logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Wyróżnienia dla chórzystów! Drukuj
Wyróżnienia dla chórzystów!

15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku odbył się XVIII Rejonowy Konkurs Duetów "Cicha noc" - Kolędy i Pastorałki. Naszą szkołę reprezentowało 5 duetów (dwa w kat. klas I-III, dwa w kat. kl. IV-VI i jeden w kat. klas VII-VIII). Jeden duet w kat. kl. I-III przygotowała p. Joanna Skubiszewska (Kalina Pączkowska i Lena Wójcik kl. 3a) a pozostałe p. Małgorzata Podwójci (m.in. Kamila Krawczyk 8e i Julia Witkowska 8b). Jury doceniło występy dwóch duetów i przyznało wyróżnienia duetowi: Maja Milczarek i Stanisław Kowalczyk z kl. 5s oraz duetowi: Alicja Kowalska i Magdalena Kozicińska  z kl. 6b.

Gratulujemy udanych występów naszym wszystkim duetom i życzymy sukcesów w następnych konkursach!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Najpiękniejsza Tumska choinka 2022"- lajkujemy!!! Drukuj
„Najpiękniejsza Tumska choinka 2022

Zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie "Najpiękniejsza Tumska choinka 2022".

Zdjęcia wszystkich udekorowanych choinek w tym Naszej Szkoły zostały udostępnione na stronie Starówka Płock na Facebooku w dniu 9/12/2022 r.

Głosujcie na choinkę SP nr 23 , którą udekorowali uczniowie z klasy 5b z wychowawczynią  p.Barbarą Gasińską i p.Anetą Olszewską. Uczniowie bardzo starali się, aby to ich choinka była najpiękniejsza, dlatego zachęcamy do głosowania.

Jak głosować?

Wchodzicie na profil Starówka Płock na Facebooku, szukacie album "Najpiękniejsza Tumska choinka 2022", odnajdujecie zdjęcie choinki, którą dekorowali uczniowie naszej szkoły - będzie opisana i "polubcie" zdjęcie poprzez pozostawienie "Like".

Głosowanie trwa od 9 do 20 grudnia 2022 r. do godziny 12.00

Bardzo dziękujemy za każde polubienie. Liczymy na Wasze głosy.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wigilia w klasie integracyjnej 4a! Drukuj
Wigilia w klasie integracyjnej 4a!

Wigilia w szkole to okazja do budowania relacji w klasie. Na uroczystości klasy integracyjnej 4a było bardzo smacznie i wesoło! Świątecznie ubrane dzieci zaskoczyły nas wykonaniem kolęd i pastorałek grając na fletach. Przy białym obrusie, blasku wigilijnej świecy podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie ciepłe i szczere życzenia. Tradycyjne pierniczki i mandarynki to nieodzowny element klasowego świętowania, ale nie zabrakło również sernika, babeczek ze złotymi gwiazdami, ciasta czekoladowego, korzennych ciasteczek i słodkich owoców! Dopełnieniem całej uroczystości było opowiadanie przez uczniów i nauczycieli o zwyczajach jakie są w ich domach i jak spędzają Święta. Już wiemy, że za rok też wspólnie zasiądziemy przy klasowym, wigilijnym stole. Wesołych świąt życzy klasa 4a i nauczyciele p. Grzegorz Szczechowicz i p. Edyta Paradowska.

 

Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Wigilii klasowej wszystkim rodzicom, babciom, dziadkom i kochanym ciociom oraz wujkom! Szczególnie rodzicom dzieci, które były chore, a jednak rodzice nie zapomnieli o naszej uroczystości.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Id w Skansenie w Sierpcu Drukuj

Id w Skansenie w Sierpcu15 grudnia 2022 roku uczniowie  klasy I d pod opieką pań Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej uczestniczyli w wycieczce do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dzieci poznały dawne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów plastycznych poznały wzory tradycyjnych ozdób choinkowych, a następnie samodzielnie wykonały baletniczki na choinkę.  Następnie dzieci zwiedziły parowozownię, dwór oraz chaty chłopskie. Dowiedziały się, jakie zwierzęta hodowano na wsi i jak wyglądała codzienna praca w gospodarstwie . Dzieci podziwiały piękny śnieżny krajobraz wsi mazowieckiej. To był bardzo udany wyjazd.

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
2D w Spichlerzu na warsztatach bożonarodzeniowych Drukuj
2D w Spichlerzu na warsztatach bożonarodzeniowych

Dnia 13 grudnia klasa 2 D wybrała się do Spichlerza na warsztaty bożonarodzeniowe pt:” Ozdoby choinkowe – światy”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie były dawne zwyczaje i obrzędy w okresie świąt Bożego Narodzenia jak również poznaliśmy genezę i symbolikę opłatka w kulturze ludowej. Uczniowie z niecierpliwością czekali na część warsztatową i jakież było ich zdziwienie kiedy na jaw wyszło, iż tytułowe ozdoby będą wykonywać właśnie z opłatków. Punktem wyjściowym tworzenia ozdób były bombki choinkowe przypominające swoim kształtem kulę ziemską stąd nazwa „światy, jednak drugoklasiści w atmosferze skupienia nie ograniczali się do jednej wersji.  Były to niezwykle twórcze zajęcia.

