Mamy mundury! Drukuj

 

   Trzynasty lutego był dla gromad Bystre Orły oraz Wesołe Sówki  dniem wyjątkowym i w żadnym wypadku nie  pechowym, jak mógłby to sugerować kalendarz. Wreszcie otrzymaliśmy nasze upragnione mundury! Jednak jak to w harcerstwie bywa nic nigdy nie otrzymujemy bez wysiłku. Ale od początku.

   Zbiórka zaczęła się jak zwykle  punktualnie, czyli o godzinie 11.45. Najpierw musztra, później meldunek, okrzyk, czyli harcerska codzienność. Nic nie wskazywało na niespodziankę, jaka nas czekała.

   I wtedy właśnie obydwie druhny z poważnymi minami wytłumaczyły czym dla nas jest mundur. Jak musimy się w nim zachować - jak prawdziwi żołnierze! No i zaczęło się. Nawet nie wyobrażacie sobie ile musieliśmy się namęczyć i wylać potu, by ów mundur zdobyć. Biegaliśmy po całej szkole, wykonywaliśmy najróżniejsze polecenia. I znów musztra… , a po niej radosne pląsy, zabawy, śpiew i na koniec nauka zakładania chusty. Uff... Na szczęście zuchom udało się! Zaliczyliśmy wszystkie trudne zadania na szóstkę. Zdobyliśmy mundury! Teraz jesteśmy prawdziwymi zuchami. W każdy czwartek i piątek dumnie, z podniesioną głową nosimy mundur. Wszyscy na nas patrzą z zazdrością. Fajnie jest być zuchem.