Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Klasa 3d odwiedza Muzeum Mazowieckie w Płocku. Drukuj
Klasa 3d odwiedza Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Dnia 27 listopada, uczniowie klasy 3D pod opieką wychowawcy Joanny Skubiszewskiej oraz Janiny Łukasiak, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których odgadywali funkcje wybranych eksponatów, pochodzących ze zbiorów muzeum. Zadanie kazało się niełatwe, ponieważ poznawane przedmioty zupełnie nie przypominały tych, które są powszechnie używane w naszych czasach. Następne zadanie dotyczyło odszukania tajemniczych przedmiotów na ekspozycji. Dzięki temu odwiedziliśmy kilka pięknie urządzonych pokoi, między innymi: jadalnię, sypialnię, pokój dziecięcy i gabinet, w których poznaliśmy inne eksponaty, służące ludziom w dawnych czasach w życiu codziennym. To była bardzo ciekawa lekcja.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteka andrzejkowa Drukuj
Dyskoteka andrzejkowa.

 

 

 

We wtorek, 26 listopada, uczniowie klas IV - VIII wraz ze swoimi nauczycielami bawili się na andrzejkowej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W role dyskdżokejów wcielili się - p.Sylwia Pyrzak- opiekun samorządu  oraz p. Robert Marciniak. Stawili się licznie wszyscy chętni do tańca, hulanek i swawoli. Na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dzięki temu wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty.. Fotorelację przygotowała p. Barbara Gasińska.

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
W listopadzie w Warszawie. Drukuj
W listopadzie w Warszawie.

We wtorek 26 listopada uczniowie klas 2a i 2c wraz z paniami: Iloną Borczuk, Joanną Dobrogoszcz i Małgorzatą Szulborską byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem programu był PGENarodowy. Dzieci obejrzały trybuny, strefę zawodników, szatnie piłkarzy, strefę regeneracji, taras widokowy. Oto kilka ciekawostek: murawa na boisku rozkładana jest przed każdym meczem i zajmuje to około  tygodnia, jej sprzątanie jeden dzień; od 2014roku, decyzją Adama Nawałki, polscy piłkarze przebierają się tylko w lewej szatni; fotele dla zawodników rezerwowych są takie same jak w samochodach: Lamborghini, Ferrari czy Porsche; jedna koszulka piłkarska zrobiona jest z 18tu półtoralitrowych butelek plastykowych; po meczu, aby uniknąć zakwasów, zawodnicy kąpią się w zimnej wodzie z kostkami lodu.

Drugim punktem programu było Muzeum Narodowe. W Galerii Malarstwa Polskiego uczniowie podziwiali m.in. portret króla Stanisława Poniatowskiego, Adama Mickiewicza, scenę batalistyczną „Bitwa pod Grunwaldem”. W Muzeum ukryło się wiele zwierząt, zarówno tych dobrze nam znanych, jak i fantastycznych stworów, które uczniowie tropili podczas warsztatów „Ptaki, robaki i inne zwierzaki”. Uczestnicząc w warsztatach „Zabawy z barwami”  poszukiwali  barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanawiali  się, co sprawia, że jedne obrazy wydają nam się wesołe, a inne smutne.

Wycieczkę zakończył spacer po Starówce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na: pomnik Syrenki Warszawskiej, mury obronne, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III.

Wieczorem, troszkę zmęczeni, troszkę zmarznięci, ale pełni wrażeń i z licznymi pamiątkami, wycieczkowicze wrócili do Płocka.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej siatkówki Zachowaj Trzeźwy Umysł. Drukuj
Turniej siatkówki Zachowaj Trzeźwy Umysł.

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się turniej siatkówki dziewcząt w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nasze reprezentantki po zaciętej walce uległy tylko zawodniczkom z SP nr 22 i zajęły drugie miejsce w  rozgrywkach. Drużyna wystąpiła w składzie: Michalina Niedzielak, Klaudia Wyrębkowska, Maja Kęsicka, Natasza Guzek, Agata  Olejnicka, Amelia Wolano, Ania Kapela, Natalia Żebrowska, Julita Zatorska, Zosia Czarnecka, Lila Kłobukowska, Maja Krysiak. Opiekunami drużyn była Iwona Szymańska i Marzena Wakuła.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcja WF-U z MISTRZEM. Drukuj
Lekcja WF-U z MISTRZEM.

