logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

„Jaś i Małgosia” – wizyta w Teatrze Dramatycznym klas Ie, If, Ig Drukuj

 

  6 lutego uczniowie klas Ie, If, Ig wybrali się do Teatru Dramatycznego na spektakl pt „Jaś i Małgosia”. Chociaż historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek, to jednak Stefan Szaciłowski reżyser scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm, opowiedział  ją na nowo, zupełnie inaczej. Tym razem była to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu  i mnóstwem zabawy. Czarownica, której wszystkie dzieci obawiały się okazała się śmieszną, trochę nieporadną babunią z kotem.

   Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo podobała się miła atmosfera w teatrze, przepiękne kostiumy aktorów i dekoracje na scenie, dlatego wyjazd do teatru był dla nas ogromną atrakcją.

   Podczas wizyty w teatrze dzieci miały okazję również zajrzeć za kulisy teatru! Z zapartym tchem wchodziliśmy do kolejnych pomieszczeń. Mieliśmy okazję przekonać się jak wykonywane są rekwizyty do każdej sztuki. Czy wiecie, że wykonanie jednej peruki dla aktora zajmuje aż dwa tygodnie. Podobnie jak uszycie kostiumu dla dzikiego kocura z naszej bajki. Nad oprawą spektaklu czuwa inspicjent – „prawa ręka” reżysera.

   Bardzo szczęśliwi i trochę zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Sądząc po reakcjach dzieci, nasz wyjazd do teatru można uznać za bardzo udany. Organizatorami wyjazdu były p. Emilia Wiśniewska, p. Beata Słomińska, p. Sylwia Koper.