"Wspinka" 2017 Drukuj

 

   W piątek, 15 grudnia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbyły się Międzyszkolne zawody sportowe "Wspinka" 2017 organizowane przez Komendę Miejskiej Policji w Płocku, Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku i Urząd Miasta Płocka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIS w następującym składzie: Aurelia Olejnik, Zuzanna Gajewska, Filip Lipiński i Jakub Witkowski, pod opieką p. Justyny Woźniak. W tym roku rywalizowało ze sobą 11 szkół w tym 4 gimnazja z Płocka. Zawody składały się z dwóch odbywających się równolegle konkurencji. Pierwszą było zmaganie uczniów na ściance wspinaczkowej, drugą był konkurs plastyczny polegający na grupowym wykonaniu plakatu na temat zdrowego i bezpiecznego życia bez uzależnień. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem wspięcia na ściankę lecz niewiele zabrakło aby stanąć na podium. Jednak w drugiej części konkursu poradziliśmy sobie świetnie bo zajmując I miejsce za najlepszy plakat promujący sport i zdrowie. Laureaci otrzymali nagrody w postaci gier planszowych oraz pamiątkowy dyplom.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w różnych konkursach!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukcesy naszych uczennic na XIV Rejonowym Konkursie Kolęd i Pastorałek Drukuj
 

   14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku odbył się XIV Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę w kategorii uczniów klas IV-VI reprezentowały dwa duety: Anna Budnicka i Gabriela Popławska oraz Alicja Siwek i Nicola Libich, które przygotowywały się do zmagań konkursowych pod okiem  nauczycielki muzyki p. Małgorzaty Podwójci.
    Dziewczęta pięknie się zaprezentowały i osiągnęły sukcesy:
I miejsce zajął duet: Anna Budnicka kl. 5d i Gabriela Popławska kl. 5c, II miejsce zajął duet: Alicja Siwek kl. 4s i Nicola Libich kl. 5b.

   Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wizyta Kacpra i Adriana w 3B Drukuj
 

   14 grudnia odwiedzili nas Adrian i Kacper. Chłopcy są chorzy na miopatię wrodzoną. Kilka tygodni wcześniej pani Monika Zwolińska, po raz kolejny uruchomiła w naszej klasie „dobrego ducha niesienia uśmiechu i pomocy”.  Żeby wywołać uśmiech na buzi każdego z nas niewiele potrzeba. Taka też była inicjatywa. Dla chłopaków wykonaliśmy kartki świąteczne. Dowiedzieliśmy się co lubią. Bombki  z robotami, transformersami  i  innymi świątecznymi akcentami dotarły do nich wraz z inną pomocą.  Ich wizyta była dla nas bardzo miłą niespodzianką. Wraz z Mamą podziękowali nam i naszym rodzicom za pomoc i wsparcie. Cudownie poznać osoby, którym pomaga się bezinteresownie.

   Zachęcamy wszystkich do zbierania korków. Zamiast wyrzucać je do śmieci, wrzucajmy je do pojemnika w szkole. To najprostszy sposób by pomóc Adrianowi i Kacprowi.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Christmas songs and carols, a concert. Koncert piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu uczniów grupy 5d,a dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr31 w Płocku. Drukuj

 

   Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości. Oczekiwanie na choinkę, prezenty i spotkania w gronie rodziny i przyjaciół umila nauka piosenek i kolęd. W tradycji brytyjskiej i amerykańskiej nie ma Bożego Narodzenia bez Silent Night (1818, austriacka kolęda), Jingle bells (1875, piosenka amerykańska), Rudolph the red nose reindeer (1939, piosenka amerykańska), Santa is coming to town (1934, piosenka amerykańska ), Deck the halls ( melodia walijska z XVI wieku, angielskie słowa z 1862 r.), We wish you a Merry Christmas (1835, piosenka angielska) czy Last Christmas. (brytyjska piosenka z 1984 r. George Michael).

   Te piosenki i kolędę Silent Night (Stille Nacht, heilige Nacht w wersji oryginalnej i po polsku Cicha Noc ) przygotowali i zaprezentowali przedszkolakom uczniowie grupy 5d,a pod kierunkiem p. Agaty Rychlik. Wszyscy ciężko pracowali, aby swoim występem sprawić radość młodszym kolegom i koleżankom, i by na ich twarzach zagościł uśmiech.