 

W dniu 25 listopada gościliśmy w naszej szkole reprezentantkę Polski, dwukrotną złotą mistrzynię Mistrzostw Europy w piłce siatkowej panią Dorotę Świeniewicz. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób w tym uczniowie klas sportowych oraz klasa 3d,8b i 5g.Pani Dorota opowiedziała dzieciom swoją historię związaną z siatkówką , pokazała najcenniejsze medale jakie zdobyła podczas swojej kariery siatkarskiej. Około 50 osób uczestniczyło w lekcji wf ,którą poprowadziła nasza mistrzyni. Dzieci pod fachowym okiem doskonaliły swoją technikę siatkarską. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom z autografem naszego gościa, koszulkę oraz kubek. Szkoła otrzymała profesjonalną siatkę do rozgrywek siatkarskich oraz dwie piłki. Serdecznie dziękujemy organizatorom akcji „Lekcja wf-u z Mistrzem” a przede wszystkim pani Dorocie Świeniewicz.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
SP23 żegna „Celinkę” Drukuj
SP23 żegna „Celinkę”

Ze smutkiem informujemy, że w piątek 22 listopada odeszła na wieczną wartę pani Janina Samoraj „Celinka”, ostatni żołnierz 11 Grupy Operacyjnej NSZ.

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły przygotowywali bożonarodzeniowe kartki dla „Celinki”, które dostarczały jej wiele radości.

„Celinka” od kwietnia 1947 roku współpracowała z oddziałem ROAK dowodzonym przez Franciszka Majewskiego „Słonego”. Zagrożona aresztowaniem, zaczęła się ukrywać. W listopadzie 1947 roku weszła w skład oddziału NZW dowodzonego przez Wiktora Stryjewskiego „Cackę”. Ciężko ranna w walce z grupą operacyjną UB-KBW 8 lutego 1949 roku we wsi Gałki gm. Bodzanów, pow. Płock. Aresztowana, skazana na 5 lat więzienia.

W 2017 roku odznaczona została przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

R.I.P.

Cześć i Chwała Bohaterom.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
30-lecie szkoły Drukuj
30-lecie szkoły

Za wszystkim, czego się uczymy, stoi pewna tradycja.

Paulo Coelho

 

Obchody jubileuszu 30-lecia szkoły trwały u nas dwa dni 21 i 22 listopada 2019 r. Mieliśmy okazję wystąpić dwukrotnie z naszym programem artystycznym dla uczniów naszej szkoły oraz dla delegacji klasowych i zaproszonych gości. Oglądaliśmy również przygotowane wystawy :z okazji Rocznicy Odzyskania  Niepodległości przez Polskę przygotowaną przez Krzysztofa Nowakowskiego oraz starego sprzętu wojskowego i prezentacje Grupy Rekonstrukcyjnej  11 Grupy Operacyjnej NSZ.

Do tej uroczystości staraliśmy się jak najlepiej przygotować, aby nie zawieść  gości i godnie  zaprezentować  pracę nauczycieli i uczniów, ich dokonania, liczne przedsięwzięcia i sukcesy.

Jubileuszowe obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00  Mszą Świętą w kościele parafialnym,  w której uczestniczyli obecni goście, nauczyciele, uczniowie. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem słów, jakie w swoim kazaniu skierował do zebranych  ks. proboszcz Grzegorz Dobrzeniecki.

Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 11.30. W szkolnej hali sportowej zgromadzili się ubrani w galowe stroje uczniowie klas I-VIII, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci oraz przedstawiciele mediów.

 

Na początku wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Następnie pani dyrektor Liliana Tomaszewska przywitała zebranych gości. Między innymi obecnością zaszczycili nas:  pani poseł  Elżbieta Gapińska, pan prezydent m. Płocka Andrzej Nowakowski,  przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, związków zawodowych, duchowieństwa, kombatanci i ich rodziny,  a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowo-wychowawczych.  Ci, którzy przybyć nie mogli, nadesłali z okazji tego święta adresy z życzeniami.

Następnie z okazji jubileuszu w drzewiec szkolnego sztandaru został wbity gwóźdź pamiątkowy. Dokonali tego: pan prezydent Andrzej Nowakowski, pierwszy dyrektor szkoły pan Wojciech Majchrzak, wieloletnia dyrektor pani Ewa Woźniak i obecna dyrektor – pani Liliana Tomaszewska. Po tej ceremonii odśpiewano hymn szkoły i poczet sztandarowy wyprowadził sztandar.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości  było zabranie głosu przez panią dyrektor  Lilianę Tomaszewską. W swoim wystąpieniu odniosła się do trzydziestoletniej historii szkoły, jej tradycji, jaka na przestrzeni lat została stworzona, oraz licznych sukcesów naukowych, artystycznych i sportowych, które odnieśli nasi uczniowie i nauczyciele.

Następnie  pan prezydent Andrzej Nowakowski z okazji jubileuszu wręczył nagrody paniom dyrektor Lilianie Tomaszewskiej i Zofii Jakubowskiej oraz nauczycielom i pracownikom obsługi. Skierował również słowa uznania dla całej szkolnej społeczności i podkreślił ważną rolę naszej placówki na terenie miasta Płocka.

