logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Kosmos, nauka, sport, zabawa i Warszawa! Drukuj

 

   26 lutego dwie klasy: IIc pod opieką p. Katarzyny Nowysz i klasa integracyjna IVa pod opieką p. Edyty Paradowskiej i Arkadiusza Ławnickiego wyruszyły do stolicy na naukowo-sportową przygodę. W Centrum Olimpijskim uczniowie wraz z przewodnikami zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki. Aktywnie uczestniczyli w lekcji muzealnej połączonej z konkursami, filmami i możliwością wcielenia się w rolę wybranego olimpijczyka, np. z konkurencji lekkoatletycznej pchnięcia kulą. Uczniowie obejrzeli zbiory muzeum liczące ponad 45 tysięcy eksponatów, a były to głównie muzealia dotyczące sportu polskiego m.in medale, puchary, stroje, sprzęt sportowy, fotografie- największe emocje towarzyszyły dzieciom w dziale polskiej piłki nożnej. Kolejnym niezwykłym miejscem nauki poprzez zabawę było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Poczuli się jak astronauci startujący w kosmos lub unoszący się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oglądając filmy 3D pt. "Mars" i "Astronauta" poznając także niebezpieczeństwa czyhające na ludzi w przestrzeni kosmicznej. Po eksploracji kosmosu w Planetarium dzieci uczestniczyły w animacji generatora Van de Graaffa w Teatrze Wysokich Napięć i niczym Lord Vader przesuwali metalowe puszki, gasili świecie, a włosy "stawały im dęba". Z żalem uczniowie opuszczali Centrum Nauki Kopernik i jego siedem wspaniałych wystaw, z których najbardziej podobały się dzieciom: "Majsternia", "Świat w ruchu" i "Mikroświat".

   Cel wycieczki został osiągnięty- poprzez zabawę uczniowie zdobyli bezcenną wiedzę i umiejętności, tak więc posiadała ona walory kształcące, wychowawcze, a także przyczyniła się do rozwoju fizycznego i psychicznego naszych uczniów. Oby więcej takich przygód!