Chcesz miło i aktywnie spędzić czas? Odwiedź Centrum Rozrywki i Rekreacji w Sobanicach! Drukuj

 

   Dnia 16 czerwca uczniowie klas IIc i VIa wraz z nauczycielami: Katarzyną Nowysz, Edytą Paradowską, Małgorzatą Lechowicz, Joanną Dobrogoszcz udali się do malowniczo położonej wsi w powiecie płońskim- Sobanic. Tu czekało na nich wiele atrakcji i na pewno nikt się nie nudził. Dzieci mogły wykazać się swoją sprawnością fizyczną, przechodząc po mostach peruwiańskich i linowych, zjeżdżając z liny w uprzęży z wieży, strzelając z łuku i wiatrówek do butelek i tarczy dzika. Wielkim wyzwaniem była wspinaczka po ścianie alpinistycznej i jazda na quadach. Wiele wrażeń dostarczył przejazd ciuchcią Momabasa Expres do wioski afrykańskiej- Kunajamo Village. Na początku była zabawa w poszukiwanie skarbów ukrytych na terenie wioski, gdzie wskazówką była mapa, którą posiadała każda drużyna. Później oglądaliśmy zagrody afrykańskie i zapoznawaliśmy się z codziennym życiem Afrykańczyków. Po powrocie do ośrodka czekał na nas miły poczęstunek- smaczne kiełbaski, które piekliśmy nad ogniskiem. Na zakończenie dla szóstoklasistów odbyły się zapasy w strojach Sumo- zabawy i śmiechu było co niemiara.
   Podsumowaniem wielu zmagań było wręczenie przez organizatora dyplomów uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się swoją sprawnością fizyczną.
   Z żalem rozstawaliśmy się z Sobanicami. Pełni wrażeń i przeżyć wracaliśmy do domu, jednak z postanowieniem, że jeszcze tu wrócimy.