Stop zwolnieniom z WF Drukuj

W naszej szkole realizowana była akcja "Stop zwolnieniom z WF".

Ma ona zachęcić uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej. To odpowiedź na coraz częstsze sytuacje, kiedy to na zajęciach z wychowania fizycznego ponad połowa dzieci i młodzieży zgłasza niedyspozycje, brak stroju lub pokazuje zwolnienia od rodziców czy lekarza.

W nauczycieli WF wcielają się gwiazdy sportu, wybitni zawodnicy, Mistrzowie Olimpijscy, Europy i świata.

Gościli u nas piłkarze ręczni SPR Orlen Wisły Płock  - Zbigniew Kwiatkowski, Angel Montoro i Mateusz Piechowski, siatkarka plażowa Kinga Kołosińska a także Mistrz Olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Adrian Zieliński.

Zajęcia prowadzone przez Mistrzów spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły, w szczególności klas sportowych 4s, 5s, 6s. Oprócz uczestnictwa w zajęciach dzieci otrzymały gadżety głównego sponsora akcji PKN Orlen, a także mnóstwo zdjęć i autografów.