logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Konkurs fotograficzny " Zwierzak w obiektywie" rozstrzygnięty!!! Drukuj
Konkurs fotograficzny

Od połowy października uczniowie naszej szkoły dostarczali ciekawe i wesołe prace fotograficzne swoich pupili i nie tylko. Konkurs połączony był ze zbiórką karmy i kocy dla piesków i kotków ze schroniska. Nie spodziewaliśmy się tak wielu pięknych ujęć fotograficznych i tak wielkich serc, które chcą pomóc zwierzętom. Poniżej lista laureatów:

Liliana Góralska kl.1C

Jassica Jakubowska kl.2C

Hubert Zając kl.3C

Aniela Grabarczyk kl.3A

Julia Tworek kl.4C

Miłosz Ostrowski kl.4B

Zuzanna Zielińska kl.5B

Eryk Lichnowski kl.5C

Gabriela Błaszczak kl.6S

Nikola Michalska kl.7C

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteście wspaniali :)

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia / World Teddy Bear Day Drukuj
 Światowy Dzień Pluszowego Misia / World Teddy Bear Day

 


‘A bedroom without a Teddy is like a face without a smile’   

 

25 listopada (w tym roku w piątek) wielbiciele Misiów z całego świata, już dwudziesty raz, obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki.

 

 Popularność bohatera naszego święta zaczęła się w 1902 roku za sprawą ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta i właścicieli nowojorskiego sklepiku z cukierkami Morrisa i Rose Michtom. Prezydent zaproszony na polowanie w listopadzie 1902 roku odmówił oddania strzału do młodego, bezbronnego niedźwiadka. Państwo Michtom dowiedziawszy się o tym wydarzeniu wykonali misia-zabawkę, myśląc o klientach swojego sklepu, czyli dzieciach. Za zgodą prezydenta nazwali pluszaka Teddy Bear – zdrobnienie od imienia Theodore.

 

Tego dnia, na lekcjach języka angielskiego, uczniowie klas 1A,2A,4A,4B i4C,z nauczycielkami: Agatą Rychlik, Edytą Paradowską, Agnieszką Ławnicką i Moniką Czyżewską, ozdobili swoje stroje kotylionami z podobizną Misia, wykonali kartki okolicznościowe dla swoich ulubieńców oraz prezentowali misiowych przyjaciół przyniesionych do szkoły. Jedną z atrakcji było czytanie książek o przygodach Paddingtona, sympatycznego wielbiciela marmolady z pomarańczy. W klasie 4A odbył się pasjonujący bieg z misiami na głowie.

 Uczniowie klas 1b i 1e pod opieką p.Justyny Matusiak również świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszyscy uczniowie przynieśli swoje najmilsze przytulanki. Jedna z zabaw polegała na zaśpiewaniu i pokazywaniu czynności z piosenki „ Teddy Bear Teddy Bear turn around” . Dzieci poznały również misia Paddingtona , oglądając fragmenty filmu „Paddington”. Następnie, żeby utrwalić poznane kolory, dzieci rysowały swoje misie i podawały angielskie odpowiedniki kolorów. Pierwszoklasiści wykazali się dużą kreatywnością, rysując swojego misia na papierowej kartce.

 

Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo radości i uśmiechu, co widać na załączonych zdjęciach.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Świetny pomysł na rozwój i zabawę! Drukuj

Świetny pomysł na rozwój i zabawę!Warsztaty krawieckie dla najmłodszych to kreatywna zabawa. Na taką 17 listopada 2022 r. zaprosił uczniów klasy 2c jeden z rodziców. Dzieci uczyły się, jak szyć ręcznie,  jak dokładnie działa maszyna do szycia i z jakich części się składa. Szycie to pewien rodzaj sensoplastyki, kiedy to stymulowane są zmysły. Dzięki tej stymulacji wspieramy proces sprawnego myślenia. Do zalet takiej formy spędzania czasu należy: rozwój kreatywności i twórczego myślenia, budowanie pewności siebie, dzięki satysfakcji, jaką daje samodzielnie uszyty przedmiot, taki jak np. maskotka, okazja do budowania pozytywnych relacji międzyludzkich: dziecko-nauczyciel, dziecko-dziecko, dziecko-rodzic. Gwarantowana świetna zabawa i wyśmienity nastrój. Spróbujcie, a przekonacie się sami. Zachęcają uczniowie klasy 2c.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcja WF-u z Mistrzem Drukuj
Lekcja WF z  Mistrzem

