Mikołajkowe Pidżama Party. Drukuj
Mikołajkowe Pidżama Party.

 

7 grudnia klasa III a spotkała się wieczorem  w swojej klasie aby świętować Mikołajki. Dzieciaki na swoja imprezę przyszły z przygotowanymi dla swoich kolegów i koleżanek prezentami oraz ze ..... śpiworami. Tak, tak,  śpiworami, ponieważ głównym i najbardziej wyczekiwanym punktem programu było nocowanie w szkole. Uczniowie zanim przystąpili do świętowania przygotowali swoją salę, wynieśli ławki, z sali gimnastycznej przynieśli materace. Wspólne oglądanie filmu wyciszyło troszkę emocje, po filmie dzieciaki przebrały się w  pidżamy i czekały na mikołajkowe prezenty, które w tym roku wręczał renifer Rudolf. Po wspólnych tańcach, zabawach i  nocnym spacerze po szkole nastał czas odpoczynku. Po tylu niezliczonych atrakcjach dzieciom trudno było zasnąć. Podczas zabaw i nocowania uczniami opiekowały się panie Joanna Kamińska i Joanna Pankowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajki pierwszoklasistów Drukuj
Mikołajki pierwszoklasistów

 

Uczniowie klas Ia, Ic i Id brali udział świątecznych warsztatach w sali zabaw "Fikołki". Najpierw uczniowie ozdabiali według własnego pomysłu cekinami bombki, później bawili się na konstrukcjach.  Dodatkową atrakcją warsztatów była wizyta św. Mikołaja. Dzieci chętnie tańczyły wspólnie z Mikołajem, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa z Mikołajem. Szkoda, że następne święta dopiero za rok!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołaj z Elfem z wizytą w klasach pierwszych Drukuj
Mikołaj z Elfem z wizytą w klasach pierwszych

W dniu 6 grudnia dzieci z klas pierwszych odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Wizyta dla uczniów była dużą niespodzianką. Elf miał za zadanie wyszukać dla Mikołaja grzeczne dzieci. Okazało się to bardzo proste, ponieważ "pierwszaki" są grzeczne i zdolne. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach, odpowiadały na zadawane przez gości pytania, zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę oraz zatańczyły wspólnie z Elfem. Zabawa zakończyła się, jak na Mikołaja przystało, wręczeniem słodkich prezentów.

W postać Świętego Mikołaja wcielił się Tomasz Żórawski natomiast Elfa- Agnieszka Jakubiak i pomocnika- Ewa Marciniak-Mańkowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007. Drukuj
I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007.

W dniu 06.12.2018 roku w naszej szkole odbył się I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznika 2007. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy VS pod opieką Trenera Arkadiusza Ławnickiego. Zainteresowanie turniejem okazało się bardzo duże i po selekcji zespołów do turnieju przyjęto prócz zespołu gospodarzy zespół szkoły SP 16 Płock i kluby ULKS OLIMPIA Radzanowo, ROKIS Radzymin, UKS WKRA Sochocin, MSPR Junak Włocławek i MUKS CZARNI Regimin. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Nasze dziewczyny odniosły na sześć meczy tylko jedno zwycięstwo wygrywając z zespołem ULKS OLIMPII Radzanowo 11- 3 i zajmując w turnieju ostatecznie szóste miejsce. Szóste miejsce w turnieju nie oddaje wielkiej woli walki i zaangażowania w grę za co dziewczynom należą się wielkie brawa.

Ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

1.       MUKS CZARNI REGIMIN

2.       MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

3.       UKS WKRA SOCHOCIN

4.       KPR ROKIS RADZYMIN

5.       SP 16 PŁOCK

6.       SP 23 PŁOCK

7.       ULKS OLIMPIA RADZANOWO

W trakcie turnieju prowadzone były klasyfikacje na

- Najlepsza bramkarka Łukaszewska Oliwia UKS WKRA SOCHOCIN

- Najlepszy strzelec Sidwa Gabriela MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK 26 bramek

- MVP turnieju Czarniewicz Dominika MUKS CZARNI REGIMIN

W trakcie turnieju dzieciaków odwiedziła maskotka Wisły Płock. Przybyli również na czele z trenerem SPR Wisła Płock Xavierem Sabate zawodnicy  Mateusz Piechowski, Igor Żabić, Żiga Mlakar którzy rozdawali autografy i chętnie pozowali do zdjęć.

