Dzień Bezpiecznego Internetu Drukuj

 

   Już po raz jedenasty, 10 lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook. Uczniowie klas IV a i IV b wraz z nauczycielem zajęć komputerowych p. Małgorzatą Gomułką również włączyli się w ten projekt. Przygotowali plakaty, które możemy podziwiać na wystawie w holu segmentu D. Podczas zajęć zapoznają się także z programem „1,2,3… bezpieczny Internet”.

   Uczniowie p. Małgorzaty Gomułki realizują program innowacyjny polegający na realizacji zwiększonej ilości godzin zajęć komputerowych i poszerzeniu treści nauczania.

  

   Zachęcamy do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl