St George’s Day and National Shakespeare Day in England (23 April) – Dzień Świętego Jerzego, patrona Anglii i Narodowy Dzień Williama Szekspira Drukuj


   23 kwietnia to dla Anglików podwójna okazja do świętowania – obchody dnia patrona kraju oraz dzień urodzin i śmierci najwybitniejszego (zdaniem Anglików) dramatopisarza, poety i aktora Williama Szekspira.

   Z tego powodu uczniowie klas 4d i 4e, na lekcjach o kulturze krajów anglojęzycznych, poznali legendę o Świętym Jerzym (który pokonał smoka), symbole kraju, piękne miasta i miasteczka (szczególnie te z małymi, kamiennymi domkami w Cotswolds), zamki i pałace oraz wspaniałe krajobrazy, z których słynie Anglia. Cofnęli się w czasie do elżbietańskiego Londynu i Stratford–upon–Avon, aby zapoznać się z sylwetką Williama Szekspira i tytułami jego sztuk: Romeo i Julia, Hamlet czy Macbeth.

   W dniu święta uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe róże Tudorów (kwiatowy symbol kraju od XV wieku). Wykonali też projekty o Anglii. Pracując w zespołach, aktywnie i z pasją, uczyli się i bawili. Wystawę prac można oglądać na korytarzu koło sali 2A.

   Happy St George’s Day and Happy National Shakespeare Day – życzą klasy 4d, 4e i p. Agata Rychlik

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Ziemi Drukuj

 

   W organizacji obchodów Dnia Ziemi uczestniczy obecnie ponad 17000 organizacji ze 141 krajów świata. Polska jest jednym z nich. Działania związane z uczczeniem Dnia Ziemi prowadzone są w naszym kraju od 1990r. Nasza szkoła systematycznie angażuje się w organizację tego święta. W tym roku nauczycielki przyrody przeprowadziły w wielu klasach pogadanki na temat znaczenia tego dnia dla istnienia życia na Ziemi. Przeprowadziły quizy geograficzne oraz zorganizowały wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów klas IV- VII. Plakaty dotyczące krajobrazów naszej planety możemy podziwiać w holu głównym szkoły. Wśród autorów prac szczególnym zainteresowaniem cieszyły się krajobrazy lasów równikowych, sawann, pustyń gorących i pustyń lodowych.

   Pamiętajmy, że aby móc dalej podziwiać piękno krajobrazów świata, nie tylko na plakatach, musimy dbać o środowisko naturalne naszej planety. Jak to zrobić? Pomyśl!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Drukuj

 

   Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

   Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12

 

   Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 r. brązowym sponsorem została firma Electrolux. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

   Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

   W tym roku w turnieju wzięło udział prawie 350 tysięcy dzieci z całej Polski, w tym i nasza szkoła, która wystawiła dwa roczniki w kategorii chłopców U10 i U12.

   Oba roczniki musiały przejść eliminacje powiatowe. W finale wojewódzkim rozgrywanym w Miętnem rocznik U10 zajął II miejsce przegrywając walkę w wielkim finale z drużyną klubową Varsowii Warszawa. Jest to wielki sukces chłopców i pierwszy taki wynik w historii naszej szkoły. Brawa!!!!

   W kategorii U12 dzień po wielkim sukcesie jechaliśmy pozytywnie nastawieni na dobry wynik i w tej kategorii wiekowej. Fazę grupową zakończyliśmy na drugim miejscu i awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam też trafiliśmy na zespól UKSu Irzyka Warszawy, zwycięzcy sprzed roku Tymbarka. Po fantastycznym meczu przegrywamy w rzutach karnych 2-1, mimo, że w regulaminowym czasie gry prowadziliśmy już dwa zero. Ostatecznie turniej kończymy na V miejscu co jest również świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywalizowaliśmy nie tylko ze szkołami ale i z klubami z całego Mazowsza.

