logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Witaj majowa jutrzenko ….. Drukuj

 

   6 maja  obchodziliśmy w szkole 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona  doniosłym aktem nie tylko historycznym. Stała się dowodem patriotyzmu i demokratycznych przekonań narodu. Tak oto u schyłku XVIII wieku Polska zaczęła się budzić do nowego życia. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowożytną ustawą zasadniczą. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, a osłabiała znaczenie magnatów.

   Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klas 4e, 4b, 4c oraz chór szkolny  z opiekunami: p. Iwoną Kowalczyk, Małgorzatą Podwójci, Robertem Elwertowskim.  Przepiękną dekorację wykonała p. Ilona Borczuk.