logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej Szkole! Drukuj
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej Szkole!

Jak co roku, nasza szkoła brała aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu". "POLSKA NA NIEBIESKO"  to kampania społeczna , mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb także naszych uczniów ze spektrum autyzmu.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.

Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie ze spektrum autyzmu i to właśnie dla nich, 4-tego kwietnia społeczność szkolna dodała niebieski kolor do ubrania. Pod bajecznymi dekoracjami, wykonanymi przez naszą utalentowaną panią Anetę Olszewską zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klas I- VIII z niebieskimi balonami. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdziecie prawie całą naszą społeczność szkolną! Ogromnie dziękujemy wszystkim wspaniałym rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniach i nauczycielom, którzy przybyli na akcję ze swoimi uczniami.

Akcja była poprzedzona II Konkursem Fotograficznym pt. "Niebieski Świat", którego laureatami zostali:

1 klasy

- I miejsce: Marcel Skulski Ie, wyróżnienie: Tymoteusz Pączkowski Ia

2 klasy

- I miejsce: Antek Agaciński IIc, wyróżnienia: Aleksandra Adamkiewicz IIe, Hanna Czarnecka IIe, Julia Pawłowska II d

3 klasy

- I miejsce: Nikola Schejbal 3a

4 klasy

- I miejsce: Filip Szczyciński IV b, wyróżnienie: Mikołaj Nowak IV b

5 klasy

- I miejsce: Antoni Cichocki Vc, wyróżnienia: Jagoda Paradowska Vc, Iga Pawlak Va

6 klasy

- I miejsce: Zuzanna Zielińska VI b, wyróżnienie: Amelia Kamińska VI b

7 klasy

- I miejsce: Szymon Cal VIIc, wyróżnienie: Bartosz Kruczyński VII

8 klasy

- I miejsce: Jan Szałkowski VIII c

Gratulujemy! W jury zasiedli: pani Dyrektor Liliana Tomaszewska, plastyk p. Małgorzata Podwójci, plastyk p. Aneta Olszewska i nauczyciel współorganizujący kształcenie: p. Monika Czyżewska. Wspaniałe nagrody oraz „niebieskie” słodycze dla uczniów szkoły ufundował nasz niezawodny pan Piotr Gryszpanowicz, któremu dziękujemy z całych serduszek zachwyconych dzieciaków!

Każdy uczestnik otrzymał pochwałę do mobidziennika, laureaci dodatkowe.

Przygotowano wystawę, która ozdobiła hol główny szkoły. Znalazły się na niej m.in. nagrodzone fotografie. Także zapraszamy do galerii zdjęć.

Finałem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole było wypuszczenie do nieba wielobarwnych baniek mydlanychna znak solidaryzmu z osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami. Ileż było przy tym radości!

Dziękujemy za zaangażowanie rodziców, opiekunów, nauczycieli i przede wszystkim uczniów. Dziękujemy pani Dyrektor Lilianie Tomaszewskiej, że zawsze wspiera nasze pomysły związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Niezmiernie jesteśmy wdzięczni pani plastyk Anecie Olszewskiej za prawdziwe „niebieskie czary” na naszą fotościankę. Podziękowania składamy także pani Barbarze Gasińskiej, dzięki której fotorelacje z akcji "Polska Na Niebiesko" znajdują się na stronie www szkoły. Dziękujemy panu Piotrowi Gryszpanowiczowi za poświęcony nam czas, pomysły, dobre słowo i wspaniałe prezenty, w tym bańki mydlane, słodycze, nagrody dla naszych uczniów.

Dziękujemy!

Koordynatorami akcji "POLSKA NA NIEBIESKO"  byli nauczyciele współorganizujący kształcenie: Jolanta Czyżewska, Monika Czyżewska, Diana Głoskowska, Joanna Kamińska, Agnieszka Ławnicka, Edyta Paradowska, Paulina Szymborska oraz logopeda szkolny Maria Ossowska- Widzyńska.

Fotorelacja: Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Udział naszych uczniów w programie Dzień Dobry TVN Drukuj
Udział naszych uczniów w programie Dzień Dobry TVN

27 marca uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski: Zofia Brzeska – (kl. 1d), Joanna Gryszpanowicz (kl. 1d), Igor Szychułda – (kl. 6s), Lena Nejman – (kl. 7a), Nadia Druś – (kl. 8b) wzięli udział w programie telewizyjnym Dzień Dobry TVN. 

Nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, przekonać się jak wygląda praca za kulisami telewizji, poznać tajniki programu na żywo oraz spotkać gwiazdy telewizji.

 

Wraz z prowadzącymi: panią Katarzyną Jaroszyńską oraz panem Dariuszem Wardziakiem (znanym wszystkim jako Darek Stolarz) uczniowie przygotowali piękną i wyjątkową wielkanocną pisankę, która została przekazana wraz ze specjalną dedykacją w ręce pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej.

Debiut telewizyjny był niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów. Jesteśmy dumni widząc, jak wspaniale poradzili sobie przed kamerami.

