Medale dla tancerzy z 3g w Brodnicy Drukuj
 

   VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy, który odbył się 21 października, pary z klasy tanecznej innowacyjnej mogą uznać za bardzo udany. Nasi młodzi podopieczni przywieźli dużo medali i dyplomów!!!

 

   Oto wyniki:

 

kategoria 8 - 9 H

 

   Wiśniewski Paweł - Klus Eliza 1 miejsce (przeklasyfikowanie do wyższej klasy!)

   Koper Mateusz - Borycka Nela 1 miejsce
   Borczuk Staś - Wiśniewska Dominika 1 miejsce (przeklasyfikowanie do wyższej klasy!)

 

kategoria 8 - 9 G

   Mierzejewski Kacper - Aleks Zuzia 1 miejsce
   Łopatowski Maciej - Klepczarek Weronika 3 miejsce
   Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za następne turnieje!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Colours and flavours of Autumn Drukuj

 

   Co zrobić z jesienną chandrą? Jak rozgrzać się, kiedy na dworze deszcz i wiatr? Klasa VIIa znalazła na to sposób i postanowiła się nim podzielić. Uczniowie klasy integracyjnej wykorzystali to wszystko, co oferuje nam jesień tj. kolory, warzywa i owoce i przygotowali projekt, który dodatkowo rozszerzał ich wiedzę z języka angielskiego. Uczniowie wybrali się najpierw na spacer do pobliskiego parku, żeby nazbierać kolorowych liści, następnie przynieśli kilka wybornych przepisów w języku angielskim opartych na jesiennych warzywach, w szczególności dyni. Na liście przepisów znalazły się m.in.: a pumpkin pie (placek dyniowy), a pumpkin soup (zupa dyniowa), a gingery carrot soup (zupa imbirowo-marchewkowa) czy pumpkin chips (frytki dyniowe), po czym na lekcjach języka angielskiego wykonywane były prace plastyczne.

Oprócz przepisów, uczniowie klasy VIIa postanowili umilić pozostałym uczniom oraz nauczycielom jesienny nastrój i umieścili dyniowe stroiki na szkolnym łączniku. Mamy nadzieję, że VIIa zachęci wszystkich do korzystania z jesiennych skarbów takich jak dynia, marchew, imbir itp., które dostarczają nie tylko mnóstwa witamin, ale także rozgrzewają i poprawiają humor.

Opiekunowie projektu: p.Anna Malik, p.Edyta Paradowska

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Edukacji Narodowej 2017 Drukuj

 

   13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska powitała przybyłych gości - wielkich Przyjaciół naszej szkoły. W swoim wystąpieniu ciepło wypowiedziała się o zawodzie nauczyciela i efektach jego pracy. Wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły.

   W tym miejscu miło nam donieść, że sukcesy i zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły zostały również dostrzeżone na forum miejskim i ogólnopolskim. Dwoje nauczycieli, na uroczystej gali 18 października zostało uhonorowanych za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej Nagrodą Prezydenta m. Płocka, natomiast 23 października - aż czternastu nauczycieli odebrało Medal Komisji Edukacji Narodowej. Podczas tych uroczystości nauczycielom towarzyszyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

   Po części oficjalnej, specjalnie na tę okoliczność, uczniowie klas IIIa i IIIh  przygotowali krótki program artystyczny pt. „Moja szkoła”. Przedstawienie wspierał muzycznie chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Scenografię wykonały panie: Agnieszka Elwertowska, Ilona Borczuk, Katarzyna Kapela i Aneta Olszewska, o nagłośnienie uroczystości zadbał p. Robert Elwertowski. Przedstawienie przygotowały panie: Karolina Karpińska-Kuciapska i Adriana Chrobot.

   Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Noc w szkole Drukuj

 

   Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak...

   Zaczęło się tak. Dnia (a właściwie i nocy) z 20 na 21 października 2017r. klasy Vs i Vb  wraz z  wychowawczyniami p. Barbarą Gasińską i p. Luizą Frankowską spotkały się o godzinie 19.30 w naszej szkole. Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą "sypialnią" była sala gimnastyczna..

   Nadrzędnym celem naszego spotkania była integracja klas, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków poszczególnych klas. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery, czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

   Główny cel, jakim jest integracja został spełniony. Uczniowie jednoczyli się przy wspólnych zabawach, nie tylko w obrębie swoich klas..

   Atrakcje "Nocy w szkole": papierowa wojna, podchody, gry i zabawy ruchowe, pizza, słuchanie muzyki, tańce, pozwoliły uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce.

   Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji zadań, a uczestnikom za wspaniale wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wydarzenie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsze spotkanie już za nami Drukuj
 

   W miłej, kameralnej atmosferze 18 października odbyło się inauguracyjne spotkanie KLUBU WSPARCIA DLA RODZICÓW „DAMY RADĘ”. Przy kawie i ciasteczku rodzice wysłuchali krótkiej prezentacji wygłoszonej przez Elżbietę Pędraszewską-Iskrzak pt. "Jak obudzić w dziecku geniusza" wykorzystując neuroplastyczność mózgu. Stała się ona przyczynkiem do wymiany poglądów dotyczących m.in. motywowania dzieci do pracy i ich adaptacji do współczesności. Prowadzący dyskusję Ewa Marciniak-Mańkowska i Agnieszka Jakubiak miały okazję podzielić się swoim doświadczeniem związanym z wpływem techniki na więzi społeczne. Podczas rozmowy z rodzicami ustalono kolejne terminy i tematykę zebrań. Najbliższe spotkanie przewidziane jest na 6 grudnia, podczas którego rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi zintegrują się w "mikołajkowym duchu".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
ABC resuscytacji dla najmłodszych Drukuj
 

   W dniach 9 -16 października uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami brali aktywny udział w pokazie pierwszej pomocy. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym.

   Podczas szkolenia przeprowadzonego przez ratownika medycznego, pana Roberta Wróbla uczniowie zapoznali się ze schematem postępowania z poszkodowanym w przypadku utraty przytomności. Utrwalili podstawowe zasady postępowania, takie jak: wzywanie pogotowia, ocena funkcji życiowych poszkodowanego oraz postępowanie z nieprzytomnym. Niezwykle ważnym elementem szkolenia była nauka przeprowadzenia resuscytacji (reanimacji), którą każdy z uczniów przeprowadzał na specjalnym fantomie. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem uciskali klatkę piersiową ,oraz powtarzali schemat dalszego postępowania. 

   Teraz możemy czuć się bezpieczni! Nasi dzielni uczniowie nie uczynią podstawowego błędu, jakim jest brak pomocy. A może kiedyś uratują komuś życie?

   Organizatorem i koordynatorem szkolenia we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia "HORYZONT" z Płocka, była pani Magdalena Nejman.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zwierzęta egzotyczne w naszej szkole Drukuj
 

   16 i 17 października uczniowie klas V - VII wraz z nauczycielami wzięli udział w niezwykłych lekcjach przyrodniczych z udziałem żywych zwierząt egzotycznych. W sali 4D pełnej terrariów z żywymi okazami ptaszników, skorpionów, straszyków, patyczaków, liśćców, wijów, modliszek, karaczanów, gekonów i kameleonów uczniowie poznawali zasady hodowli tych zwierząt, ich czynności życiowe, funkcje jakie pełnią w środowisku czy miejsca występowania. Pytaniom na temat obserwowanych gatunków, okrzykom radości i zachwytu na widok tańczących w rytm muzyki straszyków, zmieniających barwy i polujących na owady kameleonów, a także pancerzy bezkręgowców nie było końca. Niebywałą atrakcją była też możliwość pogłaskania wija, spotkanie „oko w oko” z modliszką czy trzymanie na dłoni patyczaka.

   Organizatorem i koordynatorem lekcji, we współpracy z firmą „Modliszka” z Torunia, była nauczycielka przyrody i geografii pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Konkurs Papieski rozstrzygnięty! Drukuj
 

   "Idźmy naprzód z nadzieją " – to hasło tegorocznego XVII już Dnia Papieskiego. Pod takim też hasłem przeprowadzony został szkolno-parafialny konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-IV mieli wykonać pracę plastyczną, uczniowie klas V-VII miel za zadanie napisać wiersz.

   Rozstrzygnięcie konursu odbyło się podczas uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II do świątyni parafialnej 8 października o godz. 11.00. Uroczystości przewodniczył ks. bp. Roman Marcinkowski, który też wręczył nagrody. A otrzymali je:

W konkursie plastycznym: I miejsce - Olga Mroczkowska z klasy 4E, II miejsce - Anna Sowa z klasy 1A, III miejsce - Wiktoria Rubinkowska z klasy 2B.

W konkursie literackim: I miejsce - Alan Zieliński z klasy 6C, II miejsce - Liliana Harasim z klasy 5B, III miejsce - Julia Wojtycka z klasy 6S.

   Wszystkie prace można podziwiać na wystawie znajdującej się w kaplicy parafialnej. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Świetlica szkolna pomaga zwierzętom. Drukuj
 

   Świetlica szkolna włączała się w akcję „Tydzień dla zwierząt”. Dzieci wraz z nauczycielami zbudowały domek dla bezdomnych zwierząt. Wykonanie domku poprzedziła pogadanka dotycząca sposobów pomocy bezdomnym zwierzętom aby te mogły przetrwać chłodne jesienne dni i mroźne zimowe noce. Dzieci z wielkim zapałem wspólnie z wychowawcami krok po kroku budowały domek dla bezdomnych kotów. Etapy tych prac można obejrzeć w galerii zdjęć. 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zuchy podążają "Tropem przygód Antka Cwaniaka" Drukuj
 

   W sobotę, 7 października gromada zuchowa "Wesołe Sówki" wraz z druhną Iloną Borczuk wzięła udział w rajdzie jesiennym "Tropem Przygód Antka Cwaniaka". Rajd odbywał się na trasie Koszelówka - Zdwórz. Podczas rajdu zuchy poznawały znaki patrolowe, uczyły się szyfrowania, poszukiwały śladów i tropów, sprawdzały swoją celność oraz szybkość, układały ognisko, próbowały przejść próbę milczenia oraz  poznawały przygody gromady Antka Cwaniaka. Zaś na mecie spotkały samego Antka. W podziękowaniu za udział zuchy otrzymały pamiątkowy dyplom, przypinki oraz zestaw komiksów opisujących przygody bohatera rajdu.

   Komendantką rajdu była druhna Agnieszka Elwertowska. W skład komendy rajdu wchodzili: hm. Anna Habaj, pwd. Ilona Borczuk oraz dh. Robert Elwertowski. Szczególnie dziękujemy rodzicom Naszych zuchów - pani Izabeli Tokarczuk, panu Pawłowi Bosiak oraz panu Michałowi Drożdż, którzy zgodzili się ustać na punktach i pomogli w przeprowadzeniu rajdu. Niech żałuje ten, kto z nami nie był ;)

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 12