Dzień Edukacji Narodowej 2015 Drukuj

 

   Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. Ten dzień, jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole. Zaszczycili  nas swoją obecnością znakomici goście.  Ich obecność utwierdziła nas w przekonaniu, że szkoła to bardzo ważne miejsce, nie tylko dla nauczycieli, ale i wszystkich pracowników oświatowych, rodziców, a przede wszystkim  uczniów. Tego dnia padło wiele ciepłych i serdecznych słów. To one sprawiły, że DEN nabrał wyjątkowego znaczenia i dodał skrzydeł całej społeczności szkolnej. Warto przecież  uczyć się i pracować w takiej szkole jak nasza. Czternasty października-  to także  okazja do nagrodzenia przez Panią Dyrektor Ewę Woźniak wyróżniających się Nauczycieli i Pracowników.
    Sympatycznym zwieńczeniem uroczystości było przedstawienie przygotowane przez   p. Emilię Wiśniewską, p. Ilonę Borczuk w i p. Agnieszkę Elwertowską. Uczniowie klas 2g i 2h próbowali podbić serca widowni w czterech  dowcipnych ,bokserskich  rundach. Podczas pierwszej, utożsamianej z  edukacją polonistyczną zaprezentowali lekcję „Migawki ze szkolnej ławki”. Nie mogło również zabraknąć  ulubionych przedmiotów wielu uczniów: wf i muzyki. Dzieci w ramach tych zajęć zaprezentowały taniec z kapeluszami