Nasza szkoła wita wiosnę! Drukuj

 

   Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, na specjalne zaproszenie naszego Klubu Rodziców Autyzm Help JiM, naszą szkołę odwiedziła niezwykła grupa teatralna "OdNova" Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 z p. dyr. Sylwią Kaczkowską. Grupa powstała 12 lat temu z inicjatywy p. Anny Bańki - Słowikowskiej i p. Radosława Witkowskiego grając na deskach Teatru Rampa, w Teatrze Woli, w warszawskich Łazienkach, dwukrotnie reprezentując Płock podczas Międzynarodowego Biennale "Terapia i teatr" i otrzymując wiele nagród i wyróżnień, np. Nagrodę Główną Prezydenta Rzeczpospolitej Bronisława Komorowskiego, nagrodę specjalną Marszałka Sejmu p. Ewy Kopacz.

   Znakomici aktorzy wystąpili w naszej szkole dwukrotnie przed wszystkimi klasami integracyjnymi oraz uczniami klas I-III z pantomimą "Jestem". Powstała ona w oparciu o marzenia i pragnienia dorastających aktorów, którzy poszukują własnej tożsamości chcąc, pomimo swojej niepełnosprawności, odnaleźć miejsce w społeczeństwie. Nasi uczniowie oraz nauczyciele nie kryli łez wzruszenia.
   Występy aktorów poprzedziła radosna, wiosenna zabawa prowadzona przez samą p. dyr. Ewę Woźniak we współpracy z druhnami: p. Emilią Wiśniewską i Iloną Borczuk naszych gromad zuchowych "Bystre Orły" oraz "Wesołe Sówki".

   Natomiast uczniowie klas IV-VI brali udział w grach i zabawach zorganizowanych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny oraz Światowego Dnia Inwalidy.

   Aby pożegnać zimę, a przywitać nadchodzącą wiosnę, uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Każda klasa w wyznaczonym czasie tworzyła miotłę niezbędną do przepędzenia zimy. W tej konkurencji uczniowie wykazali się kreatywnością oraz pomysłowością. Ponadto uczniowie rysowali symbole wiosenne, tworzyli plakaty ekologiczne o tematyce wiosennej, dokańczali rymowanki oraz układali okrzyki zagrzewające klasę do gry. Uczniowie brali również udział w grach, które miały im przybliżyć tematykę niepełnosprawności.

   Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Aldona Fijałkowska, pani Barbara Gasińska, pan Arkadiusz Ławnicki oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Julia Rakowska z klasy VI C. Pracę jury wspomagała pani Agnieszka Jarzyńska.

   Po podliczeniu punktów: najlepszą klasą IV została klasa IV D; najlepszą klasą V została klasa V C; najlepszą klasą VI została klasa VI S.

   Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

   Zabawę wiosenną przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Jarzyńskiej oraz Rzecznik Praw Ucznia p. Edyty Paradowskiej. Gry z okazji Światowego Dnia Inwalidy przygotowały oraz przeprowadziły panie: Monika Czyżewska, Joanna Dobrogoszcz oraz Joanna Kamińska.

   Ogromne podziękowania za opiekę techniczną i bezcenną pomoc składamy p. Halinie Dudek, p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu, p.Tomaszowi Kadylakowi oraz p. Janinie Łukasiak