„Od Kreatywności do innowacyjności” konferencja podsumowująca 10 lat realizacji projektów rozwijających kreatywność Drukuj

 

   28 kwietnia nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w konferencji „Od Kreatywności do innowacyjności” podsumowującej 10 lat realizacji projektów „Szkoła Wspierająca Uzdolnienia” oraz „DeltaKlub”, zorganizowanej przez MSCDN Płock oraz SIE DELTA. 

   Obydwa projekty maja na celu wspieranie dzieci i młodzieży z naszego miasta w rozwijaniu kreatywności oraz ich pasji. 

   Konferencja odbyła się w formie panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyli przedstawiciele instytucji związanych i działających na rzecz edukacji w Polsce. Jednym z wniosków, którym można podsumować dyskusję było: „Twórczości nie zbudujemy na piasku, ale na solidnej, dobrze przekazanej wiedzy. Ważne, by dziecko doświadczało w szkole różnych przeżyć, by miało prawo do błędów i ćwiczeń.” 

   Podczas konferencji liderzy projektu Szkoła Wspierająca Uzdolnienia p. Anna Olczak - Mielczarek oraz p. Joanna Pankowska odebrały dyplomy Poławiaczy Pereł. Patenty Sterników Kreatywności odebrały: wicedyrektor szkoły – Aldona Fijałkowska oraz p. Aleksandra Mizerska - związane z projektem DeltaKlub, a także panie: Joanna Matuszak, Jolanta Czyżewska, Małgorzata Gomułka, Bożena Matlęga, Renata Wojtycka, Bożena Kowalska , Urszula Kosińska, Katarzyna Kapela, Marzena Nejman, Katarzyna Nowysz, Marta Pater, Joanna  Skubiszewska, Joanna Kamińska, zajmujące się twórczością w naszej szkole.