Projekt „Młodzi Artyści w poczekalni sztuki” Drukuj
 

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie realizowanym przez Polską Fundację Sportu i Kultury Oddział w Płocku. Już po raz trzeci uczestniczymy w projektach tej fundacji. Koordynatorem ze strony naszej szkoły jest Małgorzata Gomułka, ściśle współpracująca z Dyrektor Fundacji, Emilią Heljasińską – Schmidt. Celem projektu jest promowanie różnorodnej twórczości plastycznej dzieci i młodzieży, rozbudzanie kreatywności, wiary we własne siły, zmierzanie się z innymi spojrzeniami i pomysłami na sztukę. Przestrzenią ekspozycyjną jest Green Gallery, znajdująca się na Dworcu Kolejowym w Płocku.

   W projekcie wzięli udział uczniowie z klas III – VI , którzy wykonali prace pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Podwójci, Małgorzaty Gomułki, Joanny Skubiszewskiej, Joanny Matuszak, Jolanty Czyżewskiej, Emilii Wiśniewskiej i Ilony Borczuk.

   Otwarcie wystawy pt. „Piękno, sztuka i nasza wyobraźnia” nastąpiło 28 kwietnia 2017 r. W uroczystości wzięła udział Pani dyrektor Zofia Jakubowska oraz uczniowie klas III a, III b i III d z wychowawczyniami. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Piękno i sztuka”, wykonywali i prezentowali wspólną pracę. Na koniec gospodarze obiektu poczęstowali małych gości słodyczami i owocami.

   Wystawa będzie czynna do 24 maja 2017 r. Zapraszamy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Nagroda dla IIIa! Drukuj

 

   „Śpiewam z pasją, tańczę z pasją” – to tytuł Międzyszkolnego Integracyjnego Festiwalu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku, w którym brali udział uczniowie klasy IIIa.

   Konkurs odbył się 27 kwietnia i uczestniczyły w nim dzieci płockich przedszkoli, szkół z oddziałami integracyjnymi i specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych. Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem p. Joanny Matuszak i p. Jolanty Czyżewskiej zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – taneczne w piosence „Pięknie żyć”. Byliśmy ogromnie dumni, że jury przyznało nam zaszczytne drugie miejsce i nagrodziło dyplomem i upominkami. Zwieńczeniem festiwalu była wspólna zabawa integracyjna wszystkich wykonawców i uczestników.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Razem tworzymy lepszy Internet Drukuj
 

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie związane z DBI czyli Dniem Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów DBI 2017 mali informatycy z klasy III b pod kierunkiem p. Małgorzaty Gomułki wzięli udział w konkursie plastyczno – literackim „Helpik i jego przygody”, wykonując komiks. Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową nr 11 w Płocku. I miejsce zdobyła Nadia Dymek, II miejsce Wiktor Pankowski, a wyróżnienie Jakub Kiełek. Wystawę pozostałych prac można oglądać w segmencie D na parterze.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukcesy piłkarek i piłkarzy z naszej szkoły! Drukuj

 

   24 kwietnia dziewczęta z klasy VI S przystąpiły do finałów Mistrzostw Płocka w piłce nożnej. W stawce rywalizujących szkół znalazły się reprezentantki SP21, SP12 i SP20. Nasze dziewczęta rozpoczęły od pojedynku z SP12 wygrywając 5:1. Kolejny mecz to również wysokie zwycięstwo z SP21, czyli gospodarzem zawodów 4:1. W ostatnim swoim meczu z SP20 padł remis 0:0. Niepokonane dziewczęta z SP23 pewnie sięgnęły po tytuł Mistrzyń Płocka. Zwycięstwo te dało im awans do turnieju powiatowego, który odbędzie się dnia 16.05.2017r. w Mochowie. Zwycięzca turnieju powiatowego pojedzie na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej do Ostrołęki.

   Kolejność końcowa: 1 - SP23, 2 – SP20, 3 – SP21, 4 – SP12.

