Miłosz laureatem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2015 Drukuj

W gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość zakończenia XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2015”.  Z wielką radością informujemy, że kolejny uczeń naszej szkoły – Miłosz Matuszewski został laureatem tego konkursu i otrzymał nagrodę 300 zł.

Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Europy i  jest  na stałe wpisany do kalendarza imprez UNESCO. W Europie pojawił się w 1990 roku, a w tej chwili jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w sześciu kategoriach wiekowych: Żaczek. Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu i te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. W tym roku 19 marca w Polsce wystartowało około 300 tysięcy młodych matematyków. W kategorii Miłosza  – Żaczek (klasy II SP) startowało w Polsce około 40 tys. zawodników. Nasz uczeń uzyskał rezultat - 105 punktów na 105 możliwych i jest jedynym tegorocznym laureatem KANGURA z Płocka. We wszystkich kategoriach w płockich szkołach 10 osób zostało wyróżnionych za bardzo dobry wynik i 98 za dobry wynik.

Miło jest nam poinformować o sukcesach wszystkich 14 wyróżnionych uczniów z naszej szkoły  i tak otrzymali:

·         1 tytuł LAUREATA i główną nagrodę 300 zł w kategorii ŻACZEK – Miłosz Matuszewski kl.2d – uczeń pani Urszuli Kosińskiej,

·         2 wyróżnienia za bardzo dobry wynik  i nagrodę 50 zł w kategorii MALUCH: Adam Morawski kl.4a– uczeń pani Barbary Szymborskiej oraz Szymon Maćkowiak kl.4s - uczeń pani Anny Olczak-Mielczarek,

·         8 wyróżnień za dobry wynik i nagrody książkowe – kategoria Beniamin (kl.5-6): Dorota Rzewnicka kl.6d, Jakub Mielczarek kl.5c – uczniowie pani Aldony Fijałkowskiej,  Jan Kwiecień kl.6s, Patryk Welenc kl.5b– uczniowie p. Anny Olczak–Mielczarek oraz kategoria MALUCH (kl.3-4): Weronika Rydzewska kl.4b, Kamil Wakuła kl.4s – uczniowie pani Anny Olczak-Mielczarek, Marek Kozłowski kl.4e, Wiktor Grobelski kl.4c – uczniowie pani Barbary Szymborskiej, Alicja Jamowska kl.3b – uczennica  pani Beaty Tokaj oraz w kategorii ŻACZEK: Gabriela Wójcik kl.2b – uczennica pani Luizy Kamińskiej, Gabriela Popławska kl.2c – uczennica pani Katarzyny Nowysz.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z ICH OSIĄGNIĘĆ!