Gród Foluszek- zdobyty! Drukuj

 

   24 września klasy: III c pod opieką p. Katarzyny Nowysz i klasa integracyjna Va pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i p. Edyty Paradowskiej zdobyli Gród Foluszek na Pojezierzu Brodnickim w Ośrodku Edukacji Historycznej. Przebrani w stroje mieszkańców grodu, w kolorowe tuniki i kaptury, uczniowie poznali legendy oraz etos rycerski. Następnie czekała ich wielokilometrowa wyprawa do lasu i wykonanie zadań w ustalonym podziale grup dzieci. IIIc i Va odnajdywały wskazane na mapach rośliny, umieszczone na drzewach herby, fotografowali napotkane zwierzęta, szukali zakopanych monet wykonując po drodze zadania sprawnościowe. Najwięcej radości i emocji przyniosły dzieciom zadania rycerskie: strzelanie z łuku, nauka fechtunku na machinach, pojedynki na gumowe miecze. Uczniowie jako pamiątki przywieźli z grodu własnoręcznie wylepione garneczki, naczynia oraz wybite monety. To była niezapomniana, "żywa" lekcja historii zakończona integracyjnym pieczeniem kiełbasek na ognisku. Z żalem żegnaliśmy Gród Foluszek.

fot. Edyta Paradowska