Uroczystość zamknięcia uświetnili Mateusz Piechowski, Igor Żabić, Żiga Mlakar , Xavier Sabate , Krzysztof Kisiel Koordynator Płockiej Akademii Piłki Ręcznej, Katarzyna Przykłota Dyrektor Marketingu SPR Wisła Płock, Marcin Piechota Prezes MMKS Jutrzenka Płock, Radne Osiedla Podolszyce Północ Pani Ewa Marciniak- Mańkowska i Elżbieta Podwójci Wiechecka.

Turniej zorganizowali nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego Andrzej Wolano, Cezariusz Raczkowski, Michał Królikowski  i Arkadiusz Ławnicki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajkowa lekcja języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock Drukuj
Mikołajkowa lekcja języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock

 


Mikołajki to szczególna okazja do dawania prezentów w Polsce i innych krajach świata. Z tej okazji

6 grudnia, uczniów klas 5e i 6ad, na lekcji kulturowej prowadzonej przez p. Agatę Rychlik, odwiedzili szczypiorniści Wisły Płock Dan Racotea (z Rumunii) i Jose Gilherme de Toledo (z Brazylii).

 Lekcja miała na celu poznanie kariery sportowej i osiągnięć gości oraz tradycji mikołajkowych i świątecznych w ich rodzinnych krajach. Dała też uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych - zadawali pytania w języku angielskim, na które Dan i Jose odpowiadali bardzo chętnie i dokładnie. Była mowa o grze w Wiśle, pobycie w Polsce, początkach kariery, krajach ojczystych, tym co lubią i jak spędzają czas wolny.

Szczególnie ciekawe okazały się bożonarodzeniowe tradycje w Rumunii i Brazylii oraz potrawy, które goszczą tam na świątecznych stołach – pieczony indyk, ryby, sałatki, ciasta z orzechami i suszonymi owocami to nie tylko część świąt w Polsce. To samo dotyczy ubierania choinki, brazylijskie Rio de Janeiro słynie z najwyższej pływającej choinki na świecie (85m) – ustawia się ją na jeziorze Rodrigo de Freitas od 1996 roku. W świątecznej atmosferze wszyscy zaśpiewali uniwersalne życzenia „We wish you a Merry Christmas” i „Jingle bells”, a Dan i Jose napisali życzenia w języku angielskim, rumuńskim i portugalskim. Następnie podpisali się na oficjalnych świątecznych zdjęciach drużyny Wisły Płock, które przynieśli dla wszystkich uczestników zajęć i zrobili kilka pamiątkowych zdjęć. Uczniowie klasy 5e podarowali sportowcom samodzielnie wykonane ozdoby świąteczne. Uczniowie z nauczycielką przygotowali też projekty o sportowcach, ich krajach i tradycjach świątecznych.

Wszystkiego najlepszego na Mikołajki i zbliżające się Święta - 5e i 6ad i p. Agata Rychlik

Feliz Natal e Prospero Ano Novo-  Jose de Toledo       

Craciun Fericit si un an Nou Fericit – Dan Rachotea

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Uczniowie klasy VIIIa Mikołajami w przedszkolu! Drukuj
Nasi uczniowie zostali Mikołajami

              

Mikołajki to tradycyjna polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, który przynosił dzieciom prezenty. To wyjątkowy dzień, szczególnie lubiany przez dzieci. Dlatego 6 grudnia uczniowie klasy integracyjnej VIIIa, przebrani za elfy, śnieżynki i Mikołaje sprawili wychowankom Miejskiego przedszkola nr 37 „Tęcza” ogromną niespodziankę. Powitani przez panią Dyrektor Beatę Kociędę wystąpili przed wszystkimi przedszkolakami wprowadzając zebranych w magiczną atmosferę świąt i zachwalając jednocześnie szkołę SP 23 w Płocku, która kształci tak znakomitych wodzirejów zabawy, bez względu na ich możliwości psycho- fizyczne.             

