Europejski Dzień Języków 2017 Drukuj

 

   26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem każdego z nas- takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków. Zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie:

- bogactwa i różnorodności językowej Europy,

- potrzeby zwiększania zakresu nauczanych języków, co skutkować będzie rozszerzeniem wielojęzyczności,

- potrzeby osiągania przez obywateli pewnego zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków tak, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele Europy.

   Uczniowie klas: IIIh, IVf i IVg z okazji Dnia Języków wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego: p. Joannę Jakubowską, p. Annę Malik i p. Justynę Matusiak. Uczniowie na podstawie dwóch filmów dowiedzieli się, za co Europejczycy kochają swoje języki oraz jak przywitać się, posługując się różnymi językami. Ponadto, podczas burzy mózgów dzieci podały różne sposoby uczenia się języków. Miłym akcentem spotkania był Gość- Pan Mariusz Umyszkiewicz, tłumacz języka migowego, który przybył do naszej szkoły na zaproszenie p. Anny Malik. Pan Umyszkiewicz uzmysłowił dzieciom cel języka migowego, pokazał alfabet oraz nauczył uczniów kilku komunikatów w tym języku.

   Dzisiejsze spotkanie to tylko początek obchodów Europejskiego Dnia Języków. Na zajęciach języka angielskiego, szczególnie w klasie IIIc objętej innowacją pedagogiczną, nadal głównym tematem będą: sposoby uczenia się języków, podróże po Europie, filmy, książki, komiksy w języku angielskim oraz bohaterowie znanych bajek.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dbam o bezpieczeństwo! Drukuj

 

   26 września uczniowie klas 3d oraz 3c zaprosili kolegów z klas I- III na apel „Bezpieczeństwo w szkoły i w drodze do szkoły”. Piosenki, pouczające wiersze, scenki dramowe w sposób humorystyczny przybliżały dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie, poznawały zasady zachowania się na drodze. Wspólny śpiew piosenek utrwalał zdobytą wiedzę. Na koniec p. Bożena Koper przypomniała wszystkim uczniom o zasadach właściwego zachowania się podczas zajęć i przerw.

   Mamy nadzieję, że po apelu wszyscy zdobyli odpowiednią wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego.      

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Uczestniczymy w Spalding Basketball IQ Drukuj

 

   W niedzielę 24 września 2017 roku w Orlen Arenie, po raz pierwszy w naszym mieście, odbył się Spalding Basketball IQ, który poprowadził współpracujący z Marcinem Gortatem (jedynym Polakiem grającym w najlepszej lidze świata NBA) i fundacją MG13 Kacper Lachowicz czyli Kacpa.

   W treningu udział brały dzieci z roczników od 2002 do 2008, w tym uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy dostali koszulki oraz napoje i upominki od firmy Spalding. Z naszej szkoły do udziału w treningu z Kacprem zgłosiło się 22 uczniów, głównie z klasy 4s i 6b. Jednym z trenerów był uczący w naszej szkole p.Tomasz Żórawski.  

   Głównym celem spotkania w Płockiej Arenie była popularyzacja koszykówki wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

   Organizatorem eventu był MOSiR Płock, Orlen Arena, ZGB - Zorganizowana Grupa Basketu oraz firma Spalding. Patronem medialny całej imprezy był Tygodnik Płocki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Mistrzowie u Prezydenta Drukuj

 

  21 września 2017 r. mistrzowska drużyna wraz z Trenerem i Dyrektor Szkoły spotkała się w ratuszu z Prezydentem miasta Płocka - p. Andrzejem Nowakowskim. Pan Prezydent pogratulował naszym piłkarzom ręcznym zdobycia tytułu Mistrza Polski. Wszyscy również mieli okazję obejrzeć przygotowaną na tę okoliczność prezentację "Droga do mistrzostwa" ukazującą cały cykl  szkolenia przygotowującego do osiągnięcia sukcesu.

   Chłopcy zostali obdarowani pamiątkami i z życzeniami dalszych sukcesów zarówno w sporcie jak i nauce wrócili do swoich obowiązków.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Lew Honorek z wizytą u pierwszaków Drukuj

 

   18 września w klasach I odbyły się spotkania ze Strażą Miejską i Lwem Honorkiem. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Powtórzyły zasady bezpiecznego i prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz odpowiedniego zachowania w autobusach komunikacji miejskiej. Następnie w ramach zajęć rysowały swoją drogę do szkoły, wykonywały znaki drogowe i śpiewały piosenki. Zajęcia koordynowała pedagog szkolny – p. Anna Chruściel. Od dziś pierwszaki są świadomymi i bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sprzątanie Świata 2017 Drukuj
 

   Jak co roku, z wielkim entuzjazmem, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Wzorem lat ubiegłych, wraz z opiekunami, wyruszyli na teren osiedla Podolszyce Północ w celu zbierania śmieci oraz poszukiwania dzikich wysypisk. W akcji wzięli udział uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych, łącznie około 300 osób. Jak zwykle śmieci było bardzo dużo. Zebraliśmy około 60 worków różnego typu odpadów.

   Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". W związku z tym mamy nadzieję, że chociaż część naszego znaleziska weźmie udział w recyklingu.    