 

Za udział w programie Dzień Dobry TVN dziękujemy panu Piotrowi Gryszpanowiczowi – przewodniczącemu Rady Rodziców przy SP 23. Dzięki jego inicjatywie i zaproszeniu nasi uczniowie mogli zagościć w siedzibie TVN.  Wydarzenie to z pewnością zostanie długo wspominane przez całą społeczność szkolną.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niebieski Dzień z Prezydentem Drukuj
Niebieski Dzień z Prezydentem

3 kwietnia klasa integracyjna 5a pod opieką nauczycieli p. Edyty Paradowskiej i p. Grzegorza Szczechowicza uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 24 przy ul. Słonecznej. Do udziału we wspólnej zabawie zaprosił przedszkolaków i uczniów szkół sam Prezydent Miasta Płocka pan Andrzej Nowakowski. Jak co roku, nasza klasa bierze udział w integracyjnym, płockim spotkaniu, aby pokazać wsparcie i solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

Po wspólnym zdjęciu, uczniowie mogli korzystać z różnorodnych stref aktywności: warsztatów manualnych, gier, zabaw muzyczno- ruchowych. Nie zabrakło stoiska z watą cukrową, popcornem i lemoniadą oraz fotobudki i Video 360. Fundacja Rodziny Sadowskich obdarowała gości m.in. niebieskimi miodami, nasionami do przygotowania własnej łąki oraz umożliwiła wykonanie świec z wosku pszczelego.

 

„– To spotkanie pokazuje, że choć jesteśmy różni, to wszyscy jesteśmy wspaniali, otwarci na siebie i wzajemnie sobie potrzebni. Tworzymy jedną społeczność, która się wspiera, w której różnorodność oznacza akceptację, empatię, tolerancję – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.”

Cytat zaczerpnięty z Tygodnika Płockiego

https://tp.com.pl/artykul/niebieskie-swietowanie/1543402

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Życzenia Drukuj

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych spokoju                  i radości,rodzinnej atmosfery, miłych spotkań z najbliższymi, optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość życzy Dyrekcja oraz Społeczność SP 23.

Życzenia Wiielkanocne
 
Mamy laureatkę XIII Konkursu Poezji Śpiewanej "Słowa po niebie płynące" Drukuj
Mamy laureatkę XIII Konkursu Poezji Śpiewanej

15 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyły się przesłuchania uczestników XIII edycji Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej "Słowa po niebie płynące" o zasięgu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała w kategorii poezji śpiewanej Alicja Kowalska z kl. 7b, która pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci przygotowała dwie piosenki: "Tańczące Eurydyki" z repertuaru Anny German i "Niezłomni" z repertuaru Kasi Kowalskiej. W środę 20 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nasza faworytka zajęła w pełni zasłużone i zaszczytne II miejsce! Brawo!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa sportowa 4s w roku szkolnym 2024/25 Drukuj
Klasa sportowa 4s  w roku szkolnym 2024/25

Poniżej w załączniku zamieszczamy listę uczniów klasy sportowej 4s w roku szkolnym 2024/25

Załącznik

 
Saint Patrick’s Day – Dzień Św. Patryka Drukuj
Saint Patrick’s Day – Dzień Św. Patryka

Po raz kolejny 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.  

Dzień Św. Patryka kojarzony jest z wszechobecną zielenią, koniczynkami oraz  Leprechaunami. Tego dnia w Irlandii i w wielu krajach na całym świecie wspomina się patrona Irlandii oraz celebruje tradycję i kulturę irlandzką. Na pamiątkę tamtych wydarzeń uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego zgłębili informację o obchodach tego dnia na świecie.

W klasach 2a i 3a na lekcjach języka angielskiego uczniowie p. Joanny Czarneckiej wysłuchali legendy o św. Patryku oraz wykonali przepiękne rysunki związane z Dniem Św. Patryka, dominowały skrzaty Lepprechauns oraz koniczynki. Ponadto uczniowie wysłuchali angielskiej piosenki o skrzacie Leprechaun i obejrzeli irlandzki taniec.

Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę Irlandii na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 5b i 6b p. Joanny Czarneckiej również mieli okazję poznać historię św. Patryka. Uczniowie  sprawdzali swoja wiedzę wykonując quiz o Dniu Św. Patryka. Klasa 6b przygotowała też smakołyki w różnych odcieniach zielonego częstując osoby w klasie. Podczas lekcji towarzyszyła niezwykła atmosfera tajemniczości oraz humoru.

Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej również przyłączyli się do świętowania Dnia św. Patryka. Klasy 3c i 3d oglądały film opowiadający o życiu Patryka oraz  przedstawiający historię powstania tego święta. Ponadto, dzieci śpiewały piosenkę "The St. Patrick Rap" oraz poznały słownictwo związane z tym świętem. Klasa 4b p. Joanny Jakubowskiej oglądała film, obrazujący historię Dnia św. Patryka oraz dowiedziała się, jak obecnie wyglądają obchody tego święta nie tylko w Irlandii. Ponadto, uczniowie ćwiczyli słownictwo  oraz grali w grę planszową.

