Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Gratulujemy… Drukuj
Gratulujemy…

 

 

 

 

V miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dzięki dziewczyny za przygodę biegowa!!!

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wolontariat w Płockim ZOO Drukuj
Wolontariat w Płockim ZOO

 

08.10.2021 klasa 8S pod opieka Arkadiusza Ławnickiego brała udział w zajęciach wolontariatu w płockim ZOO. W tym czasie dzieciaki służyły pomocą przy grabieniu liści z urokliwych alejek płockiego parku. Mieliśmy również rzadka przyjemność podglądać z bliska niezwykła prace pracowników ZOO, podczas pielęgnacji zwierząt z bardzo bliskiej odległości. Dzieciaki zwiedziły również ZOO a na koniec po ciężkiej pracy ,upiekliśmy sobie kiełbaski w kąciku piknikowym płockiego ZOO. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje tego świetnego dnia.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
AUTUMN DAY Drukuj
AUTUMN DAY

„ Autumn leaves are falling down ….”

Mówi się, że mamy jesień kalendarzową, astronomiczną, a nawet meteorologiczną. Co te wszystkie nazwy tak naprawdę znaczą? I jak powiedzieć to po angielsku? Uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 2a, 2b i 2 c mieli okazję się przekonać, że w języku angielskim są dwa określenia na jesień Autumn i Fall, przy czym Brytyjczycy mówią Autumn, a Amerykanie Fall.

Uczniowie przywitali na lekcjach języka angielskiego Panią Jesień. Z tej okazji ubrali stroje w jesiennych barwach: pomarańczowym, żółtym, zielonym, czerwonym i brązowym.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie śpiewali piosenkę „Rain rain go away …”, rozpoznawali kolory liści w języku angielskim, bawili się w detektywów szukających ukrytych jesiennych anglojęzycznych słówek. Ponadto uczniowie klas 2 nauczyli się jesiennego wiersza. Dzieci z zapałem rozwiązywały rebusy, zagadki i układali angielskie słowa z rozsypanych liter.

Lekcja została urozmaicona prezentacją z użyciem narzędzia webowego Genially, dzięki któremu uczniowie w ciekawy sposób poznali nowy zasób słów związanych z jesienią, a następnie wykonywali interaktywne ćwiczenia.

Ten dzień  był pełen wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że Pani Jesień nas nie zawiedzie i przyniesie ze sobą wiele słońca i złocistych kolorów.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
W poszukiwaniu jesieni Drukuj
W poszukiwaniu jesieni

Uczniowie klasy 2A wybrali się na poszukiwanie jesieni. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi. Drzewa mieniły się mnóstwem barw, zachęcając do zbierania kolorowych liści. Powstały cudowne bukiety oraz prace plastyczne, które przypominają nam o niezwykłej urodzie obecnej pory roku.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mistrzostwo Płocka Drukuj
Mistrzostwo Płocka

I miejsce dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej. Po prostu Mistrzostwo Płocka. Dziewczyny w składzie Biesaga Maria, Szczepanska Michalina, Kapuścińska Nikola, Wasilewska Wiktoria, Jasińska Oliwia, Anna Kapela. Brawo dziewczyny!

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
LXIII Rajd Pieczonego Ziemniaka Drukuj
LXIII Rajd Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 2 października  członkowie i sympatycy szkolnego klubu SKKT PTTK „Wojażer” wzięli udział w LXIII Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. Był to nasz pierwszy rajd po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów.

Wspólnie przeszliśmy krótką 8 kilometrową trasę spod cukrowni w Borowiczkach do przystani Flis w Liszynie. Tam odbyła się najprzyjemniejsza część rajdu – zjedliśmy pyszne, pieczone ziemniaki i mogliśmy upiec kiełbaski na ognisku. Pogoda nas nie zawiodła.

Na tegorocznym rajdzie otrzymaliśmy puchar i dyplom za zajęcie III miejsca. Mamy nadzieję, że nic nie będzie stało na przeszkodzie i spotkamy się niedługo na rajdzie Ciżemka.

