„Nasza szkoła na audiencji u Dzieciątka Jezus” Drukuj

 

    Co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się w naszej szkole jasełka. Za każdym razem z takim samym rozmachem i wspaniałą atmosferą. Aby tradycji stało się zadość 19 grudnia  spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby podziwiać przygotowany na tą okazję program. „Nasza szkoła na audiencji u Dzieciątka Jezus” – to tytuł tegorocznych  jasełek, które były bardzo oryginalne. A wszystko dlatego iż odgrywali je nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Wprowadziły one wszystkich w nastrój radosnego świętowania. Betlejemska szopka, do której przybieżeli pasterze oraz trzej królowie przypomniała nam, że prawdziwe Boże Narodzenie to nie tylko to sprzed ponad dwóch tysięcy lat, a przede wszystkim to, które następuje co roku w naszych sercach. Wysłuchaliśmy także pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci. Na zakończenie przybyli goście oraz p. dyrektor Ewa Woźniak złożyli bożonarodzeniowe życzenia całej społeczności szkolnej.

Podczas spotkania rozstrzygnięto szkolny etap Konkursu Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych :

Miejsce I – Paweł Adamski kl. 3C

Miejsce II – Julia Przybylska kl. 5C

Miejsce III – Bartosz Miecznik kl. 4S

Wyróżnienia: Wiktoria (kl.4B) i Dawid (kl.6S) Guzanek, Dawid Tomasik kl.5S oraz Kacper Puszcz kl.4E

   W konkursie szkolnym zatytułowanym „W magicznym świecie choinki - śnieżna kula” brali udział uczniowie klas IV-VI, którzy wykonali przepiękne, świąteczne, śnieżne kule. Ze wszystkich prac organizatorki konkursu: p. Iwona Szymańska i p. Barbara Gasińska wyróżniły po 3 kule w kategorii klas IV, V, VI.

Wyróżnieni uczniowie to:

Klasy IV

Oliwia Łęcka klasa IVE, Paweł Dłużniewski klasa IVC, Anna Poręba Klasa IVB

Klasy V

Oliwia Zielska Klasa VB, Julia Wiśniewska Klasa VS, Kuba Pawliński Klasa VB

Klasy VI

Aleksandra Teklińska Klasa VIB, Klaudia Wiśniewska Klasa  VIB, Aleksandra Dorosz Klasa VIA

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, wyróżnionym gratulujemy.

   Nad przygotowaniami do jasełek czuwały panie katechetki: Katarzyna Popek, Bernadetta Staniszewska i Jolanta Matusiak. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbali : p. Małgorzata Podwójci i p. Robert Elwertowski, a piękne dekoracje były dziełem pań: Ilony Borczuk, Magdy Nejman i Agnieszki Jarzyńskiej.