Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Nagroda Prezydenta Miasta Płocka dla naszych nauczycieli. Drukuj
Nagroda Prezydenta Miasta Płocka dla naszych nauczycieli.

 

10 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Święta Nauczycieli i wszystkich Pracowników Oświaty nauczyciele naszej szkoły otrzymali NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA  PŁOCKA za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz sumienną pracę. W tym roku laureatami byli: Edyta Paradowska, Elżbieta Pędraszewska- Iskrzak oraz Marzena Wakuła. Uroczystość odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Płocku.

GRATULACJE!!!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Bądź bezpieczny na drodze”. Drukuj

„Bądź bezpieczny na drodze”.9 października  uczniowie klas 2d i 3c wraz z wychowawczyniami p.B.Koper i p.K.Kapelą zaprosili swoich kolegów i koleżanki z kl. I-III na krótkie przedstawienie „Bądź bezpieczny na drodze”. Podczas apelu dzieci przypomniały swoim rówieśnikom jak należy poprawnie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego.Piosenki, wierszyki, scenki sytuacyjne przybliżyły dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie.Na koniec p.B.Koper przypomniała wszystkim uczniom o zasadach właściwego zachowania się podczas zajęć i przerw.Mamy nadzieję, że zdobyta i utrwalona podczas apelu wiedza przyda się wszystkim dzieciom

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nietypowy gość w świetlicy. Drukuj
Nietypowy gość w świetlicy.

Dnia 09.10.2019 r. świetlicę w naszej szkole odwiedził nietypowy gość o imieniu Etna. Kim jest Etna?... Etna jest psim terapeutą. Razem ze swoim opiekunem Ewą Domańską prowadzą terapię osób niepełnosprawnych. Dogoterapia jest metodą wzmacniającą efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę.

Dzięki pani Ewie i Etnie nasze dzieci już wiedzą jak opiekować się psem, aby został najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka.

Kontakt z psem niesie wiele radości. Jest to okazja do miłego spędzania czasu, ale także do zdrowego stylu życia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z naszym przyjacielem Etną i panią Ewą.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Świetliczak miesiąca Drukuj
Świetliczak miesiąca

 

7 października 2019 w naszej świetlicy powiał wiatr Dzikiego Zachodu. Delikatna i wrażliwa Squaw z plemienia indiańskiego Kansa, poszukiwała wraz z odaważnym szeryfem Billem z Kansas , legendą Dzikiego Zachodu, wzorowego świetliczaka miesiąca  w naszej SP23 w Płocku. Nie obyło sie bez pomocy przyjaciół z czterech stron świata, którzy przy okazji  zapoznali dzieci z kulturą  swoich narodów. Globus i mapa na długo pozostaną w pamięci wszystkich, by znaleźć tego jednego, jedynego świetliczaka miesiąca. Dyplom i nagroda powędrowaly do rąk Witka z klasy IIa. Gratulujemy !!!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pamiętamy! Odsłonięcie pomnika ku pamięci Henryka Jóźwiaka ps. Groźny. Drukuj
Pamiętamy! Odsłonięcie  pomnika ku pamięci Henryka Jóźwiaka ps. Groźny.

5 października przy rondzie prowadzącym do Koszelówki odbyła się wyjątkowa uroczystość. W miejscu, gdzie miała miejsce potyczka polskich żołnierzy z funkcjonariuszami UB odsłonięto pomnik upamiętniający Henryka Jóźwiaka ps. "Groźny". W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści,przedstawiciele samorządu, nadleśnictw, grup rekonstrukcyjnych, poczty sztandarowe, strażacy, harcerze i przybyli mieszkańcy. 

Organizatorami uroczystości byli: Stowarzyszenie Pro Patria z Dobrzykowa, Nadleśnictwo Łąck, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin, Grupa Historyczna im 11 Grupy Operacyjnej NSZ oraz Parafia Gąbin.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Andrzeja Świderskiego - Proboszcza Parafii Gąbin. Homilię wygłosił Ksiądz Jarosław Ferenc - Proboszcz z Dobrzykowa. Oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta OSP Gąbin.

Po Mszy Świętej został odśpiewany Hymn Państwowy. Rys Historyczny przedstawił Prezes Grupy Historycznej im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ. Symboliczny pomnik-tablicę odsłoniły dzieci żołnierzy niezłomnych, a księża dokonali poświęcenia. Następnie odbył się Apel Poległych, po którym trębacz odegrał sygnał "Śpij Kolego". Zaproszeni goście i przedstawiciele organizatorów uroczystości zabrali głos, a delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Na zakończenie, w części artystycznej zaprezentował się Paweł Piekarczyk. Łukasz Strzelecki zaprosił wszystkich na poczęstunek. Każdy miał możliwość odwiedzenia stoiska przygotowanego przez Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości czuwali strażacy z OSP Topólno, Straż Leśna i Policja.

