Experymentujemy! Drukuj

 

   14 kwietnia klasy: 6a i 6b wraz ze swoimi paniami: Małgorzatą Lechowicz, Martą Pater i Joanną Dobrogoszcz wybrały się na całodniową wycieczkę do Łodzi.

   Zdobywanie wiedzy zaczęliśmy od C.N. Experymentarium. Poprzez korzystanie ze stanowisk i eksponatów interaktywnych, prowadzenie doświadczeń i obserwacji poszerzyliśmy wiedzę o zjawiskach i procesach fizycznych i chemicznych, zachodzących w otaczającym nas świecie.

   W Discovery World stoczyliśmy bitwę laserowego paintballa.

   Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Animacji „SE-MA-FOR”. W trakcie arcyciekawych warsztatów odkryliśmy tajemnice animacji – stworzyliśmy od początku do końca własne krótkie filmiki.

   Oglądając ekspozycję muzealną, poznaliśmy historię filmu animowanego, spotkaliśmy się z kultowymi bohaterami „Semafora” oraz postacią Władysława Starewicza – pioniera polskiej animacji lalkowej.

   W obydwu miejscach przewodnicy skutecznie rozbudzili naszą ciekawość i kreatywność, zachęcili do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, stymulowali rozwój intelektualny, wskazali nowe możliwości spędzania wolnego czasu.

   Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i wyposażeni w nową wiedzę.