Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy Otwórzmy wyobraźnię Drukuj

 

    Po raz siódmy gościliśmy (26 III) uczestników Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego Otwórzmy wyobraźnię.

   Dzieci z klasy piątej i klas szóstych rozwiązały test sprawdzający znajomość obowiązujących lektur. W drugim etapie nastąpiła seria zadawania pytań (po dwa), które każda drużyna przygotowała dla pozostałych. Przerwę w konkursie dzieci spędziły przy herbatce, rozmawiając i żartując. W ramach trzeciego etapu zmagań drużyny zaprezentowały starannie przygotowane scenki dramatyczne osnute na motywach przeczytanych książek.

   Bardzo dobre przygotowanie zawodników potwierdziło ich zaangażowanie, co jest dla nas wszystkich niezwykle cenne.

   Dziękujemy Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego za patronat i ufundowane nagrody.

   W VII Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym Otwórzmy wyobraźnię I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Rościszewa pod opieką pani Agnieszki Borkowskiej; II miejsce przypadło w udziale drużynie Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pani Małgorzaty Kluczyńskiej – Pach, a III miejsce – zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 18 pod opieką pani Aleksandry Jackowskiej. Gratulujemy!

   Warto również podkreślić, że mimo rywalizacji konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nagrody książkowe i dyplomy z pewnością przez długi czas będą o tym przypominały.

                                       

                                                                                                                                     Elżbieta Zbrzezna