XXI edycja Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej Drukuj

10 czerwca w auli ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej – 2015, która miała miejsce w dniach 17-18 oraz 24-25 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. XXI edycja MLP była organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka – pana Andrzeja Nowakowskiego. Uczniowie płockich szkół podstawowych z Płocka i okolic sprawdzali swoją wiedzę, rywalizując w 16 konkursach przedmiotowych. Kolejny raz mamy powody do radości. Nasza szkoła wypadła znakomicie. Tytuł laureata uzyskało 7 uczniów, w tym I miejsce aż 6 uczniów.

I miejsca zdobyli:

·         Julia Wojtycka kl.3a - edukacja polonistyczna klasy trzecie - opiekun - p. Marzena Nejman,

·         Urszula Chwiałkowska kl.4s – opiekun – p. Elżbieta Zbrzezna,

·         Adam Morawski kl.4a - matematyka klasy czwarte - opiekun - p. Barbara Szymborska,

·         Dorota Rzewnicka kl.6d - język polski klasy szóste - opiekun - p. Małgorzata Lechowicz,

·         Jan Kwiecień kl.6s – matematyka klasy szóste – opiekun – p. Anna Olczak-Mielczarek,

·         Michał Wyrębkowski kl.6d – historia klasy szóste – opiekun – p. Renata Wojtycka.

II miejsce zdobyła:

·         Dorota Rzewnicka kl.6d - matematyka klasy szóste - opiekun - p. Aldona Fijałkowska.

W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy 8 dyplomów za zwycięstwa drużynowe, w tym 2 pierwsze miejsca. Nasze drużyny zdobyły:

2 puchary za pierwsze miejsca:

·         język polski klasy szóste: Dorota Rzewnicka kl.6d, Agnieszka Goleniewska kl.6d, Jan Kwiecień kl.6s - opiekun - p. Małgorzata Lechowicz (2 uczennice), p. Ewa Wojtycka (1 uczeń),

·         matematyka klasy szóste: Jan Kwiecień kl.6s, Dorota Rzewnicka kl.6d, Michał Wyrębkowski kl.6d - opiekun - p. Aldona Fijałkowska (2 uczniów), p. Anna Olczak-Mielczarek (1 uczeń),

2 miejsca drugie:

·         język polski klasy czwarte: Urszula Chwiałkowska kl.4s, Larysa Ostrowska kl.4s, Weronika Rydzewska kl.4b – opiekun – p. Elżbieta Zbrzezna (2 uczennice), p. Iwona Kowalczyk (1 uczennica),

·         przyroda klasy szóste: Dorota Rzewnicka kl.6d, Jan Kwiecień kl.6s, Michał Wyrębkowski kl.6d - opiekun - p. Marta Pater (2 uczniów), p. Agnieszka Kochanowska - Matuszewska (1 uczeń).

i  4 miejsca trzecie:

·         edukacja polonistyczna klasy trzecie: Julia Wojtycka kl.3a, Weronika Piecha kl.3d, Aleksandra Kołecka kl.3c - opiekun – p. Marzena Nejman, p. Bożena Koper,  p. Małgorzata Szulborska,

·         matematyka klasy czwarte: Adam Morawski kl.4a, Szymon Maćkowiak kl.4s, Wiktor Grobelski kl.4c – opiekun – p. Barbara Szymborska (2 uczniów), p. Anna Olczak-Mielczarek (1 uczeń).

·         historia klasy szóste: Michał Wyrębkowski kl.6d, Piotr Wójtewicz kl.6b, Kuba Brzeziński kl.6d - opiekun - p. Renata Wojtycka,

·         język angielski klasy szóste: Michał Wyrębkowski kl.6d, Jan Kwiecień kl.6s, Dominik Wuszter kl.6b - opiekun - p. Justyna Grzyb (2 uczniów), p. Renata Idzik (1 uczeń).

Dorota Rzewnicka z klasy 6d zdobyła aż dwa tytuły laureata.

Brawo! Wszystkim laureatom, zwycięskim drużynom i ich nauczycielom gratulujemy i dziękujemy.