Ogólnopolski Kongres dla Nauczycieli WF oraz Trenerów Sportowych. Drukuj

 

   W dniu 19.06.2015 w Warszawie odbył się największy Ogólnopolski Kongres dla Nauczycieli WF oraz Trenerów Sportowych. Naszą szkołę godnie reprezentowali Pani Marzena Wakuła i Pan Arkadiusz Ławnicki.

   W programie Kongresu wśród wielu poruszanych bardzo ciekawych a czasami wręcz intrygujących tematów wyróżnić można zagadnienia zwiększania frekwencji oraz aktywności podopiecznych na zajęciach WF korzystając z doświadczeń najlepszych placówek w Polsce, osiągnąć z uczniami indywidualne oraz drużynowe sukcesy w międzyszkolnych zawodach i turniejach, dostosować program nauczania WF do potrzeb i możliwości uczniów z nadwagą, problemami zdrowotnymi oraz o obniżonej sprawności fizycznej a także jakże ważny problem zdobycia dotacji na promocję sportu w szkole, dofinansowanie sprzętu sportowego oraz organizację zawodów w roku 2015/2016.

   W trakcie Kongresu prezentowane były zajęcia  na medal – specjalna część Kongresu poświęcona pomysłom na WF, które po wprowadzeniu w placówkach znacznie zwiększyły frekwencję, zaangażowanie oraz wyniki uczniów w zawodach na szczeblu regionalnym.

   Na koniec Kongresu  wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty a szkoła SP23 Płock została wpisana do Ogólnopolskiej Bazy „SZKOŁA AKTYWNA SPORTOWO”, która będzie dostępna dla rodziców oraz zgłoszona do Ministerstwa Edukacji Narodowej.