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasi piłkarze mają "EKSTRA TALENT" Drukuj

 

   Podobnie jak rok temu, tak i teraz - we wtorek 12 września na bocznych boiskach stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbył się turniej Ekstra Talent, organizowany przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
   W projekcie wezmą udział wszystkie kluby występujące w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Pierwszy z turniejów odbył się w poniedziałek 11 września na obiektach warszawskiej Legii, a drugi dzień później w Płocku. Cały cykl zakończy się natomiast w Poznaniu na stadionie Lecha. W ciągu osiemnastu dni w zawodach uczestniczyć będzie 256 zespołów i ponad 3 000 zawodników! Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy.

   Od godziny 10:00 w rozgrywkach uczestniczyli młodzi adepci piłkarscy z rocznika 2006 oraz młodsi. Wcześniej jednak wzięli oni udział w badaniach motorycznych, które miały na celu sprawdzenie wybranych cech motorycznych. Chłopcy sprawdzili siłę swoich ramion podczas zwisu na ugiętych ramionach, szybkość i zwinność w biegu wahadłowym 10x5 metrów i wytrzymałość w biegu wytrzymałościowym Bip Test. O końcowe zwycięstwo w turnieju rywalizowało szesnaście drużyn, przydzielonych wcześniej do czterech grup. Siedmioosobowe ekipy (6+1) mierzyły się ze sobą w 15-minutowych meczach.

   Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 23, którzy ostatecznie wyprzedzili graczy z dwóch innych płockich podstawówek "trójki" i "dwudziestki". Zmaganiom ekstra talentów z bliska przyglądali się zawodnicy Wisły Płock: Bartłomiej SielewskiPatryk StępińskiArkadiusz RecaDamian Szymański i Konrad Michalak oraz trener Nafciarzy Jerzy Brzęczek.

   SP 23 Płock w składzie: Mateusz Grzybowski, Mikołaj Jankowski, Kamil Rutkowski, Jakub Serwach, Miłosz Cichosz, Damian Galaszewski, Krystian Szostak, Adrian Ziemkiewicz.

   Chłopcom serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Rozpoczynamy sezon sportowy II miejscem w minipiłce nożnej dziewcząt. Drukuj
 

   W piątek, 8 września, dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Nadia Dymek 4B, Laura Wincenciak 5S, Marysia Zawadzka 5S, Karolina Akimow 5S, Patrycja Józefoska 6A, Natalia Krajewska 6S, Weronika Piecka 6S, Gabrysia Nych 6S, pod opieką p. Marzeny Wakuły i p. Justyny Woźniak wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez SP17 i Radę Mieszkańców Osiedla Miodowa.

   Do turnieju przystąpiło 5 drużyn. Nasze dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, z dużym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa zdobyły II miejsce. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal, a za pierwsze trzy miejsca wręczono puchary i medale. Ponadto dzieci otrzymały słodycze i wodę.

   Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Żegnamy wakacje, witamy nowy rok szkolny i Pierwszoklasistów. Drukuj

   „Nasza szkoła jest jak okręt, którym płyniemy po OCEANIE WIEDZY. Załogę tego okrętu tworzą uczniowie naszej szkoły. Naszym wspólnym obowiązkiem jest nauka. Do niej wdrażają nas nauczyciele i rodzice. My – starsi koledzy podamy wam zawsze pomocną dłoń. Korzystajcie z naszych szczerych wskazówek. Możecie zawsze zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Pamiętajcie jesteśmy waszymi przyjaciółmi. Będziemy wam służyć pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne. Uśmiechnijcie się, życie w szkole jest radosne.” – tak do uczniów klas pierwszych zwracali się trzecioklasiści.

   4 września przywitaliśmy uczniów rozpoczynających naukę w naszej placówce. W obecności dyrekcji, zaproszonych gości oraz rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na uczniów i uroczyście wstąpili w szeregi naszej społeczności szkolnej.

   Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas 3i oraz 3f pod opieką pań – Aleksandry Piaseckiej i Magdaleny Nejman oraz chór szkolny prowadzony przez panią Małgorzatę Podwójci. Zatańczyły dzieci z klasy 3g, w której realizowana jest innowacja pedagogiczna - taniec towarzyski, pod kierunkiem pani Joanny Dobrogoszcz i Tomasza Kadylaka.

   Dekoracje wykonały panie: Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska, Katarzyna Kapela oraz Aneta Olszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Robert Elwertowski.

 

   Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Społeczność naszej szkoły pamięta... Drukuj

 

   1 września najczęściej kojarzy się z pierwszym dniem w szkole, jednak ten dzień to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa udowodniła, iż w obliczu osamotnienia, kiedy sojusznicy zawiedli polscy żołnierze stawili czoła agresorom bohatersko broniąc ojczyzny.

   Uczniowie naszej szkoły, jak co roku upamiętnili rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Dominika Wiśniewska oraz Staś Borczuk, uczniowie klasy 3G wraz z p. Agnieszką Elwertowską w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów przy mogile żołnierzy Armii Krajowej na Cmentarzu Zabytkowym.

   Od tych tragicznych wydarzeń minęło już 78 lat, ale naszym obowiązkiem jest pamięć o wszystkich ofiarach II wojny światowej.

   Cześć ich pamięci!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 Następna > Ostatnie >>

Strona 16 z 17