II a na warsztatach serowarskich i pszczelarskich w Wesołej Zagrodzie Drukuj

 

   15 czerwca uczniowie klasy II a wyjechali na niecodzienną lekcję przyrody do gospodarstwa rolnego położonego w Płocku przy ul. Wesółka (osiedle Góry), w ramach projektów "Tradycje i rzemiosło na Pradolinie Wisły" oraz "Pszczoły wokół nas" finansowanych w ramach programu pod nazwą I edycja konkursu grantowego dla osób indywidualnych i grup nieformalnych ze środków Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka".

   Mieliśmy doskonałą okazję, aby uczyć się wszystkimi zmysłami. Na początku zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem gospodarstwa wiejskiego i oglądaliśmy zwierzęta hodowlane. Poznaliśmy "od kuchni" jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią i w jakich warunkach żyją. Naszą szczególną uwagę zwróciły kurczaczki i gąski, które mogliśmy wziąć na ręce i pogłaskać. Przywitaliśmy się z krowami, których również mogliśmy dotknąć. Zdobywaliśmy punkty za swoją wiedzę, odpowiadając poprawnie na pytania gospodarzy. Okazało się, że naprawdę dużo już umiemy. Następnie podzieleni na dwie grupy wzięliśmy udział w warsztatach serowarskich i pszczelarskich.    

 

                   

   Naszym przewodnikiem po świecie mleka była pani Joanna Kujawowicz - laureatka I edycji konkursu grantowego, Mistrzyni wyrobów serowarskich. Zapoznaliśmy się z procesem wyrobu sera, masła i śmietany, a potem sami przystąpiliśmy do pracy. Mieszaliśmy mleko, odcedzaliśmy gotowy ser, ubijaliśmy masło w kierzance. Wszystko po to, aby za chwilę spróbować przygotowanych przez nas produktów. Chleb z masłem i twarogiem smakował wyśmienicie, a świeża śmietanka z wirówki była bardzo słodka.                                                                                                

   Mistrz pszczelarstwa, pan Jacek Tudela, laureat I edycji konkursu grantowego, zabrał nas w podróż do niezwykłego świata pszczół. Zapoznaliśmy się z zawodem pszczelarza, narzędziami, którymi posługuje sie pszczelarz oraz poszerzyliśmy wiedzę nt. pszczół jako owadów społecznych i pszczelej rodziny. Nasz Mistrz zaprezentował nam różne budowy i typy uli, zobaczyliśmy "zawartość" ula. Każdy z nas mógł ubrać się w kombinezon i kapelusz pszczelarski i sprawdzić osobiście, jak działają podkurzacze, czyli urządzenia służące do okadzania uli. Sprawiło nam to ogromną frajdę. Mieliśmy także okazję zrobić dla siebie świeczkę w wosku pszczelego i zabrać ją do domu.                                                                            W przerwie między warsztatami zostaliśmy przez panie gospodynie poczęstowani pysznym rosołem i równie smakowitymi naleśnikami. Znaleźliśmy również czas na rekreację. Do naszej dyspozycji były rowery, piłka i trampolina. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Na zakończenie tego wspaniałego dnia każdy z nas, za pomocą wielkiej łopaty do pieczenia chleba, został pasowany przez Mistrza i Mistrzynię na I Czeladnika warsztatów serowarskich i pszczelarskich. Również nasze panie: Małgorzata Ostrowska i Monika Czyżewska dostąpiły tego zaszczytu. Do szkoły wróciliśmy z dyplomami oraz próbkami masła i twarogu.

   Tak bardzo podobało nam się w gospodarstwie rolnym Wesoła Zagroda, że postanowiliśmy powrócić tu jesienią i zobaczyć, jak pszczoły przygotowują sie do zimy oraz wziąć udział w wykopkach ziemniaczanych.

   Bardzo dziękujemy Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka" i Urzędowi Miasta Płocka.

   Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Woźniak za możliwość udziału w tak fantastycznych warsztatach.