W ramach zajęć muzealnych klasa 2 d zrealizowała kolejny punkt programu „Z kulturą mi do twarzy” : zadanie 3 „Warsztaty ludowe” z modułu II „Tu jest moje miejsce”.

Pozdrawiamy, klasa 2 D z wychowawcą.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Portret Świętego Mikołaja Drukuj
Portret Świętego Mikołaja

Pracownia Działań Twórczych Kolor i Forma działająca przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprosiła dzieci  do udziału w konkursie „Narysuj portret św. Mikołaja”.  Aż osiemnastu uczniów z klasy IIIb pod kierunkiem p. Małgorzaty Gomułki postanowiło wykonać różnymi technikami prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się, że wpłynęło aż…  505 prac plastycznych. Komisja konkursowa przyznała 65 nagród a 88 prac zakwalifikowała na wystawę pokonkursową.Miło nam poinformować, że jedną z pierwszych nagród otrzymała Zuzanna Śliwińska a prace Dominika Orlińskiego oraz Alicji Raciniewskiej zostały zakwalifikowane na wystawę pokonkursową. Rozdanie nagród odbyło się 15 grudnia. 

Dzieci i młodzież wykazały się kreatywnością i ekspresją w tworzonych przez siebie pracach co zobaczymy na wystawie pokonkursowej, którą można oglądać  do 10 stycznia 2023 roku w galerii Wisła. Zapraszamy do oglądania wystawy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Otwarty Szkoły Drukuj

Dzień Otwarty Szkoły

8 grudnia dzieci z okolicznych przedszkoli, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną szkolną przygodę odwiedziły progi naszej szkoły. Okazją ku temu był specjalnie dla nich zorganizowany Dzień Otwarty, którego tematem przewodnim były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Naszych małych gości i ich rodziców przywitała pani dyrektor Lilianna Tomaszewska. Na dużej sali gimnastycznej dzieci podziwiały występy taneczne uczniów klas 1-3, pokaz cheerleadingu oraz bajkę noworoczną przygotowaną przez świetlicę szkolną. Po uroczystości przedszkolaki wyruszyły zwiedzać naszą szkołę, na głównym holu naszej szkoły czekały na nich doświadczenia chemiczne prowadzone przez Koło Chemika oraz wystawa przyrodnicza. W klasach natomiast świąteczne zajęcia niespodzianki. Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach z kodowania, plastycznych, matematycznych i fizycznych, próbowały swoich sił podczas zajęć z angielskiego, a także uczyły się pierwszej pomocy. Pokonywały tor przeszkód i ćwiczyły jogę. Wysłuchały koncertu i grały w szachy. To było popołudnie pełne wrażeń. Cieszymy się, że mogliśmy Was poznać. Zapraszamy do naszej szkoły. Pierwsza klasa na Was czeka!

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami Drukuj
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez ONZ.

W naszej szkole każdego roku uroczyście obchodzimy to święto ze szczególnym szacunkiem i ogromnym podziwem dla osób, które mimo niepełnosprawności każdego dnia walczą o niezależność.

W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Praca i pasja”, dlatego zaprosiliśmy ludzi, którzy są pełni pasji, realizują swoje marzenia i  pracują zawodowo.

Wśród zaproszonych gości była orkiestra „Po koncercie”, która działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego. Grupę tworzą uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, a Ich dyrygentem jest Pan Krzysztof Szlom. Ci wspaniali artyści kolejny raz zapewnili nam niezapomniane doznania porywając swoim muzycznym talentem całą widownię. Następnym gościem był Pan Mariusz Umyszkiewicz – tłumacz języka migowego, który wprowadził nas w świat osób głuchych, uwrażliwiając na Ich potrzeby, wskazując bariery, które napotykają w codziennym życiu, w końcu wskazując sposób na bycie bliżej z osobami głuchymi poprzez wspólne miganie. Lekcja języka migowego poprowadzona przez naszego gościa była bardzo owocna, zachęciła wielu naszych uczniów do poznania kolejnych znaków i zgłębiania wiedzy podczas kursów.

Kolejnym gościem był Pan Rafał Bieńkowski- piłkarz nożny AMP FUTBOL POLSKA, do niedawna grający w kadrze narodowej. Człowiek, który po wypadku i amputacji nogi mógł się poddać i porzucić wcześniej uprawiany sport, jednak do dziś trenuje piłkę nożną zdobywając trofea. Rozmowa z takim człowiekiem była dla naszych uczniów bardzo pouczająca i wciągająca. Uczniowie, szczególnie Ci z klas sportowych zadawali mnóstwo pytań, chcąc dowiedzieć się co jest najtrudniejsze  w grze bez kończyny dolnej i jakie zasady gry panują podczas meczu osób po amputacjach. Wspaniałą atrakcją dla wszystkich był mecz naszych uczniów w towarzystwie tak utytułowanego piłkarza.

