Wizyta w Sannikach Drukuj

Sanniki

Sanniki to niewielka miejscowość na Mazowszu w połowie drogi pomiędzy Płockiem a Sochaczewem. Jest to jeden z ważnych punktów na trasie tzw. szlaku chopinowskiego w Polsce. W Sannikach spędzał wakacje w 1828 roku nasz wielki polski kompozytor - Fryderyk Chopin. Miał wtedy 18 lat i był uczniem Liceum Warszawskiego. Sanniki były wtedy posiadłością, należącą do rodziców Konstantego Pruszaka, jednego z najbliższych przyjaciół z lat szkolnych Fryderyka Chopina. Zaproszenie na wakacje do Sannik było bardzo miłe i Fryderyk przyjął je z radością. Lato minęło młodemu kompozytorowi na świetnej zabawie, wycieczkach po okolicy w towarzystwie przyjaciela i jego młodszej siostry Olesi, która przy okazji brała u Chopina lekcje muzyki. Pruszakowie mieli w pałacu dobry fortepian, więc gość mógł też sobie grać do woli.

Śladami Fryderyka Chopina wyruszyli na wycieczkę uczniowie klasy drugiej B i D, pod opieką pań Małgorzaty Gomułki i Joanny Skubiszewskiej. Uczniowie zwiedzili Zespół Pałacowo-Parkowy, w którego skład wchodzi neoklasycystyczny pałac oraz piękny park. Podziwiali między innymi oryginalne polichromie, czyli dekoracje ścienne i sufitowe, które powstały pod koniec XVIII. Ogromne zainteresowanie wzbudziło, kuszące tajemnicą, wejście do podziemnego korytarza oraz fortepian wyprodukowany przez wytwórnię Antoniego Zakrzewskiego, na którym grywał Fryderyk Chopin.

Uczniowie zagrali koncert na instrumentach perkusyjnych, podczas zajęć muzycznych. Ciekawym doświadczeniem było robienie świec, które dzieci mogły zabrać do domu. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wrócili do szkoły, obiecując powrót do Sannik na jeden z organizowanych tam koncertów.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niecodzienna lekcja historii Drukuj

rajd

 Wrzesień jest miesiącem, kiedy wspominamy II wojnę światową oraz bohaterską walkę obrońców naszej Ojczyzny. Klasa 8 a integracyjna zrobiła to w niecodzienny sposób. Uczniowie pod opieką pani Edyty Paradowskiej, wzięli udział w projekcie przygotowanym przez nauczycielkę historii - p. Renatę Cichocką.

Na pierwszej lekcji historii w bieżącym roku szkolnym młodzież z klasy 8 a wykazała zainteresowanie filmem ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa" i stało się to pomysłem do opracowania projektu, w którym uczniowie wzięli udział. Nosił on tytuł ,,Polscy piloci związani z Płockiem" i składał się z lekcji w szkole i w terenie. Po wysłuchaniu opowieści o Tadeuszu i Zbigniewie Jeziorowskich oraz Janie Zumbachu, uczniowie odbyli rajd po Płocku szlakiem miejsc związanych z bohaterami projektu. Odszukali Szkolę Podstawową Nr 1 noszącą imię Braci Jeziorowskich, odwiedzili także płocką Małachowiankę - szkołę, do której uczęszczali piloci, a także zobaczyli miejsce, gdzie Tadzio Jeziorowski został odznaczony Krzyżem Walecznych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na  zakończenie wędrówki po mieście, zagościli w kinie ,,Przedwiośnie", gdzie obejrzeli film ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Podsumowaniem projektu było sprawdzenie swojej wiedzy poprzez wypełnienie karty pracy dotyczącej tematu.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z niecodziennej lekcji historii.
 
Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasi uczniowie Mistrzami Olsztyn Handball Cup 2018! Drukuj
 
Nasi uczniowie Mistrzami Olsztyn Handball Cup 2018!