   Po wielkim sukcesie dziewcząt przyszła pora na finały Mistrzostw Płocka w piłce nożnej chłopców. Chłopcy do finału przystąpili jako gospodarze turnieju, podejmując szkoły SP20, SP17 i SP21. Swoje rozgrywki zaczęli jednak od porażki z SP17 0:2, co bardzo skomplikowało dalsze szanse walki o tytuł mistrzowski. Wielka ambicja i chęć walki w kolejnych meczach przyniosła dwa kolejne zwycięstwa z SP20 2:1 i SP21 2:1, co w konsekwencji  przy rezultatach innych spotkań dało im drugie miejsce i wicemistrzostwo Płocka.

czytaj dalej
 
U pani wicedyrektor "na dywaniku"... Drukuj

 

   U pani wicedyrektor "na dywaniku" - tak żartobliwie uczniowie klasy 4s nazwali zajęcia w gabinecie p. Aldony Fijałkowskiej. Nie chodziło bynajmniej o udzielenie uczniom reprymendy. W ramach zajęć w HAPPY C(L)UBIE wspólnie ćwiczyliśmy koncentrację uwagi, wytrwałość, cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Zabawa w klubie to bardzo intensywny, ale miły trening, co widać na zdjęciach.

   Czwartoklasiści z klasy sportowej po niespełna półrocznym treningu w kategorii "Mały geniusz" rozpoczęli swoją przygodę z wyższą kategorią - "Happy". Podzieleni na kolorowe zespoły, z wypiekami na twarzach przystąpili do układania "radosnych sześcianów".  Najszybciej ze swoimi sześcianami poradzili sobie: Oliwier, dwie Zuzki, Karol, Filip i Martyna.Trzykrotne ułożenie kostki i płytki udało się Gabrysi! To duży wyczyn!

   A jak sami uczniowie oceniają Happy - trening i co sądzą o zajęciach:

czytaj dalej
 
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klas 3g i 3h wystawili przedstawienie pt. „Kosmici”. Drukuj

 

   Wiosenny dzień. Dzieci z klasy 3g i 3h bawią się w parku. Z zainteresowaniem przyglądam im się z boku. Oj, chyba do grzecznych to one nie należą! Zaledwie po kilku minutach zaczynają rozrzucać papierki, butelki po napojach… Zupełnie ich nie obchodzi, że park po ich wizycie będzie przypominał wysypisko śmieci.

Nagle jeden z chłopców w oddali zauważa dym i… lecące ogromne, kolorowe statki kosmiczne oświetlone na czerwono niebiesko. Z jednego z pojazdów wychylają się małe przestraszone Foliusie, zabawne Papierusie, niesamowici Plastikusie i groźni Metalusie. To muszą być kosmici! Kroczą ubrani w stroje wykonane z folii, papieru, plastiku i metalu. Jedne się mienią, inne szeleszczą i świecą kosmicznym światłem.

   Przybysze  zaczynają tańczyć. Jednak nie jest to tylko zwyczajny taniec. Kosmici poprzez ruch próbują zaprzyjaźnić się z Ziemianami.

Kiedy muzyka cichnie, na twarzach dzieci i kosmitów rysuje się przerażenie. Park wygląda okropnie! Jest cały w śmieciach!

Na szczęście dzieci szybko poszły po rozum do głowy i wrzuciły papierki, folię i plastiki do odpowiednich pojemników. Trochę ze strachu przed ufoludkami, a trochę ze wstydu, że goście zastali na Ziemi taki bałagan.

Kosmici zrozumieli, że teraz  już dzieci należycie będą dbać o własną planetę i spokojnie wrócili na odległą galaktykę…

czytaj dalej
 
Seminarium "Funkcjonowanie osób z autyzmem w zmieniającej się rzeczywistości". Drukuj
 

   20 kwietnia 2017 roku nasza szkoła była miejscem niezwykłego wydarzenia, które swoim patronem objął Pan Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski. Podczas Seminarium nt. „Funkcjonowanie osób z autyzmem w zmieniającej się rzeczywistości” gdzie występowaliśmy jako współgospodarze (obok SOSW nr 2 w Płocku) mieliśmy okazję gościć wielu specjalistów z poradni, szkół, przedszkoli oraz wielu rodziców dzieci z autyzmem. Powitali ich Dyrektorzy – Gospodarze Pani Liliana Tomaszewska  i Pan Robert Kowalski. Obradom towarzyszyło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Widzę świat przez niebieskie okulary”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych integracyjnych i specjalnych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