Uczniowie klasy 1a i 3b p. Justyny Matusiak przyszli do szkoły ubrani na zielono. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Dzieci wykonały przepiękne  prace plastyczne ukazujące irlandzkiego skrzata Leprikona oraz obejrzeli film animowany, w którym zostały przedstawione losy patrona Irlandii –św.Patryka. Ponadto uczniowie klasy 3b brali udział w zadaniach językowych dotyczących Dnia Św. Patryka. 

Cieszy nas fakt, że uczniowie chętnie celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają." Drukuj
alt

Ten znany cytat, pochodzący z wiersza Mikołaja Reja, był mottem obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz Dnia Pisarzy i Pisarek do celebracji których przyłączyli się uczniowie klas 3 naszej szkoły.

Pięcioosobowe zespoły będące reprezentacją każdej klasy wzięły udział w I Wielkim Turnieju Wiedzy o Języku Polskim!

Uczestniczy konkursu mierzyli się z zadaniami w następujących kategoriach : znajomość polskich przysłów, anagramator czyli układanie anagramów, rozkodowywanie wyrazów, ortografia i gramatyka, znajomość lektur, literowanie.

Już pierwsza konkurencja pokazała, iż walka będzie niezwykle zacięta! Trzecioklasiści wykazali się wspaniałą wiedzą o naszym ojczystym języku!

W konkursie wzięły udział cztery klasy, a zajęte przez nie miejsca na podium prezentują się następująco:

-miejsce 1 – klasa III B,

-miejsce 2 ( ex aequo ) – klasa III C i III D,

-miejsce 3 – klasa III D.

Każdej klasie z osobna serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i raz jeszcze gratulujemy wspaniałej wiedzy, której nawet PROFESOR by się nie powstydził!

Podziękowania składamy także na ręcę p. Piotra Gryszpanowicza za ufundowanie nagród!

Organizatorami przedsięwzięcia były:

p. Agnieszka Jakubiak oraz p. Karolina Karpińska-Kuciapska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Konkurs recytatorski Drukuj
Konkurs recytatorski

W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego oraz Dnia Pisarzy i Pisarek, dnia 12 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas pierwszych i drugich.

Każda klasa typowała 2 lub 3 reprezentantów swojego uczniowskiego grona, gdzie dzieci z klas pierwszych deklamowały swoje ulubione wiersze polskich autorów, z kolei drugoklasiści przygotowali recytację wierszy pod hasłem „Z przyrodą w tle”.

Pomimo tremy i zdenerwowania wszyscy uczestnicy konkursu wypadli wspaniale!

Już po pierwszej prezentacji jury ( w składzie: Agnieszka Jakubiak i Joanna Kacperska-Michota ), wiedziało, iż poprzeczka jest ustawiona niezwykle wysoko!

Wyłonienie zwycięzców było naprawdę trudnym zadaniem…jednak udało się!

W kategorii klas pierwszych miejsca na podium prezentowały się następująco:

- I miejsce - Jasmine Jamowska ( 1 c ),

- II miejsce - Nikola Góralewska ( 1 e ),

- III miejsce - Zuzanna Pędzierksa ( 1 a ),

W kategorii klas drugich zwyciężyli:

- I miejsce - Martyna Krawczyk ( 2 e ),

- II miejsce - Mateusz Rutkowski ( 2 a ),

- III miejsce - Oliwia Księżak ( 2 e ).

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Panu Piotrowi Gryszpanowiczowi ( przewodniczącemu Rady Rodziców ) dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród!

Organizatorami konkursu były :p. Karolina Karpińska-Kuciapska oraz p. Agnieszka Jakubiak.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Rajd rowerowy Drukuj
Rajd rowerowy

Dziś w Dzień Wagarowicza Katedra Wychowania Fizycznego SP23 Płock wraz z niezawodnymi dzieciakami uciekła ze szkoły. A tak na poważnie wpadliśmy na pomysł rajdu rowerowego. I to był strzał w dziesiątkę. 60 dzieciaków na rowerach️ w asyście policji  pokonało ponad 24 km fajnej trasy. Na miejscu docelowym Stanicy Wodnej  FLIS na Liszynie zjedliśmy kiełbaski z ogniska i spaliliśmy Marzannę. Nie obyło się bez awarii rowerów, pogoda nie do końca sprzyjała , były pewne obawy bo dawno takiej akcji nie organizowaliśmy, ale już teraz wiemy, że było warto bo pytań dzieciaków kiedy jedziemy następny raz mnóstwo!. Zmęczeni, trochę zmoczeni i bardzo zadowoleni , cali i zdrowi ukończyliśmy rajd. Następny na Dzień Dziecka??‼️.

Te wydarzenie bez pomocy wielu osób by się nie odbyło. Serdeczne podziękowanie dla całego teamu Wfistow z 23, dla zespołu PPP 23, dla Pani Dyrektor Lilianny Tomaszewskiej, dla Roberta Elwertowskiego, chłopaków z obsługi szkoły, dla Komendy Miejskiej Policji w Płocku za super zabezpieczenie trasy przejazdu, a także podziękowania dla Gminy Słupno za możliwość skorzystania ze Stanicy Wodnej FLIS.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 14