Sukcesy w konkursach biblijnych Drukuj
 

   22 lutego odbył  się szkolny etap konkursu biblijnego "Ewangelia wg. Św. Mateusza". Pięcioro uczniów miało za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Ewangelisty Mateusza i napisanej przez niego Ewangelii. Dwie osoby: Maja Staniszewska z klasy 6 C i Sebastian Furmański z klasy 5 D, które osiągnęły najwyższy wynik przeszły do etapu dekanalnego. Ten odbył się 1 marca w Szkole Podstawowej nr 20. Byliśmy bezkonkurencyjni - nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca: Maja I miejsce, Sebastian II miejsce. Oznacza to, że będą reprezentowali dekanat płocki wschodni na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 13 kwietnia.

   Uczniowie ci systematycznie zgłębiali swoją wiedzę na temat Ewangelii podczas zajęć dodatkowych oraz pracując indywidualnie w domach. Zdobyta wiedza zapewne pomoże im dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.

   Uczniowie przygotowywali się pod okiem s. Ewy Martenki i p. Bernadetty Staniszewskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie diecezjalnym.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Myśli Braterskiej Drukuj
 

   W dniach 23-24 lutego 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej przy Naszej szkole wzięli udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. W biwaku wzięło udział ponad 300 osób. W piątek wieczorem wzięliśmy udział w grze integracyjnej, pokazie używania defibrylatora oraz wieczornicy. Po wieczornicy, kilkoro zuchów złożyło Obietnicę Zuchową. W sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której m.in. wykonywaliśmy zadania z terenoznawstwa, udzielaliśmy pierwszej pomocy, wyznaczaliśmy położenie punktów, rozwiązywaliśmy szyfry i zagadki logiczne, sprawdzaliśmy naszą znajomość symboliki znaczka Zucha, Krzyża Harcerskiego czy lilijki oraz układaliśmy życzenia dla Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhny Naczelniczki ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła. Oczywiście, życzenia składaliśmy tym osobom telefonicznie.

   Biwak zakończył się apelem podsumowującym, na którym uczestnicy usłyszeli i zobaczyli życzenia przekazane przez Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhnę Naczelniczkę ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła.

   Trzy patrole z gromady zuchowej „Wesołe Sówki” zajęły 1, 2 i 3 miejsce w grze terenowej! Serdecznie gratulujemy zuchom!

   Zuchami opiekowała się druhna pwd. Ilona Borczuk wraz z rodzicami z Koła Przyjaciół Harcerstwa: państwem Joanną i Mariuszem Zarzyckimi, państwem Anną i Sławomirem Jułkowskimi, panią Renatą Łączyńską, panią Izabelą Tokarczuk i panem Pawłem Bosiak.

   Harcerzami opiekowała się druhna pwd. Agnieszka Elwertowska.

   Druh Robert Elwertowski pracował w kadrze organizującej biwak, a także przywitał nas na jednym z punktów podczas gry terenowej.

   Serdecznie dziękujemy rodzicom z Koła Przyjaciół Harcerstwa za pomoc i wsparcie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Apel podsumowujący I semestr Drukuj

 

   W piątek, 23 lutego, zebraliśmy się na hali sportowej aby podsumować naszą pracę w I semestrze. Bardzo miłym akcentem było przekazanie przez panie dyrektor, w obecności społeczności szkolnej, listów gratulacyjnych podpisanych przez Prezydenta Miasta Płocka p. Andrzeja Nowakowskiego 50 uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce (45) lub sporcie (5). Apel był doskonałą okazją do wręczenia dyplomów nagrodzonym w ogólnopolskich konkursach - 38 wyróżnionym w Alfiku Humanistycznym (31 wyróżnień za wynik bardzo dobry i 7 wyróżnień za wynik dobry) oraz 8 wyróżnionym w Alfiku Matematycznym (4 wyróżnienia za wynik bardzo dobry i 4 wyróżnienia za wynik dobry). Podczas wręczania dyplomów pani dyrektor Lilianie Tomaszewskiej pomagały opiekunki konkursów - p. Małgorzata Lechowicz i p. Barbara Szymborska.

   Apel zakończył się wystąpieniem Rzecznika Praw Ucznia p. Renaty Cichockiej.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Solidarnie bierzemy udział w akcji "Pomóż Marcelowi i innym" Drukuj
 

   „Pomagając innym pomagasz i sobie” (autor nieznany)                                                                                  

   Te słowa oddają idee zaangażowania się nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły w organizację Dnia Dawcy Szpiku „Pomóż  Marcelowi i innym”, bo przecież nigdy nie wiadomo, kto z nas takiej pomocy będzie potrzebował. Marcel to uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Nr 22 w Płocku. To, że ponad 50 uczniów naszej szkoły i 10 nauczycieli wraz z panią wicedyrektor Aldoną Fijałkowską na wiele godzin stało się wolontariuszami pokazuje, że nie potrafimy przechodzić obojętnie obok ludzi potrzebujących. 

