Mikołajkowe spotkanie klas drugich. Drukuj
Mikołajkowe spotkanie klas drugich.

 

10 grudnia uczniowie klas drugich spotkali się, aby hucznie świętować imieniny Świętego Mikołaja. Były tańce, zabawy, turniej sportowy oraz przegląd piosenki. Uczniowie wykazali się nie lada wiedzą o mikołajowych zwyczajach oraz Świętach Bożego Narodzenia. Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pod tytułem „Pojazd Świętego Mikołaja”, na który dzieci z klas drugich przygotowały fantastyczne, barwne prace. Wybór laureatów był bardzo trudny gdyż wszystkie rysunki były piękne i pomysłowe. Jury w składzie: dyrektor Liliana Tomaszewska i zastępca dyrektora Zofia Jakubowska zgodnie uznało, że na wyróżnienie i nagrodę zasłużyli:

Kuba Kolankiewicz 2a,Zuzanna Borkowska 2b, Lena Jułkowska 2b, Alicja Kowalska 2b, Michalina Kapkowska 2c, Oliwier Malinowski 2c, Wiktoria Ntale2c, Jan Owsik 2c,Maja Borowska 2d, Marta Kurkowska 2d, Klementyna Olejnik 2d, Kamil Sołtyszewski 2d

Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie : Joanna Skubiszewska i Katarzyna Kapela. Następne mikołajki już za rok.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podchody muzealne Drukuj

Podchody muzealne 

 

 

Klasa 4d wraz z wychowawczynią p. Joanną Wodowską w dniu 6 grudnia 2018 uczestniczyła w podchodach w Muzeum Mazowieckim. Była to nie tylko okazja do poznania największych w Polsce zasobów secesyjnych, ale także świetna zabawa detektywistyczna na tropach art deco. Uczniowie poznając ekspozycję wcielali się w rolę poszukiwaczy nie tylko diademu, broszki, ale też… muchy i… żaby. Na drodze do „szczęśliwego końca” poradzili sobie również z zadaniem polegających na odnalezieniu gardinery i odgadnięciu, do czego była wykorzystywana. Była to niezwykle interesująca przygoda. 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Film z Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Drukuj
Film z Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt

Zachęcamy do obejrzenia filmu nagranego podczas I Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007, który odbył się 6 grudnia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku.
https://www.facebook.com/163454273671056/posts/2462181853798275/

 
„ Czytający” pomocnicy Mikołaja po raz drugi Drukuj
„ Czytający” pomocnicy Mikołaja po raz drugi

7 grudnia do klas pierwszych zawitali kolejny raz pomocnicy Mikołaja z "Elektryka", czyli Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku. Dzieci były bardzo zaciekawione. Goście zaproponowali przeczytanie fragmentów „Mikołajka”. Czytali, a dzieciaki w skupieniu i ciszy słuchały. Potem zadawali pytania, a za poprawnie udzieloną odpowiedź maluch dostawał słodki upominek ( to bardzo motywowało).

    Nauczyciele z obu szkół doszli do wniosku, że takie spotkania są pouczające dla jednych i drugich, a przede wszystkim zachęcają do czytania i małych, i dużych.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Najlepsi z najlepszych chłopcy z VIIIS Drukuj

 

Najlepsi z najlepszych  chłopcy z VIIIS

 

Nasi uczniowie z klasy VIIIs są  najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Piłka Ręczna Uzależnia w Lesznowoli, a także zwyciężyli w Ciechanowie w XIX Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  chłopcom i trenerom: p. Cezariuszowi Raczkowskiemu i p. Andrzejowi Wolano.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajkowe Pidżama Party. Drukuj
Mikołajkowe Pidżama Party.

 

7 grudnia klasa III a spotkała się wieczorem  w swojej klasie aby świętować Mikołajki. Dzieciaki na swoja imprezę przyszły z przygotowanymi dla swoich kolegów i koleżanek prezentami oraz ze ..... śpiworami. Tak, tak,  śpiworami, ponieważ głównym i najbardziej wyczekiwanym punktem programu było nocowanie w szkole. Uczniowie zanim przystąpili do świętowania przygotowali swoją salę, wynieśli ławki, z sali gimnastycznej przynieśli materace. Wspólne oglądanie filmu wyciszyło troszkę emocje, po filmie dzieciaki przebrały się w  pidżamy i czekały na mikołajkowe prezenty, które w tym roku wręczał renifer Rudolf. Po wspólnych tańcach, zabawach i  nocnym spacerze po szkole nastał czas odpoczynku. Po tylu niezliczonych atrakcjach dzieciom trudno było zasnąć. Podczas zabaw i nocowania uczniami opiekowały się panie Joanna Kamińska i Joanna Pankowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajki pierwszoklasistów Drukuj
Mikołajki pierwszoklasistów

 

Uczniowie klas Ia, Ic i Id brali udział świątecznych warsztatach w sali zabaw "Fikołki". Najpierw uczniowie ozdabiali według własnego pomysłu cekinami bombki, później bawili się na konstrukcjach.  Dodatkową atrakcją warsztatów była wizyta św. Mikołaja. Dzieci chętnie tańczyły wspólnie z Mikołajem, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa z Mikołajem. Szkoda, że następne święta dopiero za rok!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołaj z Elfem z wizytą w klasach pierwszych Drukuj
Mikołaj z Elfem z wizytą w klasach pierwszych

W dniu 6 grudnia dzieci z klas pierwszych odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Wizyta dla uczniów była dużą niespodzianką. Elf miał za zadanie wyszukać dla Mikołaja grzeczne dzieci. Okazało się to bardzo proste, ponieważ "pierwszaki" są grzeczne i zdolne. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach, odpowiadały na zadawane przez gości pytania, zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę oraz zatańczyły wspólnie z Elfem. Zabawa zakończyła się, jak na Mikołaja przystało, wręczeniem słodkich prezentów.

