Lekcje angielskiego z ... Tiago Rocha Drukuj

 

   We wtorek 31.03.2015r na lekcjach języka angielskiego w klasach 4s i 6s gościł piłkarz ręczny Wisły Płock i reprezentant narodowej drużyny Portugalii, Tiago Rocha. Zajęcia w klasie 4s prowadził wspólnie z p. Agatą Rychlik, a w klasie 6s z p. Justyną Grzyb i p. Justyną Matusiak.

   Klasa 4s powitała sportowca dwoma projektami literacko-plastycznymi: pierwszym o jego rodzinnym mieście i kraju, drugim o nim samym i jego osiągnięciach w Wiśle Płock. Sympatycznemu piłkarzowi bardzo spodobało się powitanie. Opowiadał o sobie i swoim kraju korzystając z przygotowanych pomocy i mapy. Uczniowie zadawali też pytania dotyczące kariery sportowej, spędzania czasu wolnego, ulubionych potraw (w kuchni polskiej to zupa pomidorowa i golonka). Cieszyli się z możliwości używania języka angielskiego, nabierali pewności siebie widząc, że są rozumiani. Tiago podziękował za lekcję pisząc kilka słów po angielsku i portugalsku na jednym z projektów.

   W klasie 6s sławny sportowiec odpowiadał na wiele pytań najmłodszych fanów piłki ręcznej. Spotkanie to było niezwykle cennym i ciekawym doświadczeniem dla uczniów, gdyż mogli zastosować język angielski w praktyce. Dzięki znajomości języka angielskiego byli w stanie porozmawiać z Tiago i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na jego temat. Jest to dla uczniów dodatkowa motywacja do nauki języka angielskiego.

   Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymali autografy i ustawili się do wspólnego zdjęcia z zaproszonym gościem.