Naszą szkołę w ten uroczysty dzień reprezentował Dyrektor Roman Kusy i poczet sztandarowy nad, którym opiekę sprawował Arkadiusz Ławnicki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Rajd Pieczonego Ziemniaka” Drukuj
„Rajd Pieczonego Ziemniaka”

W sobotę 5 października chętni uczniowie z klas: 6B, 6D i 8B wzięli udział w 41. „Rajdzie Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku i Koło Terenowe PTTK w Płocku przy współudziale Stowarzyszenia Wodniaków Gminy Słupno „Flis”. Celem rajdu było upamiętnienie ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu, popularyzacja kwalifikowanej turystyki pieszej, aktywny wypoczynek po pracy i nauce oraz poznanie szlaków turystycznych okolic Płocka. Po 8-kilometrowej wędrówce z Borowiczek do Liszyna mogliśmy odpocząć i ogrzać się przy ognisku, zjeść pysznego pieczonego ziemniaka oraz wykazać się wiedzą podczas rozwiązywaniu testu historycznego dotyczącego II wojny światowej. Zajęliśmy III miejsce wśród szkół podstawowych. Otrzymaliśmy dyplom, puchar i nagrodę książkową. Dumni i pełni dobrego humoru wróciliśmy do Płocka. Odliczamy już dni do kolejnego rajdu.

Opiekunki SKKT- PTTK „Wojażer”- pani Monika Czyżewska i pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska serdecznie dziękują za udział w rajdzie nauczycielce historii pani Renacie Cichockiej i nauczycielce wf-u pani Iwonie Szymańskiej, które od wielu lat wspierają nasze turystyczne działania.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 4.10.2019 roku w szkołach na całym świecie. Jest to dzień, który ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku po raz kolejny do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie w różny sposób tabliczkę mnożenia.

W piątek, na lekcjach matematyki w klasach 4-8 oraz na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej w klasach 2 i 3, uczniowie brali udział w grach i zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia. Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki w postaci zachętek i motywców.

Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

Koordynatorem ŚDTM w naszej szkole była pani Magdalena Nejman, pani Anna Olczak-Mielczarek oraz pani Agnieszka Koperska. W rolę Asystentów wcielili się nauczyciele matematyki, informatyki oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna! 

W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wybory SU Drukuj
Wybory SU

 W dniu 2 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Wszyscy kandydaci wcześniej przygotowali wspaniałe plakaty wyborcze z mnóstwem pomysłów na ich pracę w samorządzie. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z hasłami wyborczymi kandydatów umieszczonymi na plakatach, które zostały wywieszone na holu głównym. Podczas głosowania największym zaufaniem oraz liczbą głosów, uczniowie klas IV- VIII obdarzyli uczennicę klasy 8b Julię Paliwodę, która została wybrana nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Na zastępcę przewodniczącej uczniowie wybrali Szymona Kęsy również z klasy 8b, zaś skarbnikiem została Klaudia Wyrębkowska z klasy 6D.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Sylwia Pyrzak, a Rzecznikiem Praw Ucznia pani Renata Cichocka  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

Wszystkich chętnych uczniów zachęcamy do kandydowania do samorządu w przyszłym roku szkolnym.  

 

 
Z wizytą w Puszczy. Drukuj

Z wizytą w Puszczy. 

Dnia 2X klasy 2a i 2c wraz z paniami Joanną Dobrogoszcz, Małgorzatą Szulborską i Ewą Mańkowską - Marciniak oraz dnia 3X klasy 2d i 3c wraz z paniami Bożeną Koper i Katarzyną Kapelą były na wycieczce w Żelazowej Woli i Puszczy Kampinoskiej. Wizyta w zabytkowym dworku w Żelazowej Woli przybliżyła uczniom postać i dzieła największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Puszcza Kampinoska  powitała przybyłych wspaniałą jesienną szatą. Uczniowie obejrzeli skansen budownictwa puszczańskiego, wędrowali leśną Aleją Tysiąclecia oraz ścieżką „Skrajem Puszczy” do wieży widokowej na Olszowieckim Błocie, z której to wieży podziwiali rozległe łąki – siedlisko rozlicznego ptactwa. Uczestniczyli także w warsztatach:  kulinarnym -  robienie własnej pizzy i rękodzielniczym – ozdabianie stemplami z liści płóciennej torby.

Do Płocka dzieciaki wróciły wzmocnione czystym powietrzem i zadowolone ze wspólnie mile spędzonego czasu.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa VIIa w Manufakturze Czekolady Drukuj
Klasa VIIa w Manufakturze Czekolady

W dniu 1 października klasa VIIa wraz z p. Ewą Wojtycką i p. Moniką Czyżewską udała się do Manufaktury Czekolady na warsztaty "Od ziarna do tabliczki". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak złożonym procesem jest uzyskanie ziarna kakaowca, a następnie wyprodukowanie z niego tabliczki czekolady. Po przepysznym poczęstunku, którym była filiżanka gorącej czekolady, wszyscy ochoczo przystąpili do stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej tabliczki. To były wyjątkowo ciekawe i smaczne zajęcia.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 11