliśmy udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej akcji to: „Akcja segregacja: dwa razy więcej, dwa razy czyściej”. 

W poszukiwaniu śmieci ruszyliśmy w najbliższe okolice naszej szkoły. Jak zwykle zebraliśmy całą górę śmieci. Uwolniliśmy w ten sposób osiedle od dziesiątek butelek po napojach, foliowych opakowań różnego rodzaju, papierów, a nawet kilku starych opon samochodowych!  

Na lekcjach Przyrody ponownie przypomniano jak ważną sprawą jest segregacja odpadów, które w ten sposób, jeszcze łatwiej, mogą podlegać recyklingowi. 

 

Wielka szkoda, że co roku góra śmieci jest tak samo duża, a mieszkańcy osiedla: jak śmiecili, tak śmiecą nadal :-(

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Harcerski Start Drukuj

 

harcerski start

Dnia 15 września zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” wzięli udział w Harcerskim Starcie, który rozpoczął się od wykonania wspólnego zadania wraz z rodzicami, w celu upamiętnienia pewnych miejsc. Zadaniem zuchów było upamiętnienie pomnika i postaci Wacława Milke, zaś harcerze mieli upamiętnić „Dzwon Pokoju”. O godz. 10.00 na placu Obrońców Warszawy odbył się uroczysty apel z udziałem Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Po apelu wszyscy wzięliśmy udział w rajdzie, który odbywał się w Nadleśnictwie Łąck. Trasa zuchowa dotyczyła  „100- lecia Wilcząt”, czyli pierwszych gromad zuchowych. Podczas rajdu zuchy wcielały się w role „wilczków” i wykonywały zadania sprawdzające ich wiedzę dotyczącą m.in. szyfrów, zwinności i sprawności, udzielania pierwszej pomocy. Trasa harcerska dotyczyła „100-lecia ZHP”. Zadaniem harcerzy było m.in. udzielenie pierwszej pomocy czy poprawne skompletowanie apteczki, budowanie ognisk, rozszyfrowywanie ukrytych wiadomości, przenoszenie „ładunków”, a nawet  wykradzenie niemieckiemu oficerowi tajnej wiadomości.  Wszystkie trasy rajdowespotkały się w Nadleśnictwie Łąck, gdzie czekały na nas różne punkty aktywności. Podsumowaniem całego dnia było wspólne ognisko.

Zuchami z Gromady „Wesołe Sówki” opiekowały się drużynowa pwd. Ilona Borczuk, przyboczna dh. Renata Łączyńska oraz rodzice z Koła Przyjaciół Harcerstwa pani Anna Kowalska i pan Tomasz Kłak.

Harcerzami z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” opiekowali się drużynowa pwd. Agnieszka Elwertowska oraz przyboczny pwd. Robert Elwertowski.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wizyta w Sannikach Drukuj

Sanniki

Sanniki to niewielka miejscowość na Mazowszu w połowie drogi pomiędzy Płockiem a Sochaczewem. Jest to jeden z ważnych punktów na trasie tzw. szlaku chopinowskiego w Polsce. W Sannikach spędzał wakacje w 1828 roku nasz wielki polski kompozytor - Fryderyk Chopin. Miał wtedy 18 lat i był uczniem Liceum Warszawskiego. Sanniki były wtedy posiadłością, należącą do rodziców Konstantego Pruszaka, jednego z najbliższych przyjaciół z lat szkolnych Fryderyka Chopina. Zaproszenie na wakacje do Sannik było bardzo miłe i Fryderyk przyjął je z radością. Lato minęło młodemu kompozytorowi na świetnej zabawie, wycieczkach po okolicy w towarzystwie przyjaciela i jego młodszej siostry Olesi, która przy okazji brała u Chopina lekcje muzyki. Pruszakowie mieli w pałacu dobry fortepian, więc gość mógł też sobie grać do woli.

Śladami Fryderyka Chopina wyruszyli na wycieczkę uczniowie klasy drugiej B i D, pod opieką pań Małgorzaty Gomułki i Joanny Skubiszewskiej. Uczniowie zwiedzili Zespół Pałacowo-Parkowy, w którego skład wchodzi neoklasycystyczny pałac oraz piękny park. Podziwiali między innymi oryginalne polichromie, czyli dekoracje ścienne i sufitowe, które powstały pod koniec XVIII. Ogromne zainteresowanie wzbudziło, kuszące tajemnicą, wejście do podziemnego korytarza oraz fortepian wyprodukowany przez wytwórnię Antoniego Zakrzewskiego, na którym grywał Fryderyk Chopin.

