Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drukuj
 Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

W dniu 05.11.021r uczniowie naszej szkoły w składzie:

Kamila Krawczyk klasa 7e

Jessica Wrońskiej klasa 7e

Maksymilian Przysocki klasa 6d

Aleksander Domański klasa 7e

Reprezentowali placówkę podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie rocznik 2009 i młodsi

Dziewczęta zajęły III miejsce. 

Chłopcy zajęli IV miejsce

Opiekun drużyny p.Agnieszka Tomaszewska. Gratulujemy!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pasowanie na Świetliczaka Drukuj
Pasowanie na Świetliczaka

Dnia 28.10.2021 w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pt: ,,Pasowanie na Świetliczaka", która miała na celu przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści przygotowują się do tego wydarzenia już od początku roku szkolnego zapoznając się z zasadami obowiązującymi w świetlicy i w szkole. Dzieci ze starszych klas wraz z wychowawcami przygotowali dla świetliczaków bogaty program artystyczny. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach wokalno tanecznych i pozytywnie przeszli wszystkie próby tj.,zagadki. Jednak najważniejszą częścią imprezy było samo pasowanie na świetliczaka. Nad całością tej wspaniałej uroczystości czuwał cały zespół świetlicy szkolnej.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
PROJEKT JESIEŃ W III A Drukuj
PROJEKT JESIEŃ W III A

Klasa integracyjna III a na przełomie miesięcy września i października z ogromną radością uczestniczyła w projekcie „Jesień”, przygotowanym przez nauczycielki: Joannę Matuszak i Edytę Paradowską.

         W ramach wielu zajęć utrwalaliśmy i pogłębialiśmy wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie Jesienią. Poznawaliśmy i gromadziliśmy jesienne dary/ skarby spacerując w parku, w lesie, wykonywaliśmy prace plastyczno- techniczne, a także "arcydzieła" w programach graficznych. Śpiewaliśmy "jesienne" piosenki i recytowaliśmy wiersze związane z tą porą roku. Rozwijaliśmy twórcze myślenie, kreatywność i pomysłowość, ale przede wszystkim czerpaliśmy radość ze wspólnego działania i zabawy.

         Najwięcej emocji sprawiło nam wykonanie wesołych nietoperzy wiszących na naszym klasowym, jesiennym drzewie, które można podziwiać na parterze budynku C. Wielobarwne liście stworzyliśmy mieszając kolorowe farby na płatkach kosmetycznych. Z papierowych rurek wyczarowaliśmy las czerwonych muchomorów. Po spacerze w parku, z zebranych liści tworzyliśmy bajkowe wiewiórki i jeże. Podsumowaniem projektu była wspólna, integracyjna uczta- każdy sam przygotował swoją jesienną surówkę i pachniało darami tej cudownej pory roku w całej szkole!

III a bardzo lubi Jesień, szczególnie, gdy w naszej klasie jest tak smacznie, wesoło, zdrowo i kolorowo!

Fotorelacja-p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasy 1a i1c w teatrze Drukuj
 Klasy 1a i1b w teatrze

Dnia 27 października br. uczniowie klas 1a oraz 1c pod opieką Joanny Dobrogoszcz i Małgorzaty Szulborskiej udali się do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt. Kopciuszek”. Dobrze znana i bardzo lubiana opowieść o skromności i pyszałkowatości, o nagrodzie i karze. Mądrość młodej i skromnej dziewczyny przeciw wyrachowaniu innych ludzi. Szczerość i odwaga naprzeciw tchórzostwa. Oryginalny zamysł reżyserski, piękne piosenki, pomysłowa scenografia i kostiumy oraz świetna obsada, to atuty tego przedstawienia, które jednocześnie bawiło i wzruszało.

Zachęcamy serdecznie wszystkich, którym bliski jest świat muzyki i baśni.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Ciżemka” Drukuj
II miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Ciżemka”

W październiku członkowie i sympatycy SKKT-PTTK "Wojażer" uczestniczyli w XLIII Rajdzie „Ciżemka”. Po zameldowaniu się na miejscu startu na Starym Rynku wyruszyliśmy na teren miasta, aby wykonać przydzielone nam zadania. Korzystając ze wskazówek przygotowanych przez uczniów LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego wędrowaliśmy pomiędzy punktami kontrolnymi, w których z ogromną przyjemnością odpowiadaliśmy na pytania, rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki, a nawet tańczyliśmy i wykonywaliśmy ćwiczenia fizyczne. Było super!

Po wykonaniu wszystkich zadań w gościnnej Małachowiance zjedliśmy pyszne pączki, wypiliśmy soki i z dumą odebraliśmy dyplom oraz puchar za zajęcie II miejsca. Brawo!