W dniu 15 listopada 2022r w ramach projektu „Lekcja WF-u z Mistrzem” gościliśmy w naszej szkole panią  Dorotę Świeniewicz, siatkarkę,  dwukrotną Mistrzyni Europy, która rozegrała w reprezentacji Polski 325 meczów. W ramach lekcji WF-u z Mistrzem odbyła się prelekcja z aktywną rozmową i prezentacją dokonań z życia pani Doroty, a także wspólny trening. W imprezie wzięły udział dziewczęta z klasy 8r, 7d, 6a, 6c oraz chłopcy z klas 6a i 6c. Nasi uczniowie z zaangażowaniem ćwiczyli podczas treningu poprowadzonym przez naszego gościa. Było dużo zabawy i śmiechu. Każdy uczeń dostał pamiątkową koszulkę oraz autograf naszej Mistrzyni. Na ręce pani dyrektor zostały wręczone  dla  szkoły prezenty. Szkoła otrzymała w prezencie dwie piłki do siatkówki oraz siatkę.Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gratulujemy!!! Drukuj
Gratulujemy !!!

15 .11.2022r reprezentacja szkoły wzięła udział w Igrzyskach Sportowych Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców zajmując czołowe miejsca:

Dziewczynki 2008r/2009r

II miejsce

Dziewczynki 2010r i młodsze

III miejsce

Chłopcy 2008r/2009r

II miejsce

Chłopcy 2010r  i młodsi

II miejsce

Prowadzący Agnieszka Tomaszewska. Gratulujemy!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Co to jest niepodległość? Drukuj
Co to jest niepodległość?

 

 10 listopada odbyła się krótka uroczystość  dla klas I - III  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O tym, że ten dzień jest niezwykły i ważny świadczyły galowe stroje uczniów, przypięte biało- czerwone kotyliony oraz dekoracja związana z tym ważnym świętem.

Dzieci najpierw  zaśpiewały  piosenkę „ Co to jest niepodległość?, później wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny  „11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI „.

Wszyscy  z zaciekawieniem słuchali wiadomości dostosowanych do ich wieku. Oglądanie połączone było ze wspólnym śpiewem piosenki „Jestem Polakiem”,  recytacją  „Katechizmu dziecka polskiego”. W skupieniu wysłuchaliśmy zagranej na skrzypcach pieśni patriotycznej "Przybyli ułani" w wykonaniu Marysi Warabidy z kl. 2b. Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem  hymnu Polski. Po zakończeniu, uczniowie w klasach wypełniali karty pracy związane z tematyką naszego święta narodowego. Koordynatorami projektu dla klas młodszych były p. B. Koper, K. Kapela, J. Pankowska.Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska

Natomiast  w tym roku klasy IV – VIII obchodziły w szkole Narodowe Święto Niepodległości 14 listopada. W tym dniu uczniowie odświętnie ubrani, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami brali udział w uroczystej akademii poświęconej 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dwóch turach – najpierw uczniowie kl.IV –VI, a po godzinie uczniowie klas VII-VIII zebrali się na hali sportowej, by wysłuchać pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej, która zwróciła uwagę, jak w obecnych, trudnych czasach wielkie znaczenie ma niepodległość, suwerenność, demokracja oraz obejrzeć słowno – muzyczny program przybliżający to historyczne wydarzenie. Dowiedzieli, się o rozbiorach Polski, powstaniu legionów, czasach napoleońskich, powstaniach narodowowyzwoleńczych, pierwszej wojnie światowej, Piłsudskim. Te historyczne relacje przeplatanie były wzruszającymi wierszami, projekcjami i piosenkami chóru. Uczniowie w wielkim skupieniu wysłuchali i obejrzeli program, wielu z nich zrozumiało, jakie to szczęście żyć w niepodległym kraju.