   Laureatami na szczeblu szkół podstawowych zostali również uczniowie naszej szkoły: w kategorii szkół podstawowych klas I – III - I miejsce zajęła Alicja Kucharska (kl. IIIh), II miejsce Oliwia Węglewska (kl. IIIh), wyróżnienia otrzymały: Oliwia Siemiątkowska i Gabriela Śpiegowska (kl. IIIh). Natomiast w kategorii klas IV – VI – I miejsce zdobył Mateusz Chyczewski (kl. VIa), II miejsce Oliwia Chyszberg (kl. VIa), III miejsce Leon Kowalski (kl. IVc) oraz wyróżnienie Sandra Piskorska (kl. VIa).

czytaj dalej
 
Uroczystość odsłonięcia Memoriału Sybiraków i Płocczan Pomordowanych na Wschodzie Drukuj

 

   13 kwietnia 2017 r. delegacja nauczycieli i uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu Memoriału Sybiraków i Płocczan Pomordowanych na Wschodzie na cmentarzu komunalnym przy ul. Bielskiej. Wśród zgromadzonych na uroczystościach znalazły się panie dyrektor – Lilianna Tomaszewska  i  Aldona Fijałkowska, nauczycielka historii – Renata Cichocka, pan Arkadiusz Ławnicki oraz dziewczęta z klas 6 – tych: Ula Chwiałkowska, Julia Staniszewska i Larysa Ostrowska – Poczet Sztandarowy naszej szkoły. Uroczystości, w których wzięli udział połączone były z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

   Odsłonięty w strugach deszczu pomnik upamiętnia Sybiraków zamieszkałych w Płocku oraz płocczan i ludzi związanym z miastem, którzy zostali pomordowani na Wschodzie w wyniku napaści na Polskę przez ZSRR we wrześniu 1939 roku.

   O zbrodni katyńskiej cały świat dowiedział się 13 kwietnia 1943 roku z komunikatu faszystowskich Niemiec, dlatego ten dzień ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ale to także data II deportacji Polaków na Wschód, wywózki na Sybir.
   Memoriał Sybiraków i Płocczan Pomordowanych na Wschodzie jest wyrazem pamięci i hołdu dla Rodaków, którzy cierpieli i stracili życie na nieludzkiej ziemi. Inicjatorem jego powstania był prezes płockiego oddziału Związku Sybiraków Remigiusz Bielewicz. Projekt architektoniczny opracował Stanisław Płuciennik.

obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drukuj

 

   12 kwietna 2017r. wzięliśmy udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna: Niemirowska Oliwia, Natalia Maruszewska z klasy 6s, oraz Wojtek Lubomski i Maciek Nejman z klasy 6c. Pojechali również i w tym roku najlepsi z najlepszych, którzy wspólnie rozwiązywali test. W tym roku było inaczej, pracowaliśmy grupowo. Praca w grupie również zapewniła nam sukces, bo przecież znajomość przepisów, zasady bezpiecznej jazdy, widoczność na drodze, zasady udzielania pierwszej pomocy są dla nas bardzo ważne. Cieszymy  się z odniesionego sukcesu.

   Informujemy również, że na tym nie poprzestajemy, bierzemy też udział w programie B&N. Do turnieju uczniów przygotowała pani Barbara Gasińska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pewne zwycięstwo naszych siatkarek w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodziezy Szkolnej. Drukuj
 

   W dniu 10 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w piłce siatkowej. Gościliśmy u nas zawodników ze Szczawina Kościelnego, Słupna, Drobina i Płocka. Miasto Płock reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 23 w  kategorii dziewcząt i Szkoły Podstawowej nr 3 w kategorii chłopców. Po wspaniałej walce bez problemów i niespodzianek nasze dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w rozgrywkach i uzyskały awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

   Reprezentantki SP 23 to: Maja Marciniak, Julia Wojtycka, Gabrysia Dryś, Weronika Rydzewska, Weronika Piecka, Zuzia Gajewska, Natalia Krajewska, Maja Żebrowska, Kasia Makowska i Maja Prusiewicz.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziewczęta:

I miejsce - SP 23 Płock, II miejsce - SP w Szczawinie Kościelnym, III miejsce  - SP w Drobinie

Chłopcy

I miejsce - SP w Słupnie, II miejsce - SP 3 Płock

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 16