Kampania społeczna „Serfuję bezpiecznie” czyli jak się chronić przed cyberprzemocą. Drukuj
 

   Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i swoimi rodzicami  brali udział w  programie „Serfuję bezpiecznie”.

   „Serfuję bezpiecznie”– to program edukacyjno- informacyjny, który zrealizowała w Płocku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Podstawowym celem projektu było  przekazanie dzieciom w wieku 10-15 lat oraz ich rodzicom i nauczycielom porad dotyczących własnej ochrony przed niebezpieczeństwami jakie stwarza korzystanie z Internetu. Dla uczestników przygotowano innowacyjne zajęcia warsztatowe, spotkania i grę miejską. Patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie to niezwykle ważny i aktualny temat. Choć niejednokrotnie nasze dzieci zaskakują nas swoją biegłością w posługiwaniu się najnowszymi technologiami i poruszaniu się po Internecie, musimy pamiętać, że nie są one odporne na internetowe zagrożenia.

   Specjalnie w tym celu przygotowano poradniki, dla rodziców (do pobrania tu) oraz uczniów (do pobrania tu).

   W naszej szkole 20 września uczniowie klasy 6c, wraz z nauczycielami, brali udział w warsztatach dla uczniów. Rzeczywiście były one dla nas bardzo cenne. W trakcie warsztatów była z nami pani dyrektor Liliana Tomaszewska i pani wicedyrektor Aldona Fijałkowska, a warsztaty dla nas przygotowali i przeprowadzili pani Marta Walicka, pani Karolina Parol oraz pan Aleksander Świątek.

 

 A oto cenne wskazówki dla nas :

 

-   Poznając kogoś w Internecie, pamiętaj, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Nigdy nie możesz mieć stuprocentowej pewności, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie komputera.

-   W kontaktach z osobami poznanymi w Internecie chroń swoją prywatność. Nie podawaj swoich danych osobowych, czyli imienia, nazwiska, adresu czy numeru telefonu.

-   Pod żadnym pozorem nie wysyłaj swojego zdjęcia. Pamiętaj, że ktoś będzie mógł je skopiować, przerobić i przesłać dalej.

 

czytaj dalej
 
Konkurs plastyczny w Chotomku "Płynie Wisła, płynie" rozstrzygnięty! Drukuj

 

   27 października 2017 r. w Bibliotece dla dzieci CHOTOMEK odbyła się uroczystość wręczania nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Płynie Wisła, płynie, po płockiej krainie – widokówka z Płocka”. Konkurs realizowany był z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych.

   Uczeń naszej szkoły, w kategorii klas III- IV, Staś Kardasz kl.IIIc otrzymał wyróżnienie. Opiekunem wyróżnionego ucznia jest p. Małgorzata Szulborska.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień kundelka w szkolnej bibliotece. Drukuj
 

   Dzień 25 października to dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Kundelka, nieformalnym polskim świętem wszystkich wielorasowych psów.

   Z tej okazji do biblioteki szkolnej zaproszeni zostali uczniowie klas drugich. Były wiersze, piosenki i długie rozmowy. Dzieci poznały niesamowitą historię psa Dżoka – symbolu psiej wierności.

   Dowiedziały się, że bycie odpowiedzialnym opiekunem własnego zwierzaka to pierwszy krok do respektowania praw zwierząt, jako uzależnionych od nas istot. Jak powiedział Antonie de Saint-Exupery: "(...) na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Medale dla tancerzy z 3g w Brodnicy Drukuj
 

   VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy, który odbył się 21 października, pary z klasy tanecznej innowacyjnej mogą uznać za bardzo udany. Nasi młodzi podopieczni przywieźli dużo medali i dyplomów!!!

 

   Oto wyniki:

 

kategoria 8 - 9 H

 

   Wiśniewski Paweł - Klus Eliza 1 miejsce (przeklasyfikowanie do wyższej klasy!)

   Koper Mateusz - Borycka Nela 1 miejsce
   Borczuk Staś - Wiśniewska Dominika 1 miejsce (przeklasyfikowanie do wyższej klasy!)

 

kategoria 8 - 9 G

   Mierzejewski Kacper - Aleks Zuzia 1 miejsce
   Łopatowski Maciej - Klepczarek Weronika 3 miejsce
   Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za następne turnieje!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Colours and flavours of Autumn Drukuj

 

   Co zrobić z jesienną chandrą? Jak rozgrzać się, kiedy na dworze deszcz i wiatr? Klasa VIIa znalazła na to sposób i postanowiła się nim podzielić. Uczniowie klasy integracyjnej wykorzystali to wszystko, co oferuje nam jesień tj. kolory, warzywa i owoce i przygotowali projekt, który dodatkowo rozszerzał ich wiedzę z języka angielskiego. Uczniowie wybrali się najpierw na spacer do pobliskiego parku, żeby nazbierać kolorowych liści, następnie przynieśli kilka wybornych przepisów w języku angielskim opartych na jesiennych warzywach, w szczególności dyni. Na liście przepisów znalazły się m.in.: a pumpkin pie (placek dyniowy), a pumpkin soup (zupa dyniowa), a gingery carrot soup (zupa imbirowo-marchewkowa) czy pumpkin chips (frytki dyniowe), po czym na lekcjach języka angielskiego wykonywane były prace plastyczne.

Oprócz przepisów, uczniowie klasy VIIa postanowili umilić pozostałym uczniom oraz nauczycielom jesienny nastrój i umieścili dyniowe stroiki na szkolnym łączniku. Mamy nadzieję, że VIIa zachęci wszystkich do korzystania z jesiennych skarbów takich jak dynia, marchew, imbir itp., które dostarczają nie tylko mnóstwa witamin, ale także rozgrzewają i poprawiają humor.