W trakcie tej części uroczystości zabrało głos wielu gości, którzy życzyli uczniom i nauczycielom dalszych sukcesów,  zrealizowania planów i zamierzeń, a stawiane cele żeby zawsze były osiągane.

Po części oficjalnej zostaliśmy zaproszenia na program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Prezentowane scenki odnosiły się trzech dekad. W pierwszym dziesięcioleciu  najważniejszym wydarzeniem było nadanie szkole imienia Armii Krajowej – mogliśmy „podpatrzeć”, jak uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości. Kolejna scenka nawiązywała do drugiej dekady i tu byliśmy świadkami gorączkowych przygotowań uczniów do pierwszego sprawdzianu po klasie szóstej. Zaś w ostatnim dziesięcioleciu zapukała do nas Pani Nowoczesność – mogliśmy obserwować  zmagania uczniów i pani nauczycielki  z postępem. Zabawne sytuacje wzięte ze szkolnego życia, świetna gra „aktorów” przeplatana wierszami  i porywającymi  piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru  budziły podziw oglądających przedstawienie. Wyrazy uznania należą się przede wszystkim naszym uczniom z klas:VIIIs, VIIb, VId,VIf, Vr, którzy po mistrzowsku wcielili się w odgrywane postaci. Niewątpliwie jest to duża zasługa pana  Mariusza Pogonowskiego, aktora teatru płockiego, który udzielił wsparcia artystycznego temu przedsięwzięciu. Scenariusz przedstawienia napisali pani Małgorzata Lechowicz i Grzegorz Szczechowicz, a chór przygotowała pani Małgorzata Podwójci. O scenografię zadbały panie:Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska, Katarzyna Kapela i Aneta Olszewska. Pan Robert Elwertowski czuwał nad prezentacją multimedialną, zarówno w części oficjalnej, jak również w trakcie przedstawienia. Fotorelacje przygotowały panie :Janina Łukasiak i Edyta Paradowska.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła orkiestra dęta Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, wykonując pieśni patriotyczne. Po krótkim koncercie pani dyrektor zaprosiła zgromadzonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły na poczęstunek przygotowany w stołówce szkolnej,a poprzedniego dnia uczniów na  degustację grochówki z kuchni polowej.

 

Do następnego jubileuszu!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
30-lecie w klasach młodszych. Drukuj

30-lecie w klasach młodszych. 

Klasy młodsze rozpoczęły świętowanie 30-lecia szkoły na wesoło. Były zajęcia w Akademii Pana Kleksa – przebrani dzieci i nauczyciele uczestniczyli w lekcjach śpiewu, gimnastyki, podrzucaniu balonów, doskonale tańczyli. Uczniowie recytowali też utwory Mistrza Brzechwy. Nad całością czuwała p. Małgosia Szulborska, uczestników odwiedziła także Dyrekcja Szkoły. Było bardzo wesoło, nauczyciele mają nadzieję, że wszystkie dzieci z taką ochotą, jak w Kleksowej Akademii przekraczają progi naszej szkoły.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„PIERWSZACZEK” w naszej szkole! Drukuj
„PIERWSZACZEK” w naszej szkole!

 

Na przełomie października i listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w programie psychoprofilaktycznym Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej  nr 2 w Płocku, ułatwiającym lepszą adaptację dziecka w szkole. Psycholog p. Beata Wołyńska i pedagog p. Beata Sikora wzmacniały u dzieci poczucie przynależności do klasy szkolnej, uczyły rozpoznawania i nazywania uczuć, ustalały z uczniami zasady i reguły, które muszą panować w klasie.Sympatyczne panie  z Poradni pomogły nam określić rolę norm i zasad w życiu codziennym i obiecały w przyszłości ponownie odwiedzić naszą szkołę.  Klasa integracyjna Ia pod opieką nauczycielek: Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej (autorki zdjęć) przygotowała pamiątkowe laurki z podziękowaniami dla pań, które to kartki mają ozdobić korytarz budynku Poradni.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nagrody dla najlepszych szkół z województwa mazowieckiego Drukuj
Nagrody dla najlepszych szkół z województwa mazowieckiego.

Nagrody dla najlepszych szkół z województwa mazowieckiego, triumfatorów zakończonych XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostały wręczone. Stało się to podczas uroczystego podsumowania rywalizacji, w czwartek, 21 listopada w Teresinie. Organizatorem spotkania był Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie.

Naszą szkołę na tej wyjątkowej uroczystości reprezentowali trenerzy Michał Królikowski i Cezariusz Raczkowski.