   W dniach 17-18.02 na terenie wszystkich Galerii Płockich, Centrów Handlowych i Szpitala Winiary odbywała się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych zorganizowana przez Fundację DKMS. Nauczyciele po odpowiednim przygotowaniu świetnie spełniali rolę rejestrujących oraz czuwali nad uczniami, którzy niestrudzenie wręczali ulotki informacyjne i zachęcali do rejestracji.

   Koordynatorem akcji z ramienia naszej szkoły była p. Bernadetta Staniszewska.

   Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak" Drukuj

 

   15 lutego w naszej szkole odbyła się inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak". W ramach realizacji tego etapu p. Roman Siemiątkowski - Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej oraz p. Wioletta Kulpa - Delegat Prezesa ds. Społeczności Lokalnej w PKN Orlen przekazali uczniom kolejne 120 tabletów.

   Dyrektor Liliana Tomaszewska pokrótce przypomniała historię i założenia projektu. Projekt dedykowany jest uczniom z klas IV - VII, obejmuje takie przedmioty jak: język polski, historia, przyroda i matematyka, a podarowany sprzęt będzie na wyposażeniu poszczególnych pracowni. Wszyscy obecni byli zgodni co do tego, że priorytetem jest troska o zdrowe kręgosłupy dzieci, a co za tym idzie odciążenie uczniowskich tornistrów. 

   Inauguracja projektu miała miejsce w szczególnym dla szkoły czasie, w czasie obchodów Dni Patrona Szkoły. Tego dnia odbyła się również lekcja otwarta w klasie VIB związana z Patronem i poświęcona powstaniu warszawskiemu. Lekcję poprowadziła nauczycielka historii p. Renata Cichocka, a uczestniczyli w niej zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

   O tym wydarzeniu można przeczytać, między innymi, na stronie Urzędu Miasta Płocka w artykule "Lżejsze plecaki uczniów" , na petronews.pl "Uczniowie już z tabletami. Za nami pierwsza lekcja pokazowa" oraz w Tygodniku Płockim "I kolejne podręczniki w tabletach" .

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Miłość, Love, Liebe”- czyli projekt integracji międzyprzedmiotowej. Drukuj

   W miesiącu lutym, klasa integracyjna 7a brała udział w projekcie integracji międzyprzedmiotowej w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Tematem przewodnim z okazji Walentynek, Valentine’s Day, Valentinstag była pamięć o osobach, które kochamy i bardzo lubimy, którym chcemy podziękować, które powinniśmy przeprosić. Temat miłości okazał się prawdziwym wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, szczególnie w trzech językach.
   Na języku polskim realizowaliśmy temat „Od sympatii do zauroczenia w polskiej poezji” poznając twórczość takich poetów jak: Julian Tuwim („Tęsknota”, „Wspomnienie”, „Przy okrągłym stole”), Adam Mickiewicz („Niepewność”), Juliusz Słowacki („Rozłączenie”), Krzysztof Kamil Baczyński („Niebo złote ci otworzę”), Konstanty Ildefons Gałczyński („Kocham cię tyle lat”, „Prośba o wyspy szczęśliwe”). Jednak najbardziej urzekły nas wiersze Władysława Broniewskiego, jego „Warum”, a szczególnie „Zielony wiersz” („Ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: ciebie i zieleń”). Wysłuchaliśmy wzruszających utworów Czesława Niemena (m.in piosenkę „Wspomnienie”) i Marka Grechuty (m.in. piosenkę „Niepewność”). Na języku angielskim śpiewając „Best love songs” poznaliśmy twórczość takich muzyków, jak: Jason Donovan („Sealed with a Kiss”), Ben E. King („Stand by me”). Jednak najgłośniej śpiewaliśmy „Love me do” („Kochaj mnie”) The Beatles- („Love, love me do. You know I love you”- „Kochaj, kochaj mnie. Ty wiesz ja kocham cię”). Uczniowie wykonali kartki walentynkowe z wierszykami w języku angielskim oraz gazetkę ścienną. Wiele radości przyniosły angielskie zagadki o tematyce walentynkowej. Na kolejnej lekcji uczniowie recytowali przygotowany wiersz oraz wyrażenia związane z tematyką miłości, tym razem w języku niemieckim. Wysłuchaliśmy piosenki niemieckiej wokalistki Neny- „Liebe ist.” („Miłość jest.”) śpiewaną w języku oryginalnym poznając jej tłumaczenie. Wykonaliśmy także kartki walentynkowe z sercem w barwach flagi Niemiec zapisując życzenia. Na Arteterapii przygotowaliśmy wszelkie wzory, detale, dekory zdobiąc listy i kartki dla najbliższych różnymi technikami plastycznymi bazując na walentynkowej inwencji twórczej.
    Na wszystkich zajęciach poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie- Czym jest miłość? Dowiedzieliśmy się, że do pełni szczęścia i cudownego życia potrzebna jest miłość, bez względu w jakim języku o niej mówimy, piszemy czy śpiewamy. Miłość nadaje życiu sens.
    W projekcie wzięła udział klasa integracyjna 7a oraz nauczyciele: p. Małgorzata Lechowicz, p. Anna Malik, p. Wojciech Gajewski, p. Edyta Paradowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pasowanie klas pierwszych na czytelników Drukuj

