XXXII Rajd Zima - "Szlakami Powstania Styczniowego" Drukuj

 

   14 lutego szkolny klub SKKT-PTTK "Wojażer" pod opieką p. Moniki Czyżewskiej razem z sympatykami i wychowawcami: p. Małgorzatą Ostrowską, p. Marzeną Nejman i p. Włodzimierzem Mazurkiewiczem wziął udział w XXXII Rajdzie Zima "Szlakami Powstania Styczniowego". Przeszliśmy 5 km przez ul. Mostową, Norbertańską, Południową, Jachowicza do Zespołu Szkół Technicznych, gdzie czekała na nas gorąca grochówka. Ponieważ celem rajdu było uczczenie 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, dlatego na trasie rajdu zatrzymaliśmy się przy Cmentarzu Garnizonowym na ul. Norbertańskiej i zapaliliśmy świeczkę przy pomniku Zygmunta Padlewskiego. Podczas tego rajdu połączyliśmy aktywny wypoczynek z małą lekcją historii dla naszych uczestników.

   Możemy pochwalić sie kolejnym sukcesem: nasz klub otrzymał I miejsce w kategorii szkół podstawowych, puchar i dyplom. Kolejnym wyróżnieniem jest dla nas uzyskanie II miejsca w kategorii na najlepszy klub SKKT-PTTK w Płocku.

   Do zobaczenia na szlaku!