Nasza Absolwentka wśród nominowanych! Drukuj

 

   To już kolejna edycja, w której płocczanie wybierają "Płocczanina Roku". W maju 2008 roku, podczas Dni Historii Płocka tytuł "Płocczanina Roku 2007" otrzymał wielki Przyjaciel naszej szkoły mjr Marek Gajewski. W tym roku wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazła się nasza absolwentka - Aleksandra Podwójci.

   Za "Gazetą Wyborczą" oraz portalem Plock.pl przybliżamy jej plebiscytową sylwetkę: "Jest tegoroczną maturzystką i najmłodszą spośród ponad 70 nominowanych we wszystkich dotychczasowych edycjach plebiscytu. Dała się poznać jako propagatorka Dni Dawców Szpiku organizowanych wspólnie z Fundacją DKMS, a także m.in. z Politechniką Warszawską i Młodzieżowym Domem Kultury. Choć nie jest osamotniona w swojej misji, to właśnie ona uważana jest za jej motor napędowy. Kontynuuje dzieło zmarłego taty, wykładowcy z Politechniki Warszawskiej, który mimo ciężkiej choroby nowotworowej niezmordowanie walczył o każdą kolejną osobę, która mogłaby dołączyć do bazy dawców. Jest w niej kilkuset płocczan, kilkoro z nich oddało już szpik chorym na białaczkę. W tym kilkuletnim dzieciom."

   Zachęcamy do głosowania na Aleksandrę a sami trzymamy kciuki za jej wynik w plebiscycie.

   Więcej informacji nt. plebiscytu tu