Uczniowie zagrali koncert na instrumentach perkusyjnych, podczas zajęć muzycznych. Ciekawym doświadczeniem było robienie świec, które dzieci mogły zabrać do domu. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wrócili do szkoły, obiecując powrót do Sannik na jeden z organizowanych tam koncertów.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niecodzienna lekcja historii Drukuj

rajd

 Wrzesień jest miesiącem, kiedy wspominamy II wojnę światową oraz bohaterską walkę obrońców naszej Ojczyzny. Klasa 8 a integracyjna zrobiła to w niecodzienny sposób. Uczniowie pod opieką pani Edyty Paradowskiej, wzięli udział w projekcie przygotowanym przez nauczycielkę historii - p. Renatę Cichocką.

Na pierwszej lekcji historii w bieżącym roku szkolnym młodzież z klasy 8 a wykazała zainteresowanie filmem ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa" i stało się to pomysłem do opracowania projektu, w którym uczniowie wzięli udział. Nosił on tytuł ,,Polscy piloci związani z Płockiem" i składał się z lekcji w szkole i w terenie. Po wysłuchaniu opowieści o Tadeuszu i Zbigniewie Jeziorowskich oraz Janie Zumbachu, uczniowie odbyli rajd po Płocku szlakiem miejsc związanych z bohaterami projektu. Odszukali Szkolę Podstawową Nr 1 noszącą imię Braci Jeziorowskich, odwiedzili także płocką Małachowiankę - szkołę, do której uczęszczali piloci, a także zobaczyli miejsce, gdzie Tadzio Jeziorowski został odznaczony Krzyżem Walecznych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na  zakończenie wędrówki po mieście, zagościli w kinie ,,Przedwiośnie", gdzie obejrzeli film ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Podsumowaniem projektu było sprawdzenie swojej wiedzy poprzez wypełnienie karty pracy dotyczącej tematu.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z niecodziennej lekcji historii.
 
Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasi uczniowie Mistrzami Olsztyn Handball Cup 2018! Drukuj
 
Nasi uczniowie Mistrzami Olsztyn Handball Cup 2018!

Wspaniałym sukcesem zakończyła się rywalizacja piłkarzy ręcznych z klasy VI s. Wspólnie z kilkoma kolegami z SKF Wisła Płock w ostatni weekend tj. 14-16.09 zajęli oni I miejsce w  silnie obsadzonym i bardzo prestiżowym  Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Olsztynie pod nazwą Olsztyn Handball Cup 2018.
 
Uczniowie Naszej Szkoły wygrali wszystkie swoje  mecze osiągając następujące wyniki 
Z drużyną MKS MOSIR Kętrzyn 23:7
z UKS Wilanowia  Warszawa  7:5
z  UKS Iskra Bydgoszcz II 23:0
z SP 22 Olsztyn 27:7
W półfinale spotkali się z drużyna Iskry Bydgoszcz I wygrywając 13:7
Finał to bardzo zacięta batalia z drużyną MDK Bartoszyce. Licznie zgromadzeni w Olsztyńskiej hali rodzice i sympatycy drużyny  byli świadkami wspaniałego widowiska w którym nasi chłopcy pokazali ogromną wolę walki ,zaangażowanie i determinację. Ostatecznie wygrali finałowe spotkanie 13:9 ,świętując swój sukces zaraz po ostatnim gwizdku sędziego. 
 
Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 34 bramek Krystian Szostak, a najwartościowszym zawodnikiem w drużynie został bramkarz Kamil Rutkowski. 
 
Zwycięski team tworzą: Kamil Rutkowski, Krystian Szostak, Jakub Ciołek , Kuba Jaworski, Jakub Sowul, Jakub Karaś, Mikołaj Kopeć, Filip Brzozowski , Oliwier Żurawski, Filip Lewandowski.
 
Trenerem drużyny  jest Michał Królikowski
 
Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 16