Gratulacje i 700 zł dla IVa! Drukuj

 

   Klasa integracyjna IVa pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i p. Edyty Paradowskiej oraz klasa IV b pod opieką p. Anny Grabeckiej w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego wzięła udział w programie "Płock na SZÓSTKĘ". Projekt ten, organizowany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną obejmował realizację sześciu zadań edukacyjno – kulturalnych, skierowanych do dzieci płockich szkół podstawowych – klas 4, których celem było przekazanie wiedzy na temat kultury, historii i dziedzictwa miasta Płocka. 22 klasy z Płocka wykonywały zadania:

1. „Płock na przestrzeni X wieków” -wizytę w Muzeum Mazowieckim i zwiedzanie ekspozycji „X wieków Płocka” i udział w lekcji muzealnej poświęconej miastu Płock.

2. „Płock sakralny” - wizytę w Bazylice Katedralnej i Muzeum Diecezjalnym w Płocku i udział w lekcji muzealnej poświęconej dziedzictwu kulturowemu Płocka.

3. „Płock śladami Władysława Broniewskiego” - wizytę w Domu Władysława Broniewskiego, Książnicy Płockiej i udział w lekcji poświęconej płockiemu poecie.

4. Trzygodzinny spacer z przewodnikiem po największych atrakcjach turystycznych miasta Płocka, podczas którego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat historii i dziedzictwa naszego miasta.

5. „Gwiaździsty Bieg Harcerski” zorganizowany przez Instruktorski Krąg Myśli Braterskiej działającej przy Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku, będący połączeniem zabawy, nauki z elementami rywalizacji. W Biegu brały udział patrole (klasy), których zadaniem głównym było zebranie jak największej ilości fantów za wykonanie zadań przygotowanych na punktach kontrolnych.

   Ostatnie zadanie dotyczyło
Konkursu na najciekawszy przewodnik po Płocku w formie komiksu, który miał być opracowany przez 22 klasy z całego Płocka uczestniczące w projekcie. Uczniowie integracyjnej klasy IVa na zajęciach arteterapii i plastyki stworzyli niezwykły komiks opatrzony także fotografiami ze wszystkich wycieczek po Płocku zajmując III miejsce w tym konkursie oraz otrzymując nagrodę dla klasy- 700 zł!

Ogromne GRATULACJE!