Wystawa projektów literacko - plastycznych “National parks around the world” Drukuj

 

   Z okazji 45 Światowego Dnia Ziemi klasy Vb i Vs pod kierunkiem Pani Agaty Rychlik, zaprezentowały projekty o parkach narodowych na całym świecie.

   Park Narodowy to obszar powołany przez władzę szczebla krajowego celem ochrony występującej tam przyrody ożywionej, na którym prawnie ograniczona jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i osiedlania się. Obszar przynajmniej w pewnym zakresie jest udostępniony do zwiedzania.

   Istnieje ponad 7000 parków narodowych, zajmujących łącznie ponad 1 mln km². Najstarszym parkiem narodowym na świecie jest Yellowstone National Park w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, o powierzchni 8980 km². Ustawa w sprawie jego utworzenia została podpisana przez prezydenta Ulyssesa Granta 1 marca 1872 roku.

   Wystawa prezentuje piękno naszej planety. Wiemy, że trzeba ją chronić, ocalić dla kolejnych pokoleń dbając codziennie, a nie tyko w dniu jej święta. Jest to zgodne z jednym z haseł tegorocznych obchodów Dnia Ziemi: CELEBRATE EARTH DAY EVERY DAY – ŚWIĘTUJMY DZIEŃ ZIEMI KAŻDEGO DNIA.