logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

"O czym szumią lasy?" Dzień Ziemi 2015 Drukuj

 

   Jak co roku 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku z inicjatywy nauczycielek przyrody w kwietniu zrealizowano w klasach 4 - 6 projekt pod hasłem: ”O czym szumią lasy?”. Na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki i dyskusje na temat znaczenia lasów w życiu człowieka oraz jak je chronić, by ich powierzchnia na Ziemi nie zmniejszała się? Na języku polskim dzieci tworzyły prace literackie pt: „O czym szumią lasy?” a na technice uczniowie wykonali makietę dowolnego lasu. W ramach lekcji informatyki i matematyki dzieci zajęły się „Lasami w liczbach”, wykonując wykresy, diagramy ukazujące np. udział poszczególnych gatunków drzew w naszych lasach; powierzchnię lasów w Polsce w porównaniu z innymi krajami; szybkość zmniejszania się powierzchni lasów, zwłaszcza lasów tropikalnych.

   Najlepsze prace wykonane przez uczniów w ramach tego projektu można było podziwiać na głównym holu szkoły.