Akademię wraz ze swoimi uczniami przygotowały: pani Iwona Kowalczyk i Małgorzata Podwójci. Nad projekcjami i nagłośnieniem czuwali: pan Robert Elwertowski i  z- ca dyrektora Roman Kusy, a dekorację przygotowały panie: Ilona Borczuk, Aneta Olszewska, a piękne zdjęcia zrobiła pani Edyta Paradowska

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Brązowy medal dziewcząt w rozgrywkach międzypowiatowych Drukuj
Brązowy medal dziewcząt w rozgrywkach międzypowiatowych

W dniu 9 listopada 2022r na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbyły się Międzypowiatowe Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Zawodniczki naszej szkoły ( uczennice klasy 6a – Zosia Gajewska i 7d – Michalina Drożdż, Martyna Wolfigiel, Alicja Rycharska) zapewniły sobie awans na w/w zawody podczas rozgrywek w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej. Była ciężka sportowa walka, radość i łzy .Dziewczynki walczyły bardzo zaciekle , z pełnym zaangażowaniem. W dogrywce pokonały nas zawodniczki z Sierpca i SP 20 Płock. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce i brązowy medal. Brawo dziewczyny!!!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Z kulturą mi do twarzy”. Drukuj
„Z kulturą mi do twarzy”. 

 

Klasy 2 w tym roku szkolnym przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Koordynatorem programu w naszej placówce jest p. Karolina Karpińska-Kuciapska.

 Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023.

Głównym celem projektu jest: promowanie kultury wśród dzieci i młodzieży.

Ponadto wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele).

Realizacja założeń programu odbywa się w formie wykonania poszczególnych zadań ujętych w czterech modułach:

  • Moduł I – W krainie muz,
  • Moduł II – Tu jest moje miejsce,
  • Moduł III – Kocham, lubię, szanuję,
  • Moduł IV – Kultury świata.

Poniżej prezentacja zekranizowanych już zadań::

Moduł I – zadania: Ekoinstrumenty, Tajemnice teatru, Z wizytą w teatrze, Śladami przeszłości, Mistrzowie pędzla

Moduł II – zadanie: Perły regionu

Moduł III – zadania: Drzewko szczęścia, Savoir vivre przy stole.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Czytamy „Dziady” Adama Mickiewicza Drukuj
Czytamy „Dziady” Adama Mickiewicza

Miesiąc listopad w klasie 7c i 7d rozpoczął się od wspólnego czytania dramatu Adama Mickiewicza „Dziady”. Uczniowie, chcąc poczuć klimat obrzędu, przynieśli niezbędne materiały: świece, słodycze, gorczycę, jesienne liście, wianek. Posłużyły one nie tylko jako dekoracje, ale przede wszystkim umożliwiły uczniom lepsze zrozumienie czytanego tekstu.

Siódmoklasiści z ogromnym zaangażowaniem odczytywali swoje role. Ta nietypowa lekcja języka polskiego okazała się być atrakcyjną formą wstępu do omówienia lektury.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Srebro i Brąz SP23 w rozgrywkach w badmintona Drukuj
Srebro i Brąz SP23 w rozgrywkach w badmintona

W dniu 7 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbyły się zawody w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej w badmintona. Udział wzięli chłopcy i dziewczęta z płockich podstawówek. Nie mogło zabraknąć i naszych reprezentantów. W kategorii chłopców reprezentowali nas uczniowie klasy 6a – Jakub Łęcki, Szymon Przybyliński oraz Aleksander Lewandowski. Reprezentantki kategorii dziewcząt to : Zuzia Gajewska (6a), Michalina Drożdż, Martyna Wolfigiel, Alicja Rycharska (7d).Rozgrywki odbywały się do trzech wygranych setów. Najpierw graliśmy gry pojedyncze ( single), później gry podwójne ( deble). Zarówno chłopcy jak i dziewczynki stanęli na podium. Nasze zawodniczki zajmując II miejsce uzyskały awans na rozgrywki międzypowiatowe. Chłopcy zakończyli swoją rywalizację na III miejscu. Gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 13