Wystawa projektów „Our World Champions” Drukuj

 

   Uczniowie klasy Vs, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego p. Agaty Rychlik, wykonali okolicznościowe projekty literacko – plastyczne poświęcone osiągnięciom polskich drużyn męskich piłki siatkowej i ręcznej – złotych i brązowych medalistów ostatnich Mistrzostw Świata.

   Autorzy projektów, trenujący piłkę ręczną i siatkową, chcieli w ten sposób uhonorować swoich idoli, zaprezentować ich osiągnięcia koleżankom i kolegom z innych klas oraz podziękować mistrzom za rozsławianie Polski na całym świecie.

  Termin wystawy zbiegł się w czasie z rozpoczęciem akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą "Stop zwolnieniom z WF-u". Wykonawcy prac i nauczyciel pomysłodawca mają nadzieję, że prezentowana wystawa zainspiruje wielu uczniów do uprawiania sportu i aktywnego uczestnictwa w zajęciach WF-u.

   W środę 26 marca 2015r szkołę odwiedzili piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock, Angel Montoro i Mateusz Piechowski.

   Wspólnie z nauczycielem WF-u p. Michałem Królikowskim prowadzili zajęcia w klasach Vs i IVs, a następnie zaszczycili swoją obecnością wystawę projektów „Our World Champions”.

   Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli prace, rozmawiali z ich autorami z klasy Vs i pomysłodawczynią p. Agatą Rychlik. Uczniowie z dumą i zadowoleniem przyjęli słowa uznania ze strony sportowców za pomysł i wykonanie prac. Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia na tle wystawy i rozdanie autografów.