Do teresińskiego ośrodka „Leśne Zacisze” zjechali samorządowcy, działacze sportowi, delegacje najbardziej usportowionych szkół z terenu Mazowsza. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski; Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji; prezesi SZS Warszawy i województwa mazowieckiego – Iwona Zielińska-Mróz i Jan Dorosiewicz oraz Mirosław Domińczak, prezes Powiatowego SZS; Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR Teresin. Obecni byli również starostowie ościennych powiatów: grodziskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego. Wśród gości nie zabrakło Moniki Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, współorganizatora biegów przełajowych w Kamionie, które odbyły się wiosną br. w ramach olimpijskiej rywalizacji, a które uznawane są za jedną z najlepiej przygotowanych imprez sportowych w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepsze szkoły w klasyfikacji drużynowej w indywidualnych biegach przełajowych, w klasyfikacji drużynowej LA, jak również w generalnej klasyfikacji drużynowej Igrzysk. Ponadto, komitet organizacyjny wręczył okolicznościowe statuetki „czempionów” przedstawicielom samorządów oraz Szkolnego Związku Sportowego Województwa Mazowieckiego, jako wyraz wdzięczności za dużą pomoc we współorganizacji zawodów sportowych. Uroczystość w Teresinie, którą poprowadził Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, zakończyła się oficjalnym przekazaniem flagi SZS do Siedlec. To właśnie ten rejon wraz z Radomiem przejmą organizację kolejnej, XXII już edycji MIMSz. Sportowa rywalizacja w roku szkolnym 2019/2020 w ramach Igrzysk już się rozpoczęła. Jako pierwsze odbyły się zawody w biegach przełajowych. I tu trzeba nadmienić, iż nasza szkoła już punktowała w tych zawodach wygrywając zawody powiatowe w Sierpcu.

- Sport wśród dzieci i młodzieży jest niezwykle ważny. Poprzez rywalizację na boisku, trasach biegowych, pływalni czy na skoczniach, młodzi ludzie nie tylko uczą się walki fair play i dbają o tężyznę fizyczną, ale też kształtują swój charakter. My, jako samorządowcy, nauczyciele i miłośnicy sportu zawsze powinniśmy pomagać w stwarzaniu im możliwości uczestnictwa w różnego rodzaju zawodach. Zarząd Powiatu w Sochaczewie jak najbardziej wspiera i będzie wspierał organizację tego typu działań, czego przykładem są zakończone nie tak dawno wojewódzkie mistrzostwa szkół. Cieszę się, że możemy przyczyniać się do organizacji imprez sportowych, z których mam nadzieję, będą wywodzić się przyszli reprezentanci Polski – mówił Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych szkół w ramach XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019.

Klasyfikacja drużynowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Kamion 2019

Szkoły podstawowe - dzieci - dziewczęta: 1. ZSP Jedlińsk (rejon Radom), 2.SP nr 2 Warszawa (r. W-wa), 3. SP nr 343 Warszawa (r. W-wa).

Szkoły podstawowe - dzieci - chłopcy: 1. SP Leszno (r. Sochaczew), 2. SP Przybyszew (r. Radom), 3. SP nr 1 Pruszków (r. Sochaczew).

Szkoły podstawowe - młodzież - dziewczęta: 1. SP Raszyn (r. Sochaczew), 2. ZSP Jedlińsk (r. Radom), 3. SP nr 59 Warszawa (r. Warszawa).

Szkoły podstawowe - młodzież - chłopcy: 1. SP nr 4 Radom (r. Radom), 2. SP nr 4 Pruszków (r. Sochaczew), 3. SP nr 3 Siedlce (r. Siedlce).

Klasyfikacja drużynowa LA

Dziewczęta: 1. Podkowa Leśna (r. Sochaczew), 2. LO Bielany (r. W-wa), 3. SP nr 272 Mokotów (r. W-wa).

Chłopcy: 1. SP nr 3 Siedlce (r. Siedlce), 2. SP nr 6 Sokołów Podlaski (r. Siedlce), 3. SP nr 4 Radom (r. Radom).

Klasyfikacja Drużynowa XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Szkoły podstawowe – dzieci: 1. SP Raszyn (r. Sochaczew), 2. SP nr 5 Wyszków (r. Ostrołęka), 3. SP nr 23 Płock (r. Płock), 4. SP nr 4 Sokołów Podlaski (r. Siedlce), 5. SP nr 11 Siedlce (r. Siedlce), 6. SP nr 263 Warszawa (r. W-wa).

Szkoły podstawowe – młodzież: 1. ZSP Jedlińsk (r. Radom), 2. SPP nr 4 Pruszków (r. Sochaczew), 3. SP nr 263 Warszawa (r. W-wa), 4. SP nr 62 Warszawa (r. W-wa), 5. SP nr 5 Piaseczno (r. Legionowo), 6. SP Raszyn (r. Sochaczew).

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 14