   Trenerami zespołów byli Arkadiusz Ławnicki i Cezariusz Raczkowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I KONFERENCJA SZKOLENIOWO - NAUKOWA. Drukuj

 

I KONFERENCJA SZKOLENIOWO - NAUKOWA  „OPIEKA, WYCHOWANIE, EDUKACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – NOWOCZESNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE”

   Dzień 5 maja został ustanowiony Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukowo-Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 9-10.V.2018r. Tematyka konferencji ma na celu podkreślenie istoty znaczenia wieloaspektowej pomocy wobec osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technik oddziaływań oraz sprzętów pomocnych w funkcjonowaniu. Konferencja ma także zainspirować do podjęcia wielostronnych działań podnoszących jakość życia osoby niepełnosprawnej, przyczyniając się do jej adaptacji w społeczeństwie.
   Oprócz dyskusji i warsztatów podczas konferencji odbędzie się sesja plakatowa. Osoby chętne mogą przedstawić własne obserwacje wokół w/w obszarów lub zamieścić  sprawozdania z badań. Plakat powinien mieć wymiary nie większe niż 60 cm x 90 cm.

 

link do strony z logowaniem

 
Cóż to było za spotkanie! Drukuj

 

   Cóż to było za spotkanie! Długo będziemy je pamiętać. Pani Anna Dziewit-Meller – pisarka i dziennikarka (dziś, jak sama twierdzi, jednak bardziej pisarka) ujęła nas swoją osobowością, bezpośredniością i pogodą ducha. Właściwie była to pełna pozytywnej energii rozmowa, podczas której pani Anna odpowiedziała na mnóstwo naszych pytań, zachęcając nas przy tym do czytania i p i s a n i a (!) książek. Okazało się, że wśród nas jest wiele początkujących  pisarek i pisarzy. Jej cenne uwagi i rady wykorzystamy nie tylko podczas pisania chociażby wypracowań szkolnych, ale i w życiu.

   Na koniec ustawiliśmy się w długiej kolejce po autografy. Polecamy książkę ,,Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” -  świetna! Już przeczytaliśmy! Miło nam było usłyszeć ( przekazała nam to p. Bożena Matlęga, która rozmawiała chwilkę z pisarką), że pani Anna Dziewit-Meller również była bardzo zadowolona ze spotkania, a nawet zdumiona naszą dojrzałością, dociekliwością, ciekawością, poziomem dyskusji… Naszą, czyli uczennic i uczniów klasy VC i VD.

   23 kwietnia, filia Książnicy Płockiej. Dziękujemy pani Elżbiecie Podwójci-Wiecheckiej za zaproszenie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasza uczennica w finale ogólnopolskiego konkursu "Milion od Honorata" Drukuj

 

   W Zespole Szkół Technicznych nr 70 w Płocku odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Milion od Honorata" o życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej błogosławionego Honorata Koźmińskiego na terenie zaboru rosyjskiego, organizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Służek.

   Konkurs był dla trzech grup wiekowych - szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy VC, Anna Pawłowska, wyłoniona w eliminacjach szkolnych. Wprawdzie nie zdobyła nagrody ale na pewno wiele doświadczeń i wiedzy, gdyż program był bardzo bogaty. Wiedza uczestników sprawdzana była w dwóch etapach - I część multimedialna, a II część pisemna. W przerwie była możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej "Krzyż to księga życia, to droga jedyna. Bł Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie"

   Po stresowych przeżyciach wszyscy udaliśmy się z wizytą do Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka S Małachowskiego, do szkoły w której o. Honorat, wówczas jeszcze Wacław, był uczniem i mając 16 lat zdobył maturę (najmłodszy maturzysta). Wysłuchaliśmy tam pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez Szkolny Chór Minstrel oraz prelekcji o bł. Honoracie wygłoszonej przez dr Elżbietę Ciesielską - Zając. Po powrocie do Zespołu szkół Technicznych w szkolnej stołówce wszyscy posilili się obiadem. Następnie udaliśmy się do auli na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom upominków i dyplomów.

   To spotkanie było bogate nie tylko w wiedzę ale i w wartości. Przy tej okazji chcę ze swej strony podziękować nielicznym uczniom, którzy są chętni do udziału w konkursach organizowanych w ramach lekcji religii. S Ewa Martenka

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Podziękowania dla zuchów, harcerzy i Samorządu Uczniowskiego Drukuj

 

   Z radością informujemy, że Gromada Zuchowa „Wesołe Sówki” i 303 Drużyna Harcerska „Dywizjon” wraz z Samorządem Uczniowskim SP 23 otrzymali podziękowania za aktywne przeprowadzenie na terenie naszej szkoły akcji charytatywnych. Podziękowanie przesłała Fundacja Portal Fm – Pomagamy Dzieciom „Daj Pluszaczka dla Dzieciaczka”. Podczas akcji zbierane były pluszaki, które zostały przekazane małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Otrzymaliśmy również podziękowania od Fundacji Człowiek i Pies za wielkie serce i działalność na rzecz bezdomnych zwierząt, poprzez organizację zbiórki karmy. Wszystkim, którzy wspomogli chore dzieci i zwierzęta dziękujemy.

 
Powiatowy Konkurs „Płockie drogi do wolności” Drukuj

 

   W dniu 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się Powiatowy Konkurs „Płockie drogi do wolności”, który rozpoczął cykl różnorodnych działań podejmowanych w roku stulecia odzyskania niepodległości. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Płocka. W zmaganiach konkursowych wzięli uczniowie płockich szkół podstawowych. Obejmowały one test wiedzy dotyczącej Płocka w latach 1905 - 1920 oraz konkurs prac plastycznych.

W części historycznej naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7b: Kacper Przygódzki, który zajął III miejsce, oraz Bartek Miecznik i Damian Królikowski, którzy wysokimi notami zasłużyli na wyróżnienie. Opiekunem uczniów była p. Renata Cichocka.

Gratulujemy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Święto Hufca Drukuj

 

   W dniach 13-14 kwietnia 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” działającej przy Naszej szkole wzięli udział w biwaku z okazji VIII Święta Hufca ZHP PŁOCK organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. Święto Hufca rozpoczęło w naszym hufcu obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

   W piątek wzięliśmy udział w mszy świętej w Kościele św. Wojciecha, pląsach i śpiewankach oraz kominku harcerskim. Zaś w sobotę uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których powstały prace dotyczące 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Również w sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej w centrum  Płocka oraz  zapaliliśmy znicze na grobach instruktorów i harcerzy Hufca mieszczących się na płockich cmentarzach. Biwak zakończył się apelem przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

   Jeden z patroli z gromady zuchowej „Wesołe Sówki” zajął 1 miejsce w grze terenowej! Serdecznie gratulujemy zuchom!

   Zuchami opiekowała się druhna pwd. Ilona Borczuk, przyboczna: dh. Renata Łączyńska oraz rodzice z Koła Przyjaciół Harcerstwa działającego przy gromadzie: pani Izabela Tokarczuk, pani Aleksandra Błaszczak, pan Paweł Bosiak oraz państwo Joanna i Mariusz Zarzyccy.

czytaj dalej
 
Sezon turniejowy w pełni! Drukuj

 

   Sezon turniejowy w pełni! Pary z klasy tanecznej startowały w ostatnie weekendy na turniejach w Łowiczu i Łazach k/Warszawy. Mamy dużo medali i jesteśmy z naszych dzieci bardzo dumni!

   Oto nasze wyniki:

   GD Dance Show 2018, GPP Ekstraklasa FTS Łazy 14.04.2018

   10-11 G - Łopatowski Maciej - Aleks Zuzanna 1 miejsce

   I OTTT O Puchar Burmistrza Miasta Łowicz 07.04.2018

   8-9 G - Borczuk Stanisław - Wiśniewska Dominika 3 - miejsce
   10-11 G - Wiśniewski Paweł - Klus Eliza 2 miejsce, Mierzejewski Kacper - Klepczarek Weronika 3 miejsce.

   Gratulujemy zawodnikom i trenerowi p. Tomaszowi Kadylakowi.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 19