XII inauguracja projektu DELTAKLUB Drukuj

 

   21 września, w Auli Liceum Ogólnkształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego, odbyła się uroczysta inauguracja XII edycji projektu DELTAKLUB.

   W tym roku szkolnym swoją przygodę z DELTAKLUBEM kontynuują nauczycielki matematyki z naszej szkoły - p. Aldona Fijałkowska i p. Anna Olczak-Mielczarek. Do grona deltaklubowiczów dołączyli uczniowie: Igor Pawlak, Agata Czerska, Dorota Czerska, Otylia Sołtyszewska i Kamil Wakuła.

   Wszyscy zebrani w Auli obejrzeli prezentacje i pokazy matematyczno - przyrodnicze przygotowane przez uczestników programu.

   Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w wykładzie dr Stanisława Bajtlika, astrofizyka i pracownika Centrum Astronomicznego im. Kopernika PAN w Warszawie. Wykład poświęcony był fizyce złudzeń optycznych.

   DELTAKLUB to projekt dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych, wdrażany przez MSCDN w Płocku przy współpracy m.in. Urzędu Miasta Płocka i Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Delta".

   Zachęcamy do przeczytania artykułu i obejrzenia fotorelacji "Fatamorgany i inne złudzenia optyczne".

 

 
Wszyscy na stadion! Drukuj

 

   20 września klasy: 1b, 1c i 4s wybrały się na stadion Wisły Płock. Uczniowie najpierw zapoznali się z sylwetką Kazimierza Górskiego, który patronuje placówce. Następnie dzieci miały okazję zwiedzić miejsca, których na co dzień zwykły kibic nie ogląda. A więc: salę dla VIP-ów, pomieszczenie dla ekip telewizyjnych, stanowisko policji pilnującej porządku podczas meczów, miejsce, w którym operator umieszcza wyniki meczu na dużej tablicy. Uczniowie mieli też okazję siedzieć w loży dla zawodników i trenerów. Jednak największą atrakcją było spotkanie z piłkarzem Siergiejem Krivets. Wszyscy dostali autografy i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Dzieci wróciły do szkoły obdarowane plakatami i  planami lekcji, oczywiście z sylwetkami piłkarzy naszej drużyny.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sprzątanie Świata 2016 Drukuj

 

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sprzątaniu świata. Pod opieką nauczycieli przyrody i wychowania fizycznego udali się na tereny otaczające naszą szkołę, czyli Podolszyce Północ. Owocem ich wędrówek były wielkie wory śmieci i różnych odpadów w postaci opon, desek, plastikowych paneli, opakowań po farbach, lakierach, różnych detergentach oraz ogromne ilości butelek plastikowych i szklanych po napojach. Uczniowie jak zwykle chętnie uczestniczyli w akcji, niosąc w ten sposób pomoc zaśmieconemu osiedlu. Udział w podobnych wyprawach wpływa na rozbudzenie w nich zamiłowania do porządku, estetyki i w dużej mierze kultury osobistej.

   Zachęcając dzieci do udziału w podobnych działaniach możemy być pewni, że w przyszłości nie będą przyczyniały się one do zaśmiecania osiedli, skwerów i temu podobnych okolic oraz, że będę wyczulone na tego typu karygodne zachowania ze strony ludzi z ich najbliższego otoczenia.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Harcerski Start Drukuj

 

   16 września o godzinie 17 Bystre Orły i Wesołe Sówki ubrani w mundury ozdobione sprawnościami stawiły się z na Pl. Obrońców Warszawy. O tej bowiem godzinie rozpoczął się inauguracyjny Harcerski Start. Z dumnie wypiętą piersią przywitaliśmy znajome twarze: komendanta Mariusza Fabiszewskiego, instruktorów, harcerzy i zuchy.

   Podczas apelu dokładnie przyglądaliśmy się harcerzom. W końcu lada moment i my nimi zostaniemy. Wyprostowana sylwetka, postawa zasadnicza, śmiały wzrok – to zwróciło naszą uwagę w wyglądzie starszych kolegów. Toteż i my przyjęliśmy postawę ”baczność”, chcąc dorównać dyscypliną harcerzom.

   Po uroczystości czekało na nas niesamowite obrzędowe ognisko. Cóż się tam działo! Nieważne młody, czy starszy, wszyscy świetnie się bawili przy pląsach zuchowych i harcerskich. Nasze druhny Emilia Wiśniewska, Ilona Borczuk i Agnieszka Elwertowska podrygiwały w rytm przyśpiewek i dopingowały nas do głośnego śpiewu.

   Dookoła powoli się ściemniało. Trzaskające gałązki i muzyka stworzyły magiczną atmosferę. Czuliśmy się wyjątkowo, mogąc przekazywać iskierkę przyjaźni w harcerskim kręgu. Żegnając się ze wszystkimi wiedzieliśmy, że to dopiero początek naszej zuchowej przygody. Czuwaj!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Jesienny turniej gier sportowych. Drukuj

 

   W dniu 14.09.2016 roku na obiektach sportowych SP23 w Płocku odbył się coroczny jesienny turniej gier sportowych – piłka nożna i piłka ręczna, organizowany przez Radę Osiedla Podolszyce. W turnieju piłki nożnej wzięły udział trzy drużyny chłopców, tj. SP22, SP16 oraz gospodarze - SP23. Turniej odbywał się na zasadzie każdy z każdym. O kolejności w turnieju zadecydowały poniższe wyniki:

SP 16 – SP22: 0-15

SP 23 – SP 16: 20-0

SP23 – SP22: 5-5 karne 3-2

   I miejsce SP 23, II miejsce SP22, III miejsce SP16.

   Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krzysztof Dynus, natomiast najlepszym strzelcem turnieju, z 18 trafieniami, został Tomasz Walczak.

   W tym samym czasie co turniej piłki nożnej rozgrywane były mecze w ramach turnieju piłki ręcznej chłopców i dziewcząt. Wśród dziewcząt lepsze okazały się dziewczęta z SP23 wygrywając swój mecz z dziewczętami z SP16. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Zofia Igielska z SP23.

   Wśród chłopców również okazali się lepsi chłopcy z SP23 wygrywając swój mecz z drużyną SP16. Najlepszym strzelcem meczu został Szymon Maćkowiak z SP23 a bramkarzem - Oliwier Jakubiak, również z SP23. Jak widać po wynikach i indywidualnych nagrodach goście wcale nie byli gościnni.

   Wszystkim zwycięzcom i indywidualnie nagrodzonym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów i wyników sportowych.


obejrzyj galerię zdjęć
 
Wspólnie czytamy Qvo Vadis Drukuj
 

   W sobotę 3 września odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku w całej Polsce czytaliśmy QVO VADIS  Henryka Sienkiewicza.

  W ogrodzie bibliotecznym Książnicy Płockiej przy ulicy Kościuszki 6 w godzinach od 14.00 do 17.00 odbyło się płockie czytanie. Wzięli w nim udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy płockich szkół oraz  przedstawiciele świata  polityki i kultury naszego miasta. Nie mogło zabraknąć  reprezentantów naszej szkoły, tym bardziej, że od samego początku bierzemy udział w kolejnych edycjach Narodowego Czytania. Wyznaczone fragmenty powieści pięknie przeczytały uczennice klasy Vs Weronika Piecka i Julia Wojtycka  oraz ich opiekunka i nauczycielka pani Małgorzata Lechowicz.

  Udział w takich przedsięwzięciach daje wiele satysfakcji i jednocześnie ciekawi jesteśmy, co też za rok będzie czytane w ramach tej wyjątkowej akcji.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/17 Drukuj

 

   1 września w progach naszej szkoły powitaliśmy pierwszoklasistów i ich rodziców. Był to bardzo ważny dzień dla maluchów, którzy po złożeniu ślubowania, zostali pasowani na uczniów i uroczyście wstąpili w szeregi społeczności szkolnej. W murach naszej placówki powitała ich dyrektor szkoły pani Liliana Tomaszewska.

   Uroczystość swoją obecnością zaszczycili goście a wśród nich, między innymi, Zastępca Prezydenta miasta Płocka Roman Siemiątkowski oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich.

   Dla nowych kolegów część artystyczną przygotowali uczniowie z klas 3B i 3D pod opieką pań: Małgorzaty Gomułki i Joanny Skubiszewskiej oraz chór szkolny prowadzony przez panią Małgorzatę Podwójci. Zatańczyły dzieci z klasy 2G pod kierunkiem pani Joanny Dobrogoszcz i Tomasza Kadylaka.

O oprawę plastyczną zadbały panie: Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska i Katarzyna Kapela.

 

 

   W nowym roku szkolnym, wszystkim uczniom, życzymy wielu sukcesów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasza szkoła pamięta! Drukuj

   1 września najczęściej kojarzy się z pierwszym dniem w szkole, jednak ten dzień to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa udowodniła, iż w obliczu osamotnienia, kiedy sojusznicy zawiedli polscy żołnierze stawili czoła agresorom bohatersko broniąc ojczyzny.

   Uczniowie naszej szkoły, jak co roku upamiętnili rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Dziewczęta z klasy 6 s – Larysa Ostrowska i Urszula Chwiałkowska wraz z nauczycielką historii p. Renatą Wojtycką zapaliły znicz i złożyły wiązankę kwiatów przy mogile żołnierzy Armii Krajowej.

   Co prawda od tych tragicznych wydarzeń minęło już 77 lat, ale warto pamiętać, że podczas II wojny światowej śmierć poniosło 6 milionów Polaków.

   Cześć ich pamięci!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r.

 

klasy I

   Zbiórka na holu głównym szkoły o godzinie 945 . Dzieci wraz z rodzicami oczekują na wychowawców. Każdy wychowawca będzie trzymał tarczę z literą klasy.

   O godzinie 1000, na hali sportowej, rozpocznie się uroczysta inauguracja roku szkolnego.

 

klasy II - VI

   Spotkania z wychowawcami o godzinie 915

 

 II A sala 3A 

 III A sala 5C 

 IVA sala 20A 

 VA sala 18A

 VIA sala 14D 

 II B sala 10C

 III B sala 2D

 IVB sala 14B

 VB sala 6D

 VIB sala 7D

 II C sala 9C

 III C sala 8C

 IVC sala 4D

 VC sala 14A

 VIC sala 1D

 II D sala 3C 

 III D sala 2C

 IVD sala 10A

 VS sala 9A

 VID sala 17A

 II E sala 6A

 III E sala 4C

 IVE sala 9D

 

 VIE sala 21A

 II F sala 2A

 III F sala 12A

 IVF sala 10D

 

 VIS sala 22A

 II G sala 6C

 III G Harcówka

 IVS sala 3D

 

 

 II H sala 12D

 III H sala 7A

 

 

 

 II I sala 16 B

       
         

 

 

   Zebranie rodziców uczniów klas pierwszych odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 1700

 

klasa I A - sala 6A

klasa I B - sala 2A

klasa I C - sala 4C

klasa I D - sala 9C

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 16