Opiekunami na rajdzie były panie: Agnieszka Kochanowska – Matuszewska, Renata Cichocka i Monika Czyżewska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Integrujemy się! - klasy 4c i 4s na "Raczowisku" Drukuj
Integrujemy się! - klasy 4c i 4s na

Nowy rok szkolny, oprócz nauki, to także odbudowywanie relacji między uczniami, jak również między uczniami a nauczycielami. Uczniowie klasy 4c wzięli udział w cyklu zajęć, których celem było bliższe poznanie się  i zacieśnienie więzów. Rysowali swoje indywidualne herby, opowiadali o pasjach, mówili (a raczej pisali) sobie miłe słowa. Każdy mógł się przekonać, że jest wyjątkowy i posiada umiejętności, które są doceniane przez innych. Podsumowaniem w/w zajęć był w dn. 1 października wyjazd integracyjny do Centrum Rekreacyjno – Rozrywkowego „Ranczowisko”, w którym uczestniczyła również klasa 4s. Była to doskonała okazja do wypoczynku na łonie natury. Uczniowie mogli poznać ciekawe gatunki zwierząt i spędzić aktywnie czas, biorąc udział w przygotowanych zabawach. Na wzmocnienie – ku pokrzepieniu ciał – obowiązkowe ognisko. Obie klasy bawiły się razem doskonale, a czas spędzony na Ranczowisku upłynął bardzo szybko, za szybko.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wycieczka IIa i IIIa do Torunia Drukuj
Wycieczka IIa i IIIa do Torunia

W dniu 30 września klasa IIa pod opieką pani Joanny Skubiszewskiej i pani Dyrektor Zofii Jakubowskiej oraz  klasa integracyjna III a pod opieką pań Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej wyjechały na wycieczkę do Torunia pachnącego piernikiem.  Zwiedzanie urokliwego miasta rozpoczęliśmy od spaceru po Starówce, gdzie najbardziej podobał nam się pomnik Mikołaja Kopernika. Seans w planetarium dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. W Muzeum Toruńskiego Piernika nie tylko wyrabialiśmy własne wypieki, ale także poczęstowano nas pachnącymi piernikami. W restauracji "Gęsia szyja" zjedliśmy smaczny obiad. Czekamy na kolejną wycieczkę!

Fotorelacja-p. Edyta Paradowska

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. Jego patronką została Janina Porazińska – autorka książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielka „Płomyka”. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Klasa integracyjna 3a z nauczycielkami Joanną Matuszak i Edytą Paradowską, 3b z nauczycielkami Urszulą Kosińską i Eweliną Malesa oraz klasa 1c z nauczycielką  Małgorzatą Szulborską  brały udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Odwiedziliśmy Bibliotekę szkolną, gdzie pani Janina Łukasiak głośno czytała uczniom wybrane testy polskich poetek i pisarek dla dzieci m.in. Wandy Chotomskiej, Janiny Porazińskiej, Danuty Wawiłow.

 Uczniowie klasy 2A  wraz ze swoją panią Joanną Skubiszewską postanowili uczcić to święto czytaniem ulubionych utworów literatury dziecięcej swoim młodszym kolegom z klas pierwszych. Były bajki o wróżkach i krasnoludkach, wiersze o zwierzętach i fragmenty opowiadań o postaciach z filmów dla dzieci. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie z klas drugich i trzecich mogli posłuchać legend czytanych przez pracowników biblioteki szkolnej. Ogromną niespodziankę przygotowała mama jednej z uczennic naszej klasy czytając przygody Piotrusia Pana J.M. Barriego. 

Dzieci wypożyczyły też mnóstwo książek, także głośno czytając, co stymulowało ich rozwój, wzbogacało słownictwo i pobudzało wyobraźnię.  Czytanie uczy też myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i pomaga odnieść sukcesy w szkole. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Jak widać czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!. 

Fotorelację przygotowała p Edyta Paradowska i p. Joanna Skubiszewska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Święto Latawca Drukuj
Święto Latawca

Święto Latawca jest uznawane za jedną z największych plenerowych imprez.Latawce są najstarszymi obiektami latającymi, cięższymi od powietrza. Powstały w Chinach już 2000 lat przed naszą erą i przez wieki miały rozliczne zastosowania. Mają też swoje święto. Trzeciego października na aeroklubowym lotnisku w Płocku, odbędzie się kolejna edycja pt. Święto Latawca. Uczniowie klasy Ic wyprzedzili zawody urządzając 28 września w szkole konkurs w puszczaniu latawców. Wspólne konstruowanie, zabawy w pogodny słoneczny dzień to wspaniała okazja do integracji zespołu klasowego.

Spotkaniem i zabawą koordynowała p. Małgorzata Szulborska

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 7