Opiekunowie projektu: p.Anna Malik, p.Edyta Paradowska

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Edukacji Narodowej 2017 Drukuj

 

   13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska powitała przybyłych gości - wielkich Przyjaciół naszej szkoły. W swoim wystąpieniu ciepło wypowiedziała się o zawodzie nauczyciela i efektach jego pracy. Wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły.

   W tym miejscu miło nam donieść, że sukcesy i zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły zostały również dostrzeżone na forum miejskim i ogólnopolskim. Dwoje nauczycieli, na uroczystej gali 18 października zostało uhonorowanych za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej Nagrodą Prezydenta m. Płocka, natomiast 23 października - aż czternastu nauczycieli odebrało Medal Komisji Edukacji Narodowej. Podczas tych uroczystości nauczycielom towarzyszyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

   Po części oficjalnej, specjalnie na tę okoliczność, uczniowie klas IIIa i IIIh  przygotowali krótki program artystyczny pt. „Moja szkoła”. Przedstawienie wspierał muzycznie chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Scenografię wykonały panie: Agnieszka Elwertowska, Ilona Borczuk, Katarzyna Kapela i Aneta Olszewska, o nagłośnienie uroczystości zadbał p. Robert Elwertowski. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Karpińska-Kuciapska i Adriana Chrobot.

   Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Noc w szkole Drukuj

 

   Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...

   Zaczęło się tak. Dnia (a właściwie i nocy) z 20 na 21 października 2017r. klasy Vs i Vb  wraz z  wychowawczyniami p. Barbarą Gasińską i p. Luizą Frankowską spotkały się o godzinie 19.30 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna..

   Nadrzędnym celem naszego spotkania była integracja klas, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków poszczególnych klas. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery, czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

   Główny cel, jakim jest integracja został spełniony. Uczniowie jednoczyli się przy wspólnych zabawach, nie tylko w obrębie swoich klas..

   Atrakcje "Nocy w szkole": papierowa wojna, podchody, gry i zabawy ruchowe, pizza, słuchanie muzyki, tańce, pozwoliły uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce.

   Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji zadań, a uczestnikom za wspaniale wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wydarzenie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsze spotkanie już za nami Drukuj
 

   W miłej, kameralnej atmosferze 18 października odbyło się inauguracyjne spotkanie KLUBU WSPARCIA DLA RODZICÓW „DAMY RADĘ”. Przy kawie i ciasteczku rodzice wysłuchali krótkiej prezentacji wygłoszonej przez Elżbietę Pędraszewską-Iskrzak pt. "Jak obudzić w dziecku geniusza" wykorzystując neuroplastyczność mózgu. Stała się ona przyczynkiem do wymiany poglądów dotyczących m.in. motywowania dzieci do pracy i ich adaptacji do współczesności. Prowadzący dyskusję Ewa Marciniak-Mańkowska i Agnieszka Jakubiak miały okazję podzielić się swoim doświadczeniem związanym z wpływem techniki na więzi społeczne. Podczas rozmowy z rodzicami ustalono kolejne terminy i tematykę zebrań. Najbliższe spotkanie przewidziane jest na 6 grudnia, podczas którego rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi zintegrują się w "mikołajkowym duchu".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
ABC resuscytacji dla najmłodszych Drukuj
 

   W dniach 9 -16 października uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami brali aktywny udział w pokazie pierwszej pomocy. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

   Podczas szkolenia przeprowadzonego przez ratownika medycznego, pana Roberta Wróbla uczniowie zapoznali się ze schematem postępowania z poszkodowanym w przypadku utraty przytomności. Utrwalili podstawowe zasady postępowania, takie jak: wzywanie pogotowia, ocena funkcji życiowych poszkodowanego oraz postępowanie z nieprzytomnym. Niezwykle ważnym elementem szkolenia była nauka przeprowadzenia resuscytacji (reanimacji), którą każdy z uczniów przeprowadzał na specjalnym fantomie. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem uciskali klatkę piersiową ,oraz powtarzali schemat dalszego postępowania. 

   Teraz możemy czuć się bezpieczni! Nasi dzielni uczniowie nie uczynią podstawowego błędu, jakim jest brak pomocy. A może kiedyś uratują komuś życie?

   Organizatorem i koordynatorem szkolenia we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia "HORYZONT" z Płocka, była pani Magdalena Nejman.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zwierzęta egzotyczne w naszej szkole Drukuj
 

   16 i 17 października uczniowie klas V - VII wraz z nauczycielami wzięli udział w niezwykłych lekcjach przyrodniczych z udziałem żywych zwierząt egzotycznych. W sali 4D pełnej terrariów z żywymi okazami ptaszników, skorpionów, straszyków, patyczaków, liśćców, wijów, modliszek, karaczanów, gekonów i kameleonów uczniowie poznawali zasady hodowli tych zwierząt, ich czynności życiowe, funkcje jakie pełnią w środowisku czy miejsca występowania. Pytaniom na temat obserwowanych gatunków, okrzykom radości i zachwytu na widok tańczących w rytm muzyki straszyków, zmieniających barwy i polujących na owady kameleonów, a także pancerzy bezkręgowców nie było końca. Niebywałą atrakcją była też możliwość pogłaskania wija, spotkanie „oko w oko” z modliszką czy trzymanie na dłoni patyczaka.

   Organizatorem i koordynatorem lekcji, we współpracy z firmą „Modliszka” z Torunia, była nauczycielka przyrody i geografii pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 19