Zaprosiliśmy również tenisistów Integracyjnego Klubu Tenisa w Płocku. Podczas pouczającego wykładu prezes klubu Pan Wiesław Chrobot przestrzegał przed brawurą, informował w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do uszkodzeń rdzenia kręgowego i apelował o rozsądek i bezpieczne spędzanie czasu wolnego, do dbania o swoje życie i zdrowie. Wśród tenisistów prezentujących swoją grę na szkolnej hali sportowej byli wielokrotnie utytułowani Panowie: Jerzy Kulik, Stefan  Dobaczewski, Marcin Niepogoda oraz jego partner deblowy Czarek Chmura. To było niezwykłe widowisko. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej gry i mogli poczuć się dokładnie tak jak nasi goście przesiadając się na chwilę na specjalny wózek  do gry.

Podczas uroczystości gościliśmy również Pana Andrzeja Sobczyńskiego, który w wyniku wypadku od ponad 20 lat porusza się na wózku. Człowiek wielu pasji, talentów, kiedyś członek Integracyjnego Klubu Tenisa, dziś zawodowo pracujący jako montażysta filmów w PTV Płockiej telewizji. Podczas uroczystości Pan Andrzej zaprezentował swoją pasję – fotografię pozostawiając nam niesamowite pamiątki w postaci zdjęć.

Celem tej uroczystości było zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności, uwrażliwienie na potrzeby tych osób oraz zwrócenie uwagi na  Ich prawa, a dzięki temu „oswajanie niepełnosprawności”. Goszcząc utalentowanych ludzi z ogromnymi osiągnięciami, pracujących zawodowo mimo posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności, przełamywaliśmy stereotypy.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami życzymy dużo siły i odwagi w dążeniu do celu, zwiększania autonomii i poprawy jakości życia.

 Imprezę przygotował Zespół Nauczycieli Współorganizujących Kształcenie.

Zdjęcia wykonała pani Edyta Paradowska. Dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.   

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasy 2a i 2c w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu Drukuj
Klasy 2a i 2c w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu

 We wtorek, 6 grudnia, klasy 2a i 2c w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” były w Muzeum wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Pogoda dopisała, więc zwiedzanie odbyło się bez przeszkód.  Dzieci obejrzały powozownię, szlachecki dwór oraz chaty chłopskie z różnych okresów, kościół i młyn, a zgromadzone tysiące drobnych i większych rzeczy, będących reprezentacją wszystkich elementów świata, jaki otaczał mieszkańców mazowieckiej wsi od końca XIX do połowy wieku XX, takie jak: przedmioty gospodarstwa domowego, meble, tkaniny, zabawki, obiekty kultu religijnego, narzędzia i maszyny rolnicze oraz warsztaty pracy rzemieślniczej, pozwoliły poczuć atmosferę dawnego życia. Od przewodników dzieci dowiedziały się m.in. do czego służył gospodarzowi „piesek”, z czego robiono „pająki”, czym zajmował się kowal, kołodziej i rymarz.

Podczas warsztatów choinkowych poznały dawne zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz wykonały piękne aniołki z bibuły na własne bożonarodzeniowe drzewko.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to udany wyjazd. 

Wychowawczynie Małgorzata Szulborska i Joanna Dobrogoszcz dziękują za pomoc pani Olenie Ovidiienko.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajki w 4a! Drukuj
 Mikołajki w 4a!

Zapach goździków, miodu, cytryny, imbiru, czarnego bzu, malin i aronii towarzyszył klasie integracyjnej 4a podczas Mikołajek. Popijając ciepłą, aromatyczną, zimową herbatkę, słuchając kolęd, uczniowie wykonywali upominek dla kolegi lub koleżanki z klasy. Były to bajkowe zakładki do książki w kształcie Mikołaja. Po losowaniu, każdy otrzymał wykonany własnoręcznie przez rówieśnika podarunek oraz zimową chatkę Mikołaja wypełnioną słodyczami. Cały dzień towarzyszył nam także dźwięk świątecznych dzwoneczków zdobiących nasze szkolne długopisy, którymi napisaliśmy listy z prośbami o spełnienie naszych marzeń. Radości nie było końca, gdy jeszcze dowiedzieliśmy się, że rodzice zapraszają całą klasę do kina, na świąteczny film!
Dziękujemy pani Barbarze Gasińskiej za opiekę nad stroną internetową szkoły, dzięki której możemy pochwalić się naszymi zdolnymi uczniami i pięknymi chwilami w naszym szkolnym życiu.
Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: p. Grzegorza Szczechowicza i p. Edyty Paradowskiej.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 10