W postać Świętego Mikołaja wcielił się Tomasz Żórawski natomiast Elfa- Agnieszka Jakubiak i pomocnika- Ewa Marciniak-Mańkowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007. Drukuj
I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007.

W dniu 06.12.2018 roku w naszej szkole odbył się I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy VS pod opieką Trenera Arkadiusza Ławnickiego. Zainteresowanie turniejem okazało się bardzo duże i po selekcji zespołów do turnieju przyjęto prócz zespołu gospodarzy zespół szkoły SP 16 Płock i kluby ULKS OLIMPIA Radzanowo, ROKIS Radzymin, UKS WKRA Sochocin, MSPR Junak Włocławek i MUKS CZARNI Regimin. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny odniosły na sześć meczy tylko jedno zwycięstwo wygrywając z zespołem ULKS OLIMPII Radzanowo 11- 3 i zajmując w turnieju ostatecznie szóste miejsce. Szóste miejsce w turnieju nie oddaje wielkiej woli walki i zaangażowania w grę za co dziewczynom należą się wielkie brawa.

Ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

1.       MUKS CZARNI REGIMIN

2.       MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

3.       UKS WKRA SOCHOCIN

4.       KPR ROKIS RADZYMIN

5.       SP 16 PŁOCK

6.       SP 23 PŁOCK

7.       ULKS OLIMPIA RADZANOWO

W trakcie turnieju prowadzone były klasyfikacje na

- Najlepsza bramkarka Łukaszewska Oliwia UKS WKRA SOCHOCIN

- Najlepszy strzelec Sidwa Gabriela MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK 26 bramek

- MVP turnieju Czarniewicz Dominika MUKS CZARNI REGIMIN

W trakcie turnieju dzieciaków odwiedziła maskotka Wisły Płock. Przybyli również na czele z trenerem SPR Wisła Płock Xavierem Sabate zawodnicy  Mateusz Piechowski, Igor Żabić, Żiga Mlakar którzy rozdawali autografy i chętnie pozowali do zdjęć.

Uroczystość zamknięcia uświetnili Mateusz Piechowski, Igor Żabić, Żiga Mlakar , Xavier Sabate , Krzysztof Kisiel Koordynator Płockiej Akademii Piłki Ręcznej, Katarzyna Przykłota Dyrektor Marketingu SPR Wisła Płock, Marcin Piechota Prezes MMKS Jutrzenka Płock, Radne Osiedla Podolszyce Północ Pani Ewa Marciniak- Mańkowska i Elżbieta Podwójci Wiechecka.

Turniej zorganizowali nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego Andrzej Wolano, Cezariusz Raczkowski, Michał Królikowski  i Arkadiusz Ławnicki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajkowa lekcja języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock Drukuj
Mikołajkowa lekcja języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock

 


Mikołajki to szczególna okazja do dawania prezentów w Polsce i innych krajach świata. Z tej okazji

6 grudnia, uczniów klas 5e i 6ad, na lekcji kulturowej prowadzonej przez p. Agatę Rychlik, odwiedzili szczypiorniści Wisły Płock Dan Racotea (z Rumunii) i Jose Gilherme de Toledo (z Brazylii).

 Lekcja miała na celu poznanie kariery sportowej i osiągnięć gości oraz tradycji mikołajkowych i świątecznych w ich rodzinnych krajach. Dała też uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych - zadawali pytania w języku angielskim, na które Dan i Jose odpowiadali bardzo chętnie i dokładnie. Była mowa o grze w Wiśle, pobycie w Polsce, początkach kariery, krajach ojczystych, tym co lubią i jak spędzają czas wolny.

Szczególnie ciekawe okazały się bożonarodzeniowe tradycje w Rumunii i Brazylii oraz potrawy, które goszczą tam na świątecznych stołach – pieczony indyk, ryby, sałatki, ciasta z orzechami i suszonymi owocami to nie tylko część świąt w Polsce. To samo dotyczy ubierania choinki, brazylijskie Rio de Janeiro słynie z najwyższej pływającej choinki na świecie (85m) – ustawia się ją na jeziorze Rodrigo de Freitas od 1996 roku. W świątecznej atmosferze wszyscy zaśpiewali uniwersalne życzenia „We wish you a Merry Christmas” i „Jingle bells”, a Dan i Jose napisali życzenia w języku angielskim, rumuńskim i portugalskim. Następnie podpisali się na oficjalnych świątecznych zdjęciach drużyny Wisły Płock, które przynieśli dla wszystkich uczestników zajęć i zrobili kilka pamiątkowych zdjęć. Uczniowie klasy 5e podarowali sportowcom samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne. Uczniowie z nauczycielką przygotowali też projekty o sportowcach, ich krajach i tradycjach świątecznych.

Wszystkiego najlepszego na Mikołajki i zbliżające się Święta - 5e i 6ad i p. Agata Rychlik

Feliz Natal e Prospero Ano Novo-  Jose de Toledo       

Craciun Fericit si un an Nou Fericit – Dan Rachotea

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 16