Wspaniałym sukcesem zakończyła się rywalizacja piłkarzy ręcznych z klasy VI s. Wspólnie z kilkoma kolegami z SKF Wisła Płock w ostatni weekend tj. 14-16.09 zajęli oni I miejsce w  silnie obsadzonym i bardzo prestiżowym  Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Olsztynie pod nazwą Olsztyn Handball Cup 2018.
 
Uczniowie Naszej Szkoły wygrali wszystkie swoje  mecze osiągając następujące wyniki 
Z drużyną MKS MOSIR Kętrzyn 23:7
z UKS Wilanowia  Warszawa  7:5
z  UKS Iskra Bydgoszcz II 23:0
z SP 22 Olsztyn 27:7
W półfinale spotkali się z drużyna Iskry Bydgoszcz I wygrywając 13:7
Finał to bardzo zacięta batalia z drużyną MDK Bartoszyce. Licznie zgromadzeni w Olsztyńskiej hali rodzice i sympatycy drużyny  byli świadkami wspaniałego widowiska w którym nasi chłopcy pokazali ogromną wolę walki ,zaangażowanie i determinację. Ostatecznie wygrali finałowe spotkanie 13:9 ,świętując swój sukces zaraz po ostatnim gwizdku sędziego. 
 
Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 34 bramek Krystian Szostak, a najwartościowszym zawodnikiem w drużynie został bramkarz Kamil Rutkowski. 
 
Zwycięski team tworzą: Kamil Rutkowski, Krystian Szostak, Jakub Ciołek , Kuba Jaworski, Jakub Sowul, Jakub Karaś, Mikołaj Kopeć, Filip Brzozowski , Oliwier Żurawski, Filip Lewandowski.
 
Trenerem drużyny  jest Michał Królikowski
 
Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ogłoszenie - Przerwy obiadowe Drukuj

Ze względu na liczne prośby rodziców zmieniamy godziny dzwonków i organizację wychodzenia na obiady.

 

Przerwy obiadowe:

1. 11.30 - 11.50 (20 min) klasy I- II i III

2. 12.35 - 12.50 (15min) klasy IV - V

3. 13.35 - 13.50 (15 min) klasy VI - VII - VIII

 

Zmiany obowiązują od poniedziałku.

  

Godziny lekcyjne:

1.       8.00-8.45

2.       8.55-9.40

3.       9.50-10.35

4.       10.45-11.30

5.       11.50-12.35

6.       12.50-13.35

7.       13.50-14.35

8.       14.45-15.30

9.       15.40-16.25

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 Drukuj

 

  

miniaturka rozpoczecie roku szkolnego

3 września społeczność szkoły przywitała uczniów rozpoczynających naukę w naszej placówce. Zaproszeni goście życzyli najmłodszym wielu sukcesów, pomyślności i samych radosnych dni w szkole. W obecności dyrekcji, zaproszonych gości oraz rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na uczniów i uroczyście wstąpili w szeregi naszej społeczności szkolnej. Akt pasowania na ucznia stał się symbolem dla naszych najmłodszych wejścia w szeregi rycerzy wiedzy, których determinacja dążenia do poznawania będzie orężem w walce o mądrość.

 

Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas trzecich pod opieką pań – Urszuli Kosińskiej, Joanny Pankowskiej i Joanny Kamińskiej oraz chór szkolny prowadzony przez panią Małgorzatę Podwójci. Zatańczyły dzieci, które  pod kierunkiem pana Tomasza Kadylaka realizują innowacyjny program tańca towarzyskiego.

 

Dekoracje wykonały panie: Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska oraz Aneta Olszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Robert Elwertowski.

 

 Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości i samych radosnych dni a rodzicom pociechy z dzieci, zaangażowania w sprawy szkoły.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Informacja intendenta Drukuj

 

   Intendent, od 29 sierpnia 2018 r., zaprasza chętnych rodziców do pokoju intendenta w celu zawarcia umowy dotyczącej spożywania przez uczniów obiadów w nowym roku szkolnym 2018/2019.

 
Ogłoszenie Drukuj

 

   Rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę w klasie pierwszej, wyprawkę dla pierwszoklasistów znajdziecie tu

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 16