Bezpieczne wakacje Drukuj

 

   W dniu 25.06.2015 ze względu na zbliżające się wakacje w szkole odbył się apel poświęcony bezpiecznemu spędzaniu czasu wolnego w trakcie wakacji. Celem tego apelu było zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa podczas wakacji. Wśród prelegentów znaleźli się  pani Anna Chruściel, pan Jaromir Mazur oraz pan Arkadiusz Ławnicki. Spośród poruszonych tematów można było usłyszeć prezentowane przez Pana dzielnicowego podstawy prawne wielu niepożądanych zachowań dzieci i młodzieży. Dowiedzieliśmy się również jak należy zachowywać się gdy jesteśmy sami w domu, jakie zagrożenia niesie internet, jak należy bezpiecznie poruszać się na rowerze a także zapoznaliśmy się z regulaminem pieszego. Na koniec apelu dzieci miały możliwość obejrzeć film profilaktyczny przygotowany przez Policję, którego zadaniem było pokazanie jak należy bezpiecznie zachowywać się na kąpielisku i w wodzie.

   Ponadto wszyscy zostali zachęceni do obejrzenia filmu przygotowanego przez instruktorów z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP zamieszczonego na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i uprawianie sportów wodnych”.

   Wszystkim dzieciakom życzymy BEZPIECZNYCH wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.