Opiekunki SKKT-PTTK "Wojażer" pani Monika Czyżewska i pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska serdecznie dziękują pani Iwonie Szymańskiej i uczniom za aktywny udział w rajdzie.

Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Odznaczenia państwowe dla naszych nauczycieli. Drukuj
Odznaczenia państwowe dla naszych nauczycieli.

    We wtorek 26 października w auli Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nauczycielom z regionu płockiego. Gospodarzem uroczystości była Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty.

Miło nam poinformować, że złotym medalem za długoletnią służbę została odznaczona p. Anna Olczak-Mielczarek - nauczycielka matematyki oraz srebrnym medalem za długoletnią służbę została odznaczona p. Małgorzata Podwójci - nauczycielka muzyki.

Gratulujemy odznaczonym i życzymy dalszych sukcesów w pracy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcje w lesie 1a, 1c, 3a, 3c. Drukuj
Lekcje w lesie 1a, 1c, 3a, 3c.

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach i pogadankach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Nadleśnictwa Łąck. Klasa 1a pod opieką p. Joanny Dobrogoszcz, 1c pod opieką p. Małgorzaty Szulborskiej i p. Agnieszki Jakubiak, 3a pod opieką p. Joanny Matuszak i p. Edyty Paradowskiej, 3c pod opieką p. Małgorzaty Lewandowskiej i p. Ewy Marciniak- Mańkowskiej w izbie edukacyjnej poznawali etapy życia lasu,  nazwy, przyzwyczajenia i potrzeby jego mieszkańców, a także zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania człowieka. Podczas spaceru omawialiśmy warstwy lasu, jego roślinność znajdując  m.in jadalne i trujące grzyby. Nasze lekcje zakończyliśmy integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami i piankami! To były niezapomniane lekcje w lesie! Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Trenuj bycie dobrym Drukuj
Trenuj bycie dobrym

Trenuj bycie dobrym – to hasło promujące Program FairPlay metodą Football3, projekt po raz drugi wystartował w naszej szkole pod kierunkiem nauczycielki wf pani Agnieszki Tomaszewskiej. Dziś  dzieciaki z II b uczyły się zasad fair-play i piłki nożnej, mediacji, rywalizacji, rozmów, przyznawania sobie punktów fair-play w trzech połowach Football3.

Uczniowie wspólnie ustalili zasady rywalizacji, bramkę strzeloną przez dziewczynkę uhonorowali za 2 punkty, kapitanami drużyn także były dziewczynki, a strzał głową, piętką i słabszą nogą „wyceniono” także na dwa punkty.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„ A wdzięczność nasza bez granic…” – DEN 2021 Drukuj
„ A wdzięczność nasza bez granic…” – DEN 2021

     Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników  oświaty, ale także uczniów.

 

W tym roku obchodziliśmy go w naszej szkole 13. października. Ze względu na ograniczenia epidemiczne różnił się on od tych z lat wcześniejszych. Nie było uścisków, wspólnych spotkań, zdjęć.  Odbyła się tylko skromna akademia, w której uczestniczyły nieliczne klasy i nauczyciele. Uczniowie w rygorze sanitarnym ( w maseczkach i odstępach między sobą) wysłuchali przemówienia pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej, gromkimi brawami nagrodzili odznaczonych nauczycieli i pracowników administracyjnych oraz obejrzeli krótki  program artystyczny przygotowany przez panie Iwonę Kowalczyk i Justynę Borkowską z uczniami , którym towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci. Stosowną dekorację z tej okazji przygotowały p. Ilona Borczuk i Aneta Olszewska, a o nagłośnienie zadbał dyrektor Roman Kusy. Fotorelację przygotowała p. Janina Łukasiak i p. Tomasz Żurawski

 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli świętować w szerszym gronie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Smaczne, zdrowe, kolorowe - sałatki owocowe w klasie IIC Drukuj
Smaczne, zdrowe, kolorowe - sałatki owocowe w klasie IIC

Uczniowie klasy IIC przez kilka ostatnich dni na zajęciach lekcyjnych zajmowali się tematyką zdrowego odżywiania. Rozmawiali o zdrowym stylu życia, dowiedzieli się co to takiego: piramida żywieniowa, ustalili, jak powinien wyglądać jadłospis właściwy dla ich wieku. Dowiedzieli się również jak ogromne znaczenie dla zdrowia ma codzienne spożywanie warzyw i owoców oraz w których produktach znajdują się witaminy A, B, C i D. Podsumowaniem zajęć o zdrowym odżywianiu było wykonanie sałatki owocowej. Było dużo pracy i …zabawy, a sałatka była PYSZNA.

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 7