PŁOCKA MŁODZIEŻOWA LIGA SPORTOWA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ Drukuj

 

   W dniach 5 i 6 kwietnia w naszej szkole odbyły się rozgrywki dziewcząt i chłopców w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej w piłkę siatkową. Gościliśmy zespoły z różnych płockich szkół. W kategorii  „czwórek „siatkarskich dziewcząt wystartowała SP23,SP6,SP11,SP22 i SP3. Do rywalizacji sportowej wśród chłopców przystąpiły  szkoły: SP23,SP6 i SP11. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy podjęli zaciętą walkę o zwycięstwo. Tylko drużyny ,które zajęły pierwsze miejsce awansowały dalej do rozgrywek międzypowiatowych. Nasi zawodnicy odnieśli ogromny sukces. Dziewczęta z klasy 6s zajęły I miejsce i awansowały do dalszych rozgrywek. Trochę mniej szczęścia mieli nasi chłopcy , którzy przegrali w tie break z SP nr 6 i usytuowali się na II miejscu. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów.

   REPREZENTACJA DZIEWCZĄT klasa 6s: Wojtycka Julia, Prusiewicz Maja, Piecka Weronika, Gajewska Zuzia, Krajewska Natalia, Żebrowska Maja, Nych Gabrysia, Wiankowska Julia, Michalak Laura, Kaźmierczak Ola, Olewnik Aurelia    

opiekun p. Marzena Wakuła                              

   REPREZENTACJA CHŁOPCÓW - Lewandowski Filip 5s, Szostak Krystian 5s, Żurawski Oliwier 5s, Serwach Jakub  5b, Kożuchowski Oliwier 5b, Kowalski Leon 5b, Grzybowski Mateusz 5e, Ozimkiewicz Miłosz 5e

opiekunowie – p. Iwona Szymańska kl 5e, p. Michał Królikowski kl 5s, p. Marzena Wakuła kl 5b

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kandydaci na posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z prelekcją w naszej szkole. Drukuj

 

   9 kwietnia w naszej szkole, z okazji rocznicy stulecia niepodległości, odbyła się prelekcja dla klas siódmych zorganizowana przez uczniów klas III Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku – Michała Wyrębkowskiego (naszego absolwenta) oraz Zuzannę Ligor. Spotkanie było efektem wypełnienia zadania w ramach konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży w którym to biorą udział gimnazjaliści. Zadanie polega na upowszechnianiu wiedzy o jednym z kandydatów na pierwszy sejm II Rzeczypospolitej oraz o jej początkach w społeczności lokalnej. Jednym z elementów spotkania było rozdanie ulotek dotyczących życia i działalności Antoniego Zaleskiego oraz ankiet o początkach niepodległego państwa polskiego.

   Spotkanie spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony uczniów, którzy wysłuchali prelekcji z zaciekawieniem.

   Cała społeczność szkoły trzyma kciuki za pozytywny dla Zuzi i Michała wynik konkursu.

czytaj dalej
 
SP 23 na niebiesko! Drukuj

 

   Nasza szkoła, jak co roku w kwietniu, brała udział w akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” z okazji „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”. Cała szkoła ubrała się tego dnia „na niebiesko”, tak jak mieszkańcy wszystkich kontynentów- aby okazać solidarność z kolegami i koleżankami ze spektrum autyzmu. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami wykonywali pamiątkowe zdjęcia pod niebieskimi, podwodnymi dekoracjami, a każdy mógł otrzymać niebieski stempel w wybranym przez siebie kształcie. Na sali gimnastycznej,  zaproszonych rodziców, nauczycieli i uczniów powitała  Dyrektor Liliana Tomaszewska przypominając zebranym czym jest całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym- czyli autyzm. Nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- technicznego „Moje niebieskie marzenie. Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu.” organizowanego dla wszystkich uczniów szkoły. Nagrody otrzymali:
  - w kategorii klas I-III: I miejsce Zuzanna Borkowska (Ib), II miejsce Anna Stańczak (IIId), III miejsce Julia Golatowska (Ib) oraz wyróżnienia: Janek Szałkowski (2c), Michalina Madanowska (2c), Marta Kurkowska (Id);
  - w kategorii klas IV-VII: I miejsce Paweł Adamski (VIc), II miejsce Michalina Szczepańska (IVs), III miejsce Leon Kowalski (Vb) oraz wyróżnienia: Nadia Linke (IVa), Agata Tarka (Vb), Leon Lichnowski (IVc).
    Dyplomy otrzymali także wychowawcy motywujący uczniów do udziału w konkursie. Po wręczeniu nagród, p. Edyta Paradowska zaprosiła do obejrzenia poruszającego przedstawienia Teatru Zgoda pt. „Autobus” opowiadając o jego dorosłych odtwórcach roli. Specjalnie dla naszej szkolnej społeczności przyjechali z Warszawy aktorzy z doświadczeniem choroby  psychicznej, składający się z dorosłych osób. Opowiedzieli nam o swoim świecie, nierzeczywistej podróży i potrzeby zwykłej bliskości, o uczuciach prawdziwych, tak jak prawdziwy jest człowiek, bez względu na swoje ograniczenia, tak jak prawdziwi są autyści wśród nas. Pomogli zobaczyć nam świat osoby, która przez swoje ograniczenia odmiennie postrzega rzeczywistość. Aktorzy wraz z reżyserem spektaklu- p. Agatą Sidorek otrzymali ogromne owacje „ na stojąco” od naszej szkolnej społeczności.
Wspaniały dzień zakończył się uroczystym wypuszczeniem w niebo setek niebieskich balonów wypełnionych helem.
    Dziękujemy za podwodne, niebieskie dekoracje paniom: Ilonie Borczuk, Agnieszce Elwertowskiej, Anecie Olszewskiej, za profesjonalną oprawę techniczną- p. Robertowi Elwertowskiemu i p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu oraz wszystkim rodzicom naszych uczniów zaangażowanych w „Niebieski Dzień”.