   Pasowanie klas pierwszych na czytelników, to w bibliotece zawsze wyjątkowa uroczystość, a pierwsza samodzielnie wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

   Tegoroczne spotkanie od zagadek o świecie baśniowych postaci, które pojawiają się w książkach z bibliotecznych półek. W rozmowach o książkach i czytaniu przyszli czytelnicy wykazali się dobrą znajomością tematu i terminów z nim związanych, np. „biblioteka”, „księgarnia”, „bibliotekarz”.

   Uczniowie wysłuchali również pogadanki, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.  Bogaci w nowo zdobytą wiedzę złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą „kochać i szanować książki”.

   Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna stanie się często odwiedzanym miejscem.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 Drukuj

   Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w Polsce już po raz 14. Rok rocznie bierzemy udział w obchodach, również i w tym roku świętowaliśmy go 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podczas tegorocznych obchodów chcieliśmy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Wobec czego na lekcjach informatyki klasa 1B wraz z wychowawczynią  p. Małgorzatą  Gomułką - wykonała kolorowankę - logo DBI 2018 oraz uczniowie oglądali filmiki "Owce w sieci". Natomiast uczniowie  klasy 7B przygotowywali referat pt. "Moje zdanie nt. cyberprzemocy", który prezentowali na lekcjach informatyki. Oglądali film edukacyjny "Gdzie jest Mimi?", który był pretekstem do dyskusji i ustalenia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pozostali uczniowie klas 4-7 na zajęciach informatyki pod kierunkiem nauczycieli: p. Roberta Elwertowskiego, p. Luizy Frankowskiej i p. Barbary Gasińskiej tworzyli prezentacje multimedialne, plakaty, komiksy związane z szacunkiem w sieci. Mimo iż systematycznie propagujemy działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciliśmy świadomość uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Wierzymy również, że nasi uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny z uwzględnieniem szacunku.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Przedszkolaki w szkolnej bibliotece Drukuj

   W bibliotece szkolnej znów zagościły dzieci, teraz już 4latki, z Przedszkola Nr 31. Tematem spotkania była fikcja i prawda w bajkach i baśniach. Maluchom nie zawsze udaje się je odróżnić, często więc zadają pytania, czy np. Czerwony Kapturek istnieje naprawdę, czy Kopciuszek bawiła się na balu gubiąc pantofelek, czy istnieją zwierzęta, które zachowują się tak samo, jak ludzie? 

   Przedszkolaki wysłuchały bajki Katarzyny Rychli „Przygody Maksa” o małym, wesołym hipopotamie, który mówi, ubiera się w spodnie na szelkach, je łyżeczką i bawi się z różnymi zwierzątkami. Dla porównania dzieci oglądały ilustracje prawdziwych hipopotamów w „Encyklopedii zwierząt” i dowiedziały się o ich zwyczajach i zachowaniach.

   Efektem literackich eksploracji była burzliwa dyskusja małych słuchaczy na temat: „co jest prawdą, a co nie…”

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteki karnawałowe Drukuj
 

   15  stycznia - tuż przed feriami uczniowie klas I - III pomysłowo poprzebierani bawili się na balu karnawałowym. 8 lutego, w "Tłusty Czwartek" odbyła się dyskoteka dla klas IV- VII. Obie imprezy zorganizowane zostały przez Samorządy Szkolne i ich opiekunki – p. Bożenę Koper i p. Sylwię Pyrzak.

   Dziękujemy p. Robertowi Elwertowskiemu za oprawą muzyczną oraz paniom: Magdalenie Nejman, Katarzynie Kapeli i Edycie Paradowskiej za barwne fotografie.

   Szukajcie się na zdjęciach w galerii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 19