Koncert dostarczył wszystkim mnóstwo radości. Jingle bells i We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year, wszyscy śpiewali razem. Akompaniament do kilku utworów wykonał na gitarze uczeń 5d.

   Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów drobne prezenty świąteczne - własnoręcznie wykonane błyszczące gwiazdki i okolicznościowe kartki. Prezentem od przedszkolaków były cudowne aniołki z masy solnej i wesoła piosenka o świętach.

   Cudowne, magiczne spotkanie i radosny śpiew umiliły wszystkim oczekiwanie na święta.

   We Wish You A Merry Christmas And A Happy New Year – Życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku  - 5d,a i p. Agata Rychlik

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole Drukuj

   8 i 12 grudnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

   8 grudnia odwiedzili nas fantastyczni goście.

   Pierwszym z nich była pani Patrycja Malinowska - niewidoma płocczanka, która wystąpiła z mini - recitalem i przepięknie zaśpiewała, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Pan Mariusz Umyszkiewicz - tłumacz języka migowego, opowiedział dzieciom o problemach osób niesłyszących i niemówiących oraz możliwościach porozumiewania się z nimi. Wspólnie ze swoim niesłyszącym kolegą, panem Łukaszem, przeprowadzili krótkie warsztaty z języka migowego dla społeczności szkolnej. Grupa teatralna OdNowa ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 24 w Płocku, pod kierunkiem pani Anny Bańki - Słowikowskiej, dostarczyła nam wielu wzruszeń przedstawieniem pt. "Kosmita". Nasi goście w bardzo sugestywny sposób pokazali, jak wyobcowana w społeczeństwie czuje się osoba z autyzmem. Na zakończenie spotkania panowie Stefan Dobaczewski i Marcin Niepogoda, zawodnicy Stowarzyszenia Integracyjnego Klubu Tenisa w Płocku, rozegrali pokazowy mecz tenisa na wózkach, czym wzbudzili zachwyt w oczach naszych wychowanków. Niektórzy z nich próbowali grać siedząc na wózku, co okazało się nie lada sztuką.

czytaj dalej
 
Drużyna chłopców z VS wygrywa ORLEN HANDBALL MINI LIGĘ! Drukuj
 

   W niedzielę, 10 grudnia, zakończył się Turniej Finałowy Orlen Handball Mini Ligi dla klas piątych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły - dziewcząt i chłopców z klasy Vs.

   Począwszy od września rozegranych zostało pięć turniejów, w których nasze drużyny rozegrały w sumie 10 meczów.

   Każdemu z nich towarzyszyły ogromne emocje, walka do ostatniej piłki, nieustępliwość, pasja, heroiczne zaangażowanie i waleczność, której pozazdrościć mógłby niejeden zespół ekstraklasy. Od pewnego czasu niedziela stała się świętem piłki ręcznej w naszej szkole, a dla wszystkich źródłem niezapomnianych emocji.

   Świadczą o tym wyniki osiągnięte przez naszych uczniów. Dziewczęta rywalizujące w gronie 16 zespołów chłopców zajęły 9 miejsce wygrywając po rzutach karnych z drużyną SP Gostynin 19:18.

   Zupełnie inaczej w rywalizacji wypadła drużyna chłopców. Wygrywając 9 meczy w grupie i półfinale stanęli przed możliwością walki o złoty medal. Temu spotkaniu towarzyszyła ogromna dramaturgia, której nie oddadzą żadne słowa. Chłopcy w ostatnich sekundach meczu, po bramce Oliwiera Żurawskiego osiągnęli remis. O wszystkim decydowała seria pięciu rzutów karnych. Tu bohaterem okazał się być bramkarz naszej drużyny Kamil Rutkowski, który obronił ostatni rzut zawodnika drużyny SP21 Płock. Złoty medal stał się faktem!

czytaj dalej
 
Konkurs „Płock – moja mała Ojczyzna” Drukuj

   7 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o naszym rodzinnym mieście. Wzięły w nim udział klasy piąte, które w zeszłym roku szkolnym uczestniczyły w programie „Płock na szóstkę”.

   W konkursie wzięło udział dwadzieścioro uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w trakcie klasowych eliminacji. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących historii naszego miasta, jego zabytków czy czasów współczesnych. W którym roku Płock otrzymał prawa miejskie? Jaki książę zatwierdził akt lokacyjny miasta? Jakie muzea można odwiedzić w Płocku? – to tylko niektóre z pytań. Należało też poprawnie pokolorować flagę i herb miasta oraz rozwiązać krzyżówkę.

   Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, uzyskując dużą ilość punktów. Poziom był tak wysoki i wyrównany, że komisja przyznała kilka równorzędnych nagród. Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska pogratulowała uczestnikom dużej wiedzy i wręczyła laureatom nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

Laureaci:  I miejsce: Miłosz Matuszewski kl.Vd i Sebastian Furmański kl.Vd,

II miejsce: Dajana Durka kl.Ve i Aleksandra Korzeniewska kl.Vb,

III miejsce: Joanna Śladowska kl.Vd i Agata Tarka kl.Vb.

Wyróżnienia: Bartosz Kominek kl.Va, Emilia Zyznowska kl.Vb, Julita Gzylewska, Adam Bryk, Klaudia Gryszpanowicz kl.Vd, Maria Osiecka kl.Ve.

   Na koniec pan Piotr Gryszpanowicz podpisywał napisane przez siebie książki o Płocku, które uczniowie otrzymali jako nagrody.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy panu Piotrowi Gryszpanowiczowi za pomoc i ufundowanie nagród. Konkurs przygotowały panie Ewa Wojtycka i Bożena Matlęga.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Drukuj
 

   W przedświątecznej, miłej atmosferze w hali sportowej naszej szkoły rozegrany został Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Przewodniczącego Rady Mieszkańców Osiedla Podolszyce.

   W turnieju brali udział uczniowie klas czwartych z SP21 (dwa zespoły), SP16, SP3 oraz SP23.

   Naszą szkołę reprezentowała  klasa IV s w następującym składzie: Aleksander Raczkowski, Franciszek Szypulski, Igor Grobelski, Bartosz Wochowski, Patryk Fleming, Wiktor Garstka, Jakub Dolny, Szymon Koziński,Mikołaj Kopeć, Piotr Marcinkowski, Wiktor Lipiński, Jonathan Ostrowski, Kuba Pietrzak, Mateusz Sobociński i Igor Wilkoński. Trenerem zespołu jest p. Michał Królikowski.

   Rywalizacji czwartoklasistów towarzyszyły wielkie emocje. Nasza drużyna zdobyła komplet punktów wygrywając kolejno SP23 - SP 3 (16:3), SP23 - SP21 II (29:2), SP23 - SP21 (7:5), SP23 - SP16 (14:7).

   Wszystkie drużyny i zawodnicy otrzymali puchary i okolicznościowe medale ufundowane przez Radę Osiedla Podolszyce Północ.

   Turniej mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu nauczycieli WF z naszej szkoły - p. Arkadiusza Ławnickiego, p.Cezariusza Raczkowskiego i p. Michała Królikowskiego.

 
Biblioteka anglojęzyczna ponownie otwarta! Zapraszamy! Drukuj
 

   Mikołajki były świetną okazją do przekazania uczniom naszej szkoły informacji o wznowieniu działalności biblioteki anglojęzycznej. Uczniowie klasy 7b przebrani za postaci z bajek zachęcali swoje koleżanki i kolegów do korzystania z biblioteki czytając dzieciom w świetlicy szkolnej książki w języku angielskim.

   W ramach innowacji pedagogicznej pod opieką nauczycielek języka angielskiego, pani Renaty Idzik i Justyny Grzyb będą oni prowadzić bibliotekę anglojęzyczną w sali 3A w każdą środę na pierwszej dużej przerwie jak również systematycznie czytać książki w języku angielskim uczniom przebywającym na świetlicy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajki w Klubie Wsparcia dla Rodziców Drukuj

   6 grudnia 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyło się II spotkanie członków i sympatyków Klubu Wsparcia dla Rodziców „Damy Radę”. W świątecznej atmosferze Rodzice wraz ze swoimi dziećmi mieli okazję wysłuchać prelekcji gościa naszego spotkania – pana Łukasza Jakubowskiego - specjalisty integracji sensorycznej. Dzięki przyniesionym przez pana Łukasza sprzętom wszyscy obecni mogli sprawdzić czy mają np. nadwrażliwość na określone faktury, chodząc po kolczastych mostkach. Przy dźwiękach kolęd i zapachu pieczonych gofrów z pomarańczowo – jabłkową konfiturą rodzice ze swoimi pociechami wyczarowywali ozdoby na świąteczny stół. Po spotkaniu piękne stroiki, świeczniki i bombki mogli zabrać do swojego domu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 17