    Koordynatorami akcji „POLSKA NA NIEBIESKO”  byli wszyscy nauczyciele wspomagający szkoły: Jolanta Czyżewska, Monika Czyżewska, Diana Głoskowska, Joanna Kamińska, Iwona Lewińska, Edyta Paradowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Podsumowanie Olimpusa - sesji zimowej Drukuj

 

   4 kwietnia, z rąk Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej, uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy Laureatów, nagrody książkowe oraz dyplomy uznania w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus - sesji zimowej z języka angielskiego. Olimpiada była skierowana do uczniów klas 4 -7, którzy zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań.

   Sukcesy naszych Laureatów przedstawiają się następująco:

III miejsce- Nina Nowacka, kl. 7b

V miejsce- Gabriela Popławska, kl. 5c

VII miejsce- Mikołaj Bartuś, kl. 6c

IX miejsce- Igor Wołos, kl. 5b, Maja Krzeszewska, kl. 5c

X miejsce- Adam Bryk, kl. 5d

 

   Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Szkolny konkurs „Kukuryku i Kic, Kic” rozsztrzygnięty! Drukuj

 

   W tym roku szkolnym w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi ogłosiłyśmy konkurs „Kukuryku i Kic, Kic” na najpiękniejszą wycinankę inspirowaną sztuką ludową przedstawiającą wielkanocnego koguta, kury lub pracę przestrzenną przedstawiającą postać zajączka. Przepiękne prace wykonali uczniowie klas I - VII, które ozdobiły nasz hol i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

   Za wyróżniające się prace w konkursie plastyczno - technicznym „Kukuryku, Kic-Kic” zostały przyznane nagrody.

   Konkurs techniczny czyli „KIC-KIC":

   kategoria klas I - III: Zarzycka Paulina IB - I miejsca, Amelka Arcińska ID - II miejsce, Gabriela Lewendowska ID – III miejsce;

   kategoria klas IV - VII: Igor Wołos VB - I miejsce, Karol Bielecki IVD - II miejsce, Wiktoria Ziółek IVF - III miejsce.

   Konkurs plastyczny czyli „Kukuryku”:

   kategoria klas I- III: Gajewska Zofia ID - I miejsce, Kapela Anna III D – II miejsce, Staniszewski Dominik ID - III miejsce;

   kategoria klas IV- VII: Kinga Kurpias VE - I miejsce, Piotr Wiśniewski VF - II miejsce, Kucharska Alicja IVC – III miejsce.

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach, organizatorki konkursu: p. Barbara Gasińska, p. Ilona Borczuk, p. Aneta Olszewska i p. Katarzyna Kapela.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wielkanoc już tuż tuż Drukuj

 

   28 III, 29 III, 30 III, 31 III, 1 IV 2018 r. Na Wielkanoc czekamy wszyscy i odliczamy. To już tylko kilka dni. Tymczasem, 28 marca 2018 roku, świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły w całej krasie w postaci: pani Wiosny, bazi, palemek,  pisanek, kraszanek,  koszyczka ze święconką, kurki,  baranka, zajączka, baby lukrowana, dyngusiarzy, kogucika wielkanocnego … 

   Klasy 3B i 3G, przygotowane przez panie – Beatę Tokaj i Joannę Dobrogoszcz wierszem, piosenką i wspaniałym tańcem wprowadziły nas w klimat Świąt Wielkanocnych. Nawet śmigus-dyngus zrobił nam primaaprilisowy żart. Choć dziewczyny polewania nie chciały, już w środę śmigusowego kropienia zaznały.