Zaprzyjaźniona z naszą szkołą, a szczególnie z klasą VIII a , niewidoma p. Patrycja Malinowska zaśpiewała z przedszkolakami m.in. kolędę „Lulajże Jezuniu”, a nasi uczniowie zatańczyli zapraszając do wspólnej zabawy. Ósmoklasiści przeczytali historię świąt, przypomnieli o imieninach świętego i obdarowali przedszkolaków czapeczkami Mikołaja. Zachwycone i wdzięczne Maluchy pięknie zaśpiewały gościom kolędy i znowu razem tańczyliśmy. Uczniowie klasy VIIIa zachęcili do wspólnego wykonania z przygotowanych materiałów- oczywiście Mikołajów. A pani Patrycja opowiedziała o życiu osoby niewidomej pokazując, że odmienność innych ludzi może być bardzo wyjątkowa i niezwykle wzbogacająca nasze życie. Pokazała właściwe używanie białej laski, która chroni ją przed zderzeniem z przeszkodą, np. śniegowym bałwanem. Przedszkolaki z zawiązanymi oczami przekonali się jak trudno się nią posługiwać, także jak trudno malować, gdy ma się zasłonięte oczy. Usłyszeliśmy, że jesteśmy najlepszymi elfami, śnieżynkami i mikołajami, których spotkali w swoim życiu. Otrzymaliśmy bezterminowe zaproszenie na kolejne ważne święta, chociaż teraz będziemy czekać na odwiedziny Przedszkolaków w naszej szkole!
 Pożegnano nas słodkim poczęstunkiem i wieloma uściskami. A trzy uczennice z klasy VIIIa postanowiły w przyszłości pracować w takim właśnie przedszkolu! 
To były niezapomniane Mikołajki. Oczywiście odwiedziliśmy także Dyrekcję naszej szkoły składając najpiękniejsze życzenia.

Relację z tego wydarzenia można znaleźć też na stronie przedszkola. 

Koordynatorem akcji była p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Drukuj
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym roku nasze działania pod hasłem: „ZNAM, POMAGAM, SZANUJĘ!” zostały przewidziane na dwa tygodnie.

5 grudnia w hali sportowej odbyło się spotkanie  z zaproszonymi gośćmi dla klas IV  -VIII, które z ogromnym wyczuciem poprowadziła p. Iwona Lewińska.

Jako pierwsza zabrała  nas do swojego świata Pani Patrycja Malinowska, niezwykle utalentowana muzycznie, niewidoma studentka, która aktualnie odbywa praktykę pedagogiczną w naszej szkole. Opowiedziała  nam krok po kroku jak od najmłodszych lat osiągała kolejne kamienie milowe, by dziś móc tak dobrze sobie radzić. Pani Patrycja przyniosła między innymi akustyczny wskaźnik cieczy, tabliczkę brailowską i maszynę do pisania, by uczniowie mogli sprawdzić ich działanie. Kolejnym zadaniem przygotowanym przez Panią Patrycję dla naszej młodzieży było przejście po sali z zasłoniętymi oczami przy użyciu białej laski. To były prawdziwe wyzwania! A to jeszcze nie koniec atrakcji. Pani Patrycja zaśpiewała dla nas kilka piosenek, porywając przy tym wszystkich do zabawy.

Kolejnymi gośćmi byli Pani Kasia Królikowska- tyflopedagog i rehabilitant wzroku oraz Pan Łukasz Tomaszewski – ociemniały asystent technologiczny osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki Nim poznaliśmy mnóstwo sprzętów i produktów dnia codziennego, które ułatwiają życie osobom niewidomych. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób dopasowują kolorystycznie ubrania, a skarpetki dobierają w pary.

Na zakończenie wystąpiła Płocka orkiestra „Po koncercie”, która działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego. Grupę tworzy ok 25 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i dyrygent Pan Krzysztof Szlom. Takiego występu nie da się zapomnieć!

Nauczyciele wspomagający przeprowadzili również warsztaty sensoryczne dla klas I - III według scenariusza przygotowanego przez p. Monikę Czyżewską.

