Zuchy powitały jesień na rajdzie ZHP Drukuj

 

   Dziesiątego października, w sobotę  równo o 8 przybyliśmy do Łącka. Na termometrze było tylko ciut powyżej zera  więc raźnym krokiem ruszyliśmy na trasę rajdu. Zimno mobilizowało nas do szybkiego tempa, było po prostu lodowato, choć słoneczko zaczynało grzać i mieliśmy nadzieję, że będzie naszym sprzymierzeńcem.  Zastanawialiśmy się jakie zadania czekają nas tym razem podczas rajdu. Okazało się, że wszystkie polecenia  dotyczyły  Aleksandra Kamińskiego - założyciela harcerstwa w Polsce.

   Musieliśmy nauczyć się piosenki o naszym druhu, rozwiązać zagadki. Najciekawszym zadaniem było wykonanie plakatu pod tytułem Zuch jest dzielny. Ale uwaga mieliśmy tylko kartki, tusz, pędzle, ziemniaki i dary lasu. Spójrzcie na zdjęcia i sami oceńcie czy się postaraliśmy :).

   Przeszliśmy aż 5 kilometrów lasem, ale ani trochę nie czuliśmy zmęczenia. Nasze druhny pokazywały nam w lesie mrowisko, pasieki. Tłumaczyły dlaczego dziki ryją pod dębami oraz do czego służą słupy solne. 
To była niesamowita przygoda. Udało nam się zobaczyć w lesie to o czym uczyliśmy się na lekcjach i świetnie się przy tym bawiliśmy . 
    Na koniec NIESPODZIANKA! Bystre Orły zdobyły puchar w rajdzie - pierwsze miejsce! Cóż to była za radość. Piskom i podskokom nie było końca. Wesołe Sówki gratulowały nam ze szczerego serca. Wiadomo, obie gromady muszą się zawsze wspierać.
    Dziękujemy za przygotowanie dla nas wspaniałej przygody komendantce Annie Habaj i dh Agnieszce Bagińskiej  no i oczywiście naszym druhnom Ilonie Borczuk i Emilii Wiśniewskiej. 
    Czuwaj.