   Gratulujemy  dzieciom, które znały odpowiedź na wszystkie wielkanocne zagadki, a wszystkim życzymy Radosnych Świąt! 

obejrzyj galerię zdjęć
 
”Snow White” czyli lekcja angielskiego inaczej Drukuj

 

   W środę 28 marca 2018 r., z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy VIIB gr.1  wystawili dwa przedstawienia w języku angielskim pt.”Snow White” (Królewna Śnieżka). Spektakle oglądali uczniowie klas III -VII . Zamiast lekcji języka angielskiego, uczniowie mogli przekonać się jak dużo już rozumieją w języku obcym.

   Przedstawienie „Snow White” przygotowane było w ramach zajęć teatralno - dramowych innowacji pedagogicznej p. Renaty Idzik.

   Spektakl bardzo się podobał. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu  i jednocześnie bardzo dobrze się bawili. Komediowe kreacje aktorów i znakomita improwizacja przyczyniły się do wzrostu zainteresowania uczniów naszej szkoły teatrem i okazją do uczestnictwa w niezwykłej lekcji języka angielskiego. Młodzi aktorzy rozdali dziś pierwsze autografy.

   Wszystkim serdecznie dziękujemy za gromkie brawa.

czytaj dalej
 
Zbiórka poza harcówką Drukuj

 

   W dniu 28 marca zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” odwiedzili Komendę Miejską Policji przy Alejach  Kilińskiego. Zuchy, które  rozpoczynają sprawność „Detektyw” chciały zgłębić tajniki pracy Policji. Zaś harcerze chcieli poszerzyć  rozumienie dwóch punktów prawa harcerza  - „Harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim swoim przełożonym.” oraz „Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów.” W trakcie wizyty oprowadzono nas po Komendzie, odwiedziliśmy wydział technik policyjnych, strzelnicę oraz salę treningową. Rozmawialiśmy również o trudach pracy policjanta, pracy nad sobą, doskonaleniu własnych umiejętności, konsekwencjach wynikających z łamania prawa.  Mogliśmy również wcielić się w rolę policji wydziału ruchu drogowego.

   Zuchami z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” opiekowała się Drużynowa pwd. Ilona Borczuk oraz Przyboczna dh. Renata Łączyńska.

   Harcerzami z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” opiekowała się drużynowa pwd. Agnieszka Elwertowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dobre wiadomości szybko się rozchodzą Drukuj

 

   Miło nam donieść, że pozytywne zmiany, które zachodzą w naszej placówce nie umknęły uwadze lokalnej prasy. Zachęcamy zatem do przeczytania artykułu "Informacje z SP23 w Płocku" na portalu plocman.pl. Artykuł znajdziesz tu.

 
Siódmoklasiści na warsztatach w Małachowiance Drukuj

 

   23 marca, dziesięcioro siódmoklasistów z naszej szkoły wraz z deltaklubowiczami i p. Aldoną Fijałkowską wzięli udział w warsztatach w Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. St. Małachowskiego w ramach konferencji Małachowianka - najstarsza z polskich szkół wraca do gwiazd.

   Była to dla nas niepowtarzalna okazja do spotkania z naukowcami z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

   Podczas warsztatów uczyliśmy się budować model aktywnego jądra kometarnego. Nie przypuszczaliśmy nawet, że dysponując powszechnie dostępnymi składnikami oraz "narzędziami molekularnymi" każdy może zbudować sobie swoją kometę. Wystarczy wziąć ... nie, na razie nie zdradzimy wam tego przepisu. Obserwując, wąchając i dotykając modelu poznaliśmy również własności jądra. Ku naszemu zdziwieniu ciąg dalszy doświadczeń i eksperymentów miał miejsce w "specjalistycznym laboratorium molekularnym" jakim okazała się szkolna toaleta. Widok dymiących umywalek trochę nas zaskoczył ale i mocno zaciekawił!

   To była fantastyczna lekcja fizyki! W drodze powrotnej do szkoły, spacerując po płockiej starówce wymienialiśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami. Odkryliśmy, że mamy nową pasję ... astronomię! Mieliśmy głowy pełne pomysłów na przyszłość a nasze myśli biegły ku gwiazdom! Bardzo ucieszyliśmy się z wiadomości, że wkrótce możemy mieć możliwość skorzystania z zajęć, które będą odbywać się w nowym obserwatorium. Już nie możemy się doczekać!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 17