 Dzieci w kilkuosobowych grupach poznawały alfabet palcowy oraz alfabet Braila, by móc odgadnąć zaszyfrowane hasła. Następnie uczniowie  budowali wieżę z klocków w rękawicach kuchennych i bawili się sorterem kształtów z zasłoniętymi oczami. Uczniowie mieli też możliwość malowania ustami i stopami, a na koniec wzięli udział w wyścigach między pachołkami na deskorolce klęcząc i nie posługując się nogami. Z pewnością takie zajęcia wzbudziły empatię w naszych uczniach. Za przygotowanie i realizacje projektu odpowiedzialne były nauczycielki wspomagające. Fotorelacje przygotowały panie: Diana Głoskowska , Edyta Paradowska i Janina Łukasiak

Obejrzyj galerię zdjęć
 
W Krainie Mikołaja Drukuj
W krainie Mikołaja

5 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IIc i IId wzięli udział w wycieczce do Kołacinka, by spotkać się z prawdziwym Świętym Mikołajem w jego magicznej krainie. Po dotarciu na miejsce przywitała nas pani przewodnik i zaprosiła do zwiedzania.  Na początek trafiliśmy do Mennicy. Pomocnica Świętego Mikołaja zademonstrowała dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę – 1 śnieżek.  Po zajęciach w Mennicy , udaliśmy się na obiad i z pełnymi brzuchami wyruszyliśmy na spacer „Bajkową Ścieżką”, poznaliśmy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja i zobaczyliśmy aranżacje miejsc związanych z bajkowymi postaciami. Zajrzeliśmy do Chatki Baby Jagi i uroczych domków malutkich krasnoludków. Bardzo podobały się nam postacie znane z książek, filmów i bajek,  o których opowiadała nam „Śnieżynka”. W czasie spaceru mogliśmy odwiedzić dom Mikołaja i dziadka Mroza.  Podczas wizyty w Sali Tronowej spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem, złożyliśmy przyrzeczenie posłuszeństwa w domu i szkole, oraz otrzymaliśmy od Mikołaja drobne prezenty. Wzięliśmy udział w projekcji filmów animowanych dla dzieci o tematyce świątecznej oraz wykonaliśmy bombki na choinkę. Na zakończenie pobytu w krainie mogliśmy zakupić pamiątki i pobawić się na placu zabaw. Wracając do autokaru podziwialiśmy bajkową krainę, oświetloną tysiącami lampek .Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i wspaniałej zabawy. Organizatorkami wyjazdu były wychowawczynie klas: p. J. Skubiszewska i  p. K. Kapela. Opiekę nad uczniami sprawowały również:  p. Z. Jakubowska i p. B. Koper – dziękujemy!

                                                        Czekamy na Ciebie nasz Mikołaju!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zebraliśmy rekordową liczbę książek dla dzieci z płockich szpitali! Drukuj
Zebraliśmy rekordową liczbę książek dla dzieci z płockich szpitali!

Już po raz piąty braliśmy udział w charytatywnej akcji "Teatralne Mikołajki" organizowanej przez Płocki Teatr.

        W tym roku klasa 5e wraz ze swoim wychowawcą p. Małgorzatą Podwójci ogłosiła w naszej szkole zbiórkę nowych książek dla dzieci przebywających w płockich szpitalach. W akcję włączyli się uczniowie klas: 1a, 1d, 2a, 2b, 2d, 3a, 3c, 3d, wszystkie klasy czwarte, kl. 5b, 5d, 5e, 5g, 5s, wszystkie klasy szóste, kl. 7b, 7s, 8b, 8s oraz ich wychowawcy, nauczyciele i biblioteka szkolna.

       Jesteśmy dumni, ponieważ uczniowie naszej szkoły spisali się na medal! Zebraliśmy 221 książek i książeczek, które reprezentacja klasy 5e zawiozła do teatru. 6 grudnia Mikołaj i aktorzy przebrani za postacie z bajek wręczą chorym dzieciom nasze podarunki.

       Dziękujemy wszystkim za wspaniały dar serca!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Poznajemy zawody i środowisko pracy. Drukuj
Poznajemy zawody i środowisko pracy.

W listopadzie, jak co roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma". Uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w  

celu zobaczenia jak wygląda środowisko pracy.

Podczas wycieczek poznali zawody i specyfikę pracy hipermarketu Auchan, Książnicy Płockiej, Poczty Polskiej, Apteki i stołówki szkolnej.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słuchały informacji, którymi chcieli się podzielić z nimi pracownicy. Dowiedzieli się na czym polega praca w różnych zawodach oraz przekonali się, że dobrze zorganizowana praca może być źródłem satysfakcji, zadowolenia i dumy.

Zdobyta wiedza będzie dla uczniów być może inspiracją do wyboru swojego zawodu.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 16