Nasze siatkarki piąte na Mazowszu! Drukuj
 

   O dużym pechu mogą mówić nasze siatkarki, które w dniach 12-13 maja wzięły udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej, które odbyły się w Wyszkowie.

   Nasze dziewczęta przez eliminacje miejskie i międzypowiatowe przeszły jak burza. Praktycznie nie dały szans żadnym swoim rywalkom, wyraźnie przewyższając je umiejętnościami i poziomem gry. Wszystkie spotkania wygrały z ogromną przewagą, pewnie uzyskując awans do rozgrywek wojewódzkich.

   Do Wyszkowa nasz zespół jechał z dużymi nadziejami. Na miejscu wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano spotkania. Po rozgrywkach grupowych okazało, że oprócz zespołu Beta Błonie, który wygrał wszystkie spotkania w naszej grupie, trzy kolejne drużyny mają taki sam bilans zwycięstw i porażek. O awansie zadecydował stosunek małych punktów. Niestety, okazał się on niekorzystny dla nas i nie dał nam upragnionego awansu do gier w strefie medalowej. Naszym dziewczętom pozostała walka o miejsca 5-8.  Tu poradziły sobie doskonale, w niektórych setach osiągając miażdżącą przewagę nawet 25:3. Wygrały wszystkie spotkania, ostatecznie zajmując 5 miejsce na Mazowszu.

czytaj więcej
 
Święto Konstytucji 3 Maja. Drukuj

 

   W tym roku przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była doniosłym aktem nie tylko historycznym. Stała się dowodem patriotyzmu i demokratycznych przekonań narodu. Oto u schyłku XVIII wieku Polska zaczęła się budzić do nowego życia. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowożytną ustawą zasadniczą. Stwarzała podstawy nowoczesnego państwa, wzmocnienia władzy państwowej a osłabiała znaczenie magnatów.

   W naszej szkole obchodziliśmy to święto 10 maja. Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie z klas: 6e, 6b, 6c oraz chór szkolny z opiekunami: p. Iwoną Kowalczyk, Małgorzatą Podwójci i Robertem Elwertowskim. Dekorację wykonała p. Ilona Borczuk.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zawody powiatowe w piłce nożnej są nasze! Drukuj

 

   10 maja reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej pod opieką trenerów Cezariusza Raczkowskiego i Arkadiusza Ławnickiego udała się do Mochowa na między powiatowe zawody. Walkę o Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta miały stoczyć z drużyną gospodarzy Mochowem, ze szkołą z Drobina i drużyną z Gostynina. Do sportowej walki, ze względu na brak obecności drużyny z Gostynina przystąpiły trzy zespoły. Po losowaniu gier jako pierwsze swoje mecze zagrać miały dziewczyny z SP 23 i Mochowa. Po dwudziestu minutach sportowej rywalizacji w chłodnej aurze mecz zakończył się wynikiem 3-3. Kolejny mecz to również spotkanie naszych dziewcząt, tym razem ze szkołą z Drobina. Mecz niezwykle ważny w walce o igrzyska okazał się zwycięski a wynik końcowy brzmiał 4-1. Ostatni mecz Drobina z Mochowem zakończony zwycięstwem Drobina 1-0, dał naszym dziewczynom upragnione pierwsze miejsce i awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ostrołęce, które odbędą się w najbliższy weekend w terminie 12-14.05.2017 roku. Tu również trzeba zaznaczyć, iż te same dziewczęta z 6S, pod opieką Cezariusza Raczkowskiego w tym samym terminie i również w Ostrołęce powalczą o złoto na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

   Gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki w dalszej sportowej rywalizacji.

  Końcowa klasyfikacja: 1. SP 23 Płock, 2. SP Drobin, 3. SP Mochowo, 4. SP Gostynin.

  SP 23 Płock grało w następującym składzie: Bachurska Kinga, Igielska Zofia, Borycka Oliwia Maruszewska Natalia, Ostrowska Larysa, Staniszewska Julia, Balasiewicz Natalia, Krajewska Natalia, Brząkalska Nikola.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Finał konkursu ortograficznego pod hasłem "Mistrz ortografii" Drukuj
 

   9 maja w naszej szkole odbył się finał konkursu ortograficznego pod hasłem "Mistrz ortografii", którego organizatorką była p. Karolina Karpińska-Kuciapska. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas drugich, którzy zostali wyłonieni w etapie eliminacyjnym zdobywając największą liczbę punktów podczas pisania dyktanda ze słuchu.

   Finaliści zmierzyli się z testem ortograficznym sprawdzającym ich znajomość zasad ortograficznych poprzez rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie zagadek, uzupełnianie tekstu brakującymi literami, pisaniem dyktanda ze słuchu. Wyłonienie zwycięzców okazało się niezwykle trudne ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Miejsca na podium zajęli:

1 miejsce - Rydzewska Ola - 2c

2 miejsce - Aleks Zuzanna - 2g, Bieńkowski Oskar - 2d, Krynicki Michał - 2d,

3 miejsce - Klus Eliza - 2g, Kowalska Lola - 2i, Sobota Mikołaj - 2h, Żółtańska Zuzanna - 2a.

Gratulujemy !

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczni nad wodą Drukuj

 

   9 maja 2017r. nasza szkoła gościła Fundację Ratownictwa Bezpieczni Nad Wodą Polrescue, która - wraz z zespołem instruktorów – zorganizowała dla uczniów naszej szkoły niezwykłe zajęcia, będące cyklem szkoleń dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu brały udział klasy 5S, 6S i 6Ai wraz z p. Arkadiuszem Ławnickim i p. Edytą Paradowską.
   Na wstępie, ratownicy dbający na co dzień o nasze bezpieczeństwo nad rzekami, jeziorami, morzem, przeprowadzili szkolenie mówiące o zasadach, których należy przestrzegać, aby pobyt nad wodą i na wodzie był przyjemnością i nie stwarzał zagrożeń.
   Następnie uczniowie wzięli udział w instruktarzu dotyczącym pomocy osobom tonącym, dowiedzieli się, dlaczego będąc na łodziach, należy nosić kamizelki ratunkowe, po co czytać regulaminy kąpielisk, kogo i w jaki sposób informować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
   Kolejna część spotkania była szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczniów, pod nadzorem instruktora, na fantomie uczył się, jak należy postępować w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy.
   Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali od ratowników stosowne certyfikaty oraz upominki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Drukuj
 

   Jak co roku, w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, delegacja z naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.

   Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Bazylice Katedralnej, Poczty Sztandarowe, delegacje parlamentarzystów, różnych płockich organizacji oraz szkół zebrały się pod Płytą Nieznanego Żołnierza. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu Prezydenta Miasta Płocka, dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamięci 4 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego. Następnie delegacje złożyły kwiaty, a na koniec Płocka Drużyna Kusznicza i Płockie Bractwo Kurkowe oddały strzały na wiwat.

   W uroczystościach tych naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Larysa Ostrowska, Natalia Maruszewska i Adam Pytel oraz nauczycielka historii - p. Renata Cichocka.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Finał XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych Drukuj
 

   28 kwietnia w Zespole Szkół w Ciachcinie odbył się finał XXIII Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych. Dekanat płocki-wschodni reprezentowała uczennica naszej szkoły Otylia Sołtyszewska z klasy 6D. Poprzeczka była bardzo wysoko postawiona – 48 uczestników z całej diecezji i 40 niesamowicie trudnych pytań z księgi Dzieje Apostolskie. Otylia zdobyła 29 punktów osiągając w ten sposób bardzo wysoki wynik. Naszej finalistce serdecznie gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Brąz w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt Drukuj

 

   W dniu 27 kwietnia 2017 r. na stadionie miejskim odbył się czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt klas szóstych. Do rywalizacji przystąpiło 12 płockich szkół. Walka była bardzo zacięta ze względu na to, że na terenie naszego miasta funkcjonują klasy o profilu lekkoatletycznym. Zawodniczki musiały zmierzyć się w czterech konkurencjach: biegu na 60m, rzutu piłeczką palantową, skoku w dal i biegu na 600m. Najwięcej punktów zdobyliśmy w rzucie piłeczką palantową. Naszą piętą achillesową był bieg na 600m. Reprezentantki naszej szkoły w składzie Gabrysia Dryś, Paulina Gierzyńska, Joanna Śmigrodzka, Oliwia Zawadzka, Kinga Bachurska i Zosia Igielska walczyły bardzo dzielnie. Pokazały, że dzięki systematycznej pracy i chęci walki można osiągnąć wiele. Zajęły trzecie miejsce i do szkoły wróciły z brązowymi medalami. Serdecznie im gratulujemy. Dziękujemy wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Chrońmy nasze góry” - obchody Dnia Ziemi 2017 Drukuj
 

   W tym roku, z inicjatywy nauczycielek przyrody, w kwietniu zrealizowano w klasach 4 - 6 projekt pod hasłem: „Chrońmy nasze góry”. Na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki na temat konieczności ochrony unikalnej przyrody gór, a następnie uczniowie wykonali plakaty zgodne z tą tematyką. Na języku polskim dzieci tworzyły prace literackie pt: „Góry nasze góry ...”W ramach lekcji informatyki i matematyki dzieci rozwiązywały zadania, rysowały wykresy i diagramy zgodne z tematem: „Góry w liczbach”. Najlepsze prace wykonane przez uczniów w ramach tego projektu można podziwiać na głównym holu szkoły. Zapraszamy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce na II Powiatowym Festiwalu Polskiej Piosenki! Drukuj

 

   28 kwietnia w Gimnazjum w Słupnie odbył się II Powiatowy Festiwal Polskiej Piosenki Rock '80-'90. Naszą szkołę reprezentowało dwóch solistów: Bartosz Miecznik (6s) i Filip Pomianowski (6c) oraz zespół wokalny "Viva la musica" w składzie: Gabriela Dryś (6e), Kinga Mróz (6e), Amelia Malinowska (6b), Magdalena Rzeszotarska (6c), Julia Staniszewska (6s). Wszyscy zostali przygotowani przez p. Małgorzatę Podwójci.
   Chłopcy stanęli w szranki z trzydziestoma uczestnikami w kategorii "soliści" i niestety nie udało im się znaleźć na podium. Jury nie doceniło ich talentu i ciekawych interpretacji znanych polskich piosenek.

   Zespołowi  wokalnemu, natomiast,​​ udało się wywalczyć I miejsce w kategorii zespoły muzyczne. Konkurowaliśmy z laureatami zeszłorocznego festiwalu. W sumie w tej kategorii wystąpiło siedem zespołów z Płocka i okolic.  Wygraliśmy nagranie płyty w studiu nagrań oraz voucher na 300 zł do zrealizowania w sklepie muzycznym JKamiński.

   Cieszymy się z sukcesu i mamy nadzieję na następne osiągnięcia.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 16