XLVII ZLOT PO ZIEMI MAZOWIECKIEJ Drukuj

 

   19.09 2015r. XLVII Zlotem po Ziemi Mazowieckiej szkolny klub SKKT PTTK "Wojażer" rozpoczął kolejny sezon. W pierwszym w tym roku szkolnym rajdzie podnieśliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę i wybraliśmy najdłuższą, bo 16 km trasę na odcinku Odwach - Radziwie - Dzierzązna - J. Jeziorko - Łąck. Nie było łatwo, ale pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały i wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety w Nadleśnictwie Łąck. Tutaj mogliśmy odpocząć, zjeść grochówkę, upiec kiełbaski i spotkać młodszych kolegów i koleżanki z klasy IIIc, którzy ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Nowysz oraz p. Edytą Paradowską przeszli 6 km z Gór do Łącka.

   W czasie drogi rozwiązywaliśmy test dotyczący wiedzy o Pojezierzu Gostynińskim - nasze odpowiedzi były w 100% poprawne. Zostaliśmy nagrodzeni książką - przewodnikiem po Pojezierzu Gostynińskim. Zdobyliśmy również puchar i dyplom za zajęcie II miejsca w klasyfikacji szkół podstawowych.

   Opiekunami na rajdzie byli: p. Monika Czyżewska, p. Marzena Nejman, p. Iwona Szymańska i p. Włodzimierz Mazurkiewicz.

   Wszystkich chętnych do wspólnego wędrowania zapraszamy 3 października na XXXVII Rajd Pieczonego Ziemniaka.