Pary z klasy tanecznej sięgają po najwyższe lokaty! Drukuj
 
   Turniej Tańca Flexi-Dance 29 stycznia 2017 miło będzie wspominać para Zuzanna Aleks - Kacper Mierzejewski zdobywając najwyższą lokatę, natomiast  w minioną sobotę 4 lutego w Pruszkowie odbył się Turniej Tańca MAZOVIA OPEN 2017. Naszą szkołę i miasto Płock reprezentowały 2 pary z klasy tanecznej, które wywalczyły wysokie lokaty.
kat.8-9 kl.H Zuzanna Aleks - Kacper Mierzejewski 1 miejsce
kat.8-9 kl.H Nela Borycka - Paweł Wiśniewski 1 miejsce

Gratulujemy wszystkim parom - tymi świetnymi wynikami rozpoczęliśmy nowy rok taneczny, oby tak dalej!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Hura! Jesteśmy czytelnikami ! Drukuj
 

   Biblioteka szkolna uroczyście włączyła w poczet czytelników uczniów klas pierwszych. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki. Wiersz Jana Huszczy pt. „Skarga książki” uzmysłowił uczniom, jak powinny dbać o książki, które za chwilę wypożyczą. Wszystko odbyło się w specjalnie zaaranżowanej scenerii nawiązującej do baśniowych zamków i postaci z ulubionych dziecięcych bajek. Nowi czytelnicy z zaangażowaniem odpowiadali na przygotowane zagadki, bezbłędnie rozwiązali krzyżówkę oraz poznali znaczenie nowych, trudnych dla nich słów związanych z książką i biblioteką.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Jesteśmy Szkołą Aktywną Turystycznie! Drukuj
 

   28 stycznia członkowie szkolnego klubu SKKT PTTK "Wojażer", wspólnie z paniami Moniką Czyżewską, Agnieszką Kochanowską-Matuszewską i Marzeną Nejman, uczestniczyli w XXXIV Rajdzie Zima, który odbył się dla uczczenia 154 rocznicy Powstania Styczniowego. Nasza grupa przeszła 5 kilometrową trasę od Domu Technika, przez Sobótkę, do Zespołu Szkół Technicznych. Na mecie rajdu mogliśmy - tradycyjnie już - rozgrzać się pyszną grochówką.

   I kolejny już raz zostaliśmy nagrodzeni  dyplomem i pucharem za zajęcie I miejsca w kategorii szkół podstawowych.

   Możemy pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. SKKT-PTTK "Wojażer" zajął I miejsce  w konkursie "Szkoła Aktywna Turystycznie". Jest to wyróżnienie dla wszystkich członków, sympatyków, pań prowadzących koło i nauczycieli współpracujących z kołem, którzy w zeszłym roku szkolnym aktywnie udzielali się w wędrówkach pieszych. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Harcerskie przerwy Drukuj
 

   Każdy uczeń w naszej szkole biega, skacze, fika. Nie dziwcie się, za oknem szaro, buro, a my dzieci chcemy się bawić.

   Zuchy od dawna zastanawiały się jak uatrakcyjnić przerwy między lekcjami. Biegać po korytarzach nie możemy, grać w piłkę też nie bardzo Na szczęście druhny Emilia Wiśniewska i Ilona Borczuk wymyśliły harcerskie przerwy na których będziemy grać w gry podłogowe!

Wszyscy razem zastanawialiśmy się, które zabawy mogą być ciekawe. Nawet testowaliśmy je, rysując plansze kredą na podłodze korytarza. Aż w końcu dokonaliśmy wyboru: chłopek, gry planszowe, labirynt, kółko i krzyżyk.

   Nadszedł 25 stycznia. Dzień harcerskich przerw. Realizacja pomysłu wcale nie była łatwa. Przez trzy godziny obydwie gromady naklejały na podłogę żółtą taśmę, tworząc fikuśne plansze. Wyobraźcie sobie, że zużyliśmy aż 100 m taśmy! Udało się! Podczas przerw wszystkie dzieci świetnie się bawiły razem z nami, grając w gry podłogowe. Tego dnia nikt nie siedział smutny pod ścianą. Nawet starsze klasy odwiedziły nasz sektor. Pod koniec dnia dały się słyszeć takie np. rozmowy:

- Fajnie, że na przerwach jest taka zabawa. Jutro z Anią, Zosią i Jackiem pogramy sobie w „Chłopka”.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Babci i Dziadka. Drukuj
 

   Dnia 24 stycznia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

   Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami ( Ia z p. Joanną Pankowską i p. Joanną Kamińską, Ib z p. Małgorzatą Lewandowską, Ic z p. Katarzyną Nowysz i Id z p. Urszulą Kosińską) przygotowali inscenizację, podczas której pierwszaki wcieliły się w rolę dziadków i wnuków.

   Ponadto dzieci recytowały wiersze dla babć i dziadków, a także śpiewały piosenki specjalnie przygotowane na tę okazję. Nie zabrakło również występów tanecznych, o które zadbała klasa 2g wraz z p. Joanną Dobrogoszcz.

   Miłym akcentem spotkania była wspólna zabawa „Ciasto”, w której brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Finałem spotkania było wspólne odśpiewanie „Sto lat” dla licznie zgromadzonych babć i dziadków. Goście byli zachwyceni i podziękowali małym artystom gromkimi brawami.

 
Mamy laureatki w XIII Rejonowym Konkursie Duetów "Cicha noc" Drukuj

 

   19 stycznia trzy duety reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w XIII Rejonowym Konkursie Duetów "Cicha noc" - kolędy i pastorałki. Dziewczynki przygotowywały się pod okiem p. Małgorzaty Podwójci i wywalczyły ex aequo dwa drugie miejsca i jedno wyróżnienie:
Alicja Siwek i Maja Szóstak (kl. IIIc p. Doroty Pankau) - wyróżnienie (kat. kl.I-III),
Anna Budnicka (kl. IVd) i Nicola Libich (kl. IVb) - II miejsce (kat. kl. IV-VI),
Magdalena Rzeszotarska (kl.VIc) i Kinga Mróz (kl. VIe) - II miejsce (kat. kl. IV-VI).
   Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pippi Pończoszanka w naszej szkole Drukuj

 

   Astrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka Karin poprosiła o jakąś ciekawą opowieść. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwenanse świata dorosłych. Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię.

   Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, kiedy jednak została wydana, dzieci ją pokochały. Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były kilkakrotnie ekranizowane.

   Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p. Małgorzatę Gomułkę i Joannę Matuszak. Poprowadziła je Dyrektor Płockiego Oddziału Polskiej Fundacji Sportu i Kultury P. Emilia Heljasińska – Schmidt. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii Pippi oraz fragmentów książki o niej. Następnie mogły obejrzeć wystawę udostępnioną nam przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Trzecioklasiści wykonali też prace plastyczne, które uświetniły wystawę.

   Zapraszamy do oglądania i czytania przygód Pippi Pończoszanki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj
 

   W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, miał miejsce jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia Orkiestra grała nie tylko w Polce, ale także w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 24 lata działalności Fundacja WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny blisko 720 mln zł. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Podczas tegorocznej zbiórki wśród 450 wolontariuszy, którzy wyszli na ulice naszego miasta, znaleźli się również  przedstawiciele Naszej szkoły: Natalia Borkowska kl. 6E, Krzysztof Fuz kl. 6D, Paulina Gierzyńska kl. 6E, Kornelia Piórkowska kl. 6E, Agata Sieradzka kl. 6E, Otylia Sołtyszewska kl. 6D oraz Zuzanna Tomaszewska kl. 6E. Wolontariuszom towarzyszyły i wspierały ich Gabriela Dryś z klasy 6E oraz Weronika Sołtysiak również z klasy 6E.  W tegorocznej zbiórce w całej Polsce udało się zebrać rekordowo dużą kwotę.  Nasi wolontariusze również osiągnęli  rekord - zebraliśmy 2993 złotych i 27 groszy.

   Chór szkolny Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci również włączył się w "wielkie granie". Wystąpiliśmy z koncertem kolęd w Galerii Mazovia. Prawie od początku istnienia WOŚP w naszym mieście bierzemy w niej udział wspierając co roku zbieranie pieniędzy na sprzęt medyczny, który zostanie zakupiony do szpitali w całej Polsce. 

   Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowali państwo Agnieszka i Robert Elwertowscy oraz pani Ilona Borczuk.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz Gabrysi i Weronice, które dzielnie pomagały podczas kwesty. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej zbiórki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
"Betlejemska dobranocka" w kościele św. Krzyża Drukuj
 

   W niedzielę 15 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 uczniowie naszej szkoły z klasy 3C i 2C zaprezentowali jasełka „Betlejemska dobranocka”, które wcześniej tuż przed świętami obejrzała cała społeczność szkolna. Tym razem także mali aktorzy dali z siebie wszystko. W ten sposób przypomnieli istotę tych magicznych świąt. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami a ksiądz proboszcz poczęstował słodkościami.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Tak bawiliśmy się w karnawale. Drukuj

 

   11 stycznia odbyły się w naszej szkole zabawy karnawałowe.

   Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu przygotowanego przez p. Edytę Paradowską.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 16