Rewelacyjne wyniki naszych uczniów w XXIV edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej Drukuj

 

   XXIV edycja Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej już za nami. Poniżej zamieszczamy wyniki naszych uczniów, a jest się czym pochwalić! Miło ponownie być w gronie najlepszych z najlepszych!

   Gratulujemy Laureatom i ich opiekunom.

 

 

 

 

Laureaci Indywidualni

 

nazwisko i imię

miejsce

przedmiot

klasa

opiekun

Rydzewska Weronika

I

matematyka

VII

p. Anna Olczak-Mielczarek

Wojtycka Julia

I

język angielski

VI

p. Justyna Grzyb

Wojtycka Julia

I

język polski

VI

p. Małgorzata Lechowicz

Matuszewski Miłosz

I

przyroda

V

p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

Matuszewski Miłosz

I

matematyka

V

p. Anna Olczak-Mielczarek

Wiankowska Julia

II

język polski

VI

p. Małgorzata Lechowicz

Wojtycka Julia

II

matematyka

VI

p. Aldona Fijałkowska

Śpiegowska Gabriela

II

język angielski

IV

p. Joanna Jakubowska

Rydzewska Aleksandra

II

edukacja polonistyczna

III

p. Małgorzata Szulborska

Rydzewska Aleksandra

II

edukacja matematyczna

III

p. Małgorzata Szulborska

Krzeszewska Maja

III

przyroda

V

p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

Czubak Wiktor

III

przyroda

V

p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska

Glińska Martyna

III

matematyka

V

p. Anna Olczak-Mielczarek

Klus Eliza

III

edukacja polonistyczna

III

p. Joanna Dobrogoszcz

 

Laureaci Drużynowi

 

przedmiot

klasa

miejsce

matematyka

VII

I

Język polski

VI

I

Język angielski

VI

I

przyroda

V

I

matematyka

V

I

przyroda

IV

I

Edukacja matematyczna

III

II

matematyka

VI

III

przyroda

VI

III

Język polski

IV

III

Edukacja polonistyczna

III

III

 

 

 

 
Grzeczna wiosna Drukuj

 

   11 maja 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły z uczniami głuchymi i słabosłyszącymi ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku. Tematem spotkania była najpiękniejsza pora roku – wiosna. Nasi goście wprowadzili nas w wiosenny nastrój piosenką. Potem wszyscy razem uczyliśmy się piosenki w języku migowym. Nie zapomnieliśmy o grzecznym zachowaniu. Poznaliśmy w języku migowym znaki: dziękuję, przepraszam i proszę oraz zamigaliśmy nazwy kolorów. Aby utrwalić wiedzę, wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej. Na zakończenie wspólnie przystroiliśmy Panią Wiosnę w kwiatową suknię. Dzięki temu spotkaniu nauczyliśmy się nie tylko kilku znaków języka migowego, ale również zrozumienia potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Opieka, wychowanie, edukacja osób z niepełnosprawnością – nowoczesność i doświadczenie” - warsztatowy dzień konferencji w naszej szkole. Drukuj

 

   W dniach 9 – 10 maja 2018 roku odbyła się I Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Opieka, wychowanie, edukacja osób z niepełnosprawnością – nowoczesność i doświadczenie”, zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 23 w Płocku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Płocku.
   Pierwsza – plenarna część konferencji odbyła się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Płocku. Zaproszeni prelegenci, wśród których nie zabrakło autorów książek i znanych propagatorów istotnych koncepcji pedagogicznych – dr Małgorzaty Mikszy z Łodzi, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Montessori  - przybliżyli uczestnikom problem niepełnosprawności w zakresie wieloaspektowej pomocy rodzinie, postaw społecznych wobec niepełnosprawności, a także najnowszych trendów edukacyjnych w pracy z wybranymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy mogli zapoznać się także z ofertą edukacyjną dwóch firm : Topic Montessori oraz Kargulek. Drugi – warsztatowy dzień konferencji stanowił uzupełnienie wiedzy teoretycznej, zakładał poznanie praktycznych umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz uczniami klas integracyjnych i obejmował udział w zajęciach z dziećmi i młodzieżą zrealizowanych na terenie obu placówek będących współorganizatorami.
   Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i pracowników oświatowych Płocka i okolic – ogółem w konferencji uczestniczyło ponad 150 osób. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Rowerowy maj Drukuj

 

   Codziennie  niektórzy uczniowie docierają do szkoły na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce i  otrzymują  naklejki  do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Kampania społeczna „Rowerowy maj” trwa od 7 maja do 30 maja 2018r. Panie wicedyrektor Zofia Jakubowska i Barbara Gasińska - koordynatorka programu uczestniczyły w konferencji w Szkole Podstawowej nr 15.

   W ramach kampanii 9 maja odwiedziła nas też pani policjantka, która spotkała się z uczniami klas 1 -7. Przeprowadziła ona pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci, bo przecież Bezpieczny Rowerzysta ma sprawny rower i porusza się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Poinformowała nas również o przeglądzie rowerów, rolek itp., który zostanie przeprowadzony przez policję na terenie naszej szkoły. Dla najlepszej szkoły jeżdżącej na sprawnych rowerach, rolkach przewidziany jest puchar przechodni ufundowany przez Komendę Policji.

   Rowerowy Maj jest fantastyczny! Rozbudza w uczniach rywalizację, jest to świetna zabawa na zasadach fair play i przede wszystkim promuje zdrowe zachowania. Uczestnicy dopingują się nawzajem, bo przecież walczą o nagrodę dla szkoły, klasy, najlepszego ucznia. Życzymy dużej wytrwałości. Koordynatorki programu, panie - Barbara Gasińska i Ilona Borczuk.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wygrały rozgrywki powiatowe, jadą na Igrzyska Mazowieckie! Drukuj

 

   We wtorek, 8 maja, uczennice klasy Vs reprezentujące naszą szkołę rywalizowały w powiatowych zawodach piłki ręcznej, które odbywały się na hali SP16 w Płocku. Drużyna dziewcząt pod wodzą trenerów Arkadiusza Ławnickiego i Michała Królikowskiego odniosła pewnie dwa zwycięstwa wygrywając najpierw z zespołem SP Stara Biała 10-2, a następnie w decydującym meczu o awans do Mazowieckich Igrzysk pokonała zespół z Dwójki Sierpc 17-8.

   Dziewczyny były bezkonkurencyjne, niesamowicie zdeterminowane i skupione na walce o upragniony cel, a fakt, że grają piątoklasistki z rocznikiem starszym podniósł rangę tego wydarzenia. Trener Ławnicki gorąco pogratulował dziewczynom dzieląc jednocześnie ich radość i przypomniał sentencję, która widnieje w ich szatni: "Nie mówiłem, że będzie łatwo, mówiłem, że będzie warto!"

   Dekoracji dziewczyn dokonał pierwszy dyrektor naszej szkoły p. Wojciech Majchrzak, od wielu lat związany z płockim szczypiorniakiem.

   Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbędą się w dniach 25 - 27 maja w Teresinie. Zapraszamy na trybuny i prosimy o doping i trzymanie kciuków!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Akademia Klasy Ekstra znów gościła w Płocku Drukuj

 

   W poniedziałek, 7 maja, na boiskach ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku już po raz trzeci odbyła się impreza "Akademie Klasy Ekstra", mająca na celu popularyzację piłki nożnej i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Do 2 czerwca br. na 16 obiektach klubów Ekstraklasy odbędą się profesjonalne treningi dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 12 lat.

   Organizatorami Akademii są Fundacja Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2018 roku będzie miała miejsce już trzecia edycja tej sportowej imprezy, która w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Rozpoczęta 7 maja w Płocku, zakończy się  2 czerwca w Warszawie, a w międzyczasie odwiedzi pozostałe miasta, w których występują klubu z LOTTO Ekstraklasy.

   Na obiekcie Wisły Płock pojawiła się liczna grupa młodych adeptów piłki nożnej z roczników 2008, 2006 oraz młodszych, którzy od godziny 11:30 rywalizowali w specjalnie zorganizowanych turniejach, w którym w roczniku 2006 wzięła udział również i nasza szkoła, okazując się najlepsza w całym turnieju, gdzie w finale pokonała po zaciętym meczu w rzutach karnych Łęg Probostwo. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

1.SP23 Płock, 2.SP Łęg Probostwo, 3. SP15 Płock, 4. SP11 Płock, 5. SP22 Płock, 6. SP18 Płock, 7. SP Nowe Grabie, 8. SP Stara Biała.

   Nie można zapomnieć też o licznej grupie kibiców, która wspierała młodych zawodników w czasie trwania poniedziałkowego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy mogli wcześniej skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora tj. komputerowe badanie stóp, badanie czasów reakcji, doskonalenie celności uderzeń i wiele innych.

   Zwieńczeniem Akademii Klasy Ekstra było uroczyste wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz nagród dla uczestników turnieju, którego dokonał wiceprezes Wisły Płock - Tomasz Marzec.

   SP 23 Płock w składzie Oliwier Przybyliński, Jakub Serwach, Wiktor Pankowski, Miłosz Serwach, Krystian Szostak, Damian Galaszewski, Kamil Rutkowski i Mikołaj Jankowski.

   Wielkie brawa i gratulacje dla chłopców. Trenerem zespołu jest p. Arkadiusz Ławnicki.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wiwat Maj! 3 Maj! Drukuj

 

   Uchwalenie 3 maja 1791 roku konstytucji to niezwykły moment w dziejach naszej ojczyzny. Tego dnia Polacy udowodnili, że leży im na sercu naprawa Rzeczypospolitej i zbudowanie nowoczesnego państwa polskiego.

   Rocznicę tych wydarzeń uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 uczcili piękną uroczystością. Prowadzące akademię Aleksandra i Agata z klasy V b przedstawiły okoliczności uchwalenia konstytucji, jej najważniejsze założenia, zaprezentowały postacie najwybitniejszych umysłów oświeceniowej Polski zaangażowanych w dzieło reform. Ukazały również, jak pamięć o 3 maja oddziaływała na przyszłe pokolenia Polaków. Historyczną narrację o doniosłych wydarzeniach wzbogaciły chwytające za serce recytacje patriotycznych wierszy przygotowane przez dzieci i młodzież z klas IV g, VII s, VII b oraz porywające interpretacje okolicznościowych pieśni w wykonaniu szkolnego chóru Viva la Musica prowadzonego przez panią Małgorzatę Podwójci. Ciekawą scenografię przygotowały pani Aneta Olszewska i Pani Ilona Borczuk. Scenariusz opracował pan Grzegorz Szczechowicz, a o techniczną stronę uroczystości zadbał pan Robert Elwertowski.

   Warto zaznaczyć wzorową postawę zebranych na sali uczniów, którzy w skupieniu i z należną powagą uczestniczyli w akademii. 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Awans do wyższej klasy tanecznej w 3G! Drukuj

 

   W sobotę 28 kwietnia 2018 r. w Chełmży odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Chełmża. Nasza para z klasy 3G  Maciek Łopatowski i Zuzia Aleks awansowała do finału zajmując 1 miejsce i otrzymując awans do wyższej klasy tanecznej F. To pierwsza tak wysoka klasa taneczna w naszej szkole. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Biwak "W poszukiwaniu śladów" Drukuj

 

   W dniach 27 - 28 kwietnia zuchy z Gromady Zuchowej "Wesołe Sówki" i harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej "Dywizjon" wspólnie bawiły się podczas biwaku "W poszukiwaniu śladów". Zuchy i harcerze miedzy innymi rozegrali grę terenową w ramach, której pomagali Detektywowi Lupce w rozwiązaniu zagadki zaginionych akt, wzięli udział w kominku oraz zajęciach plastycznych.

   W życiu Gromady Zuchowej  "Wesołe Sówki" i 303 Drużyny Harcerskiej  "Dywizjon" nastąpiły  wielkie zmiany! Zuchy złożyły Obietnicę Zuchową, a harcerze - Przyrzeczenie Harcerskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!! 

   Zuchami  opiekowały się druhna pwd. Ilona Borczuk oraz druhna Renata Łączyńska.

   Harcerze byli pod opieką druhny pwd. Agnieszki Elwertowskiej i druha pwd Roberta Elwertowskiego.

   Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Bosiak za uświetnienie kominka grą na gitarze.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsza edycja szkolnego Turnieju Gry w Chińczyka o Puchar Dyrektora Szkoły SP 23 w Płocku. Drukuj

 

   Dnia 24.04.2018 roku w naszej szkolnej świetlicy odbyła się pierwsza edycja szkolnego Turnieju Gry w Chińczyka o Puchar Dyrektora Szkoły SP 23 w Płocku. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele świetlicy p. Agnieszka Jakubiak i p. Tomek Żórawski. Turniej nie odbyłby się bez pomocy pań: Bożeny Kowalskiej, Ewy Marciniak-Mańkowskiej oraz p. Roberta Elwertowskiego.

   Celem Turnieju jest popularyzowanie gier planszowych wśród uczniów, promowanie rozrywki umysłowej, trening kreatywności, myślenia i wyobraźni oraz integrowanie społeczności szkolnej. Rozgrywki prowadzone były według regulaminu gry w trzech fazach: eliminacje, półfinał i finał. Współzawodnictwo przebiegało we wspaniałej atmosferze, w której dominował sportowy duch walki i oczywiście trochę szczęścia.

   Zwycięzcą Turnieju i zdobywcą pucharu została Nadia Druś z klasy IIb. W gronie zwycięzców znaleźli się również Klaudia Czerw kl. IIIh, Krzysztof Czubakowski z kl. Ia oraz Wojtek Wyszyński z kl. IVe. Wszyscy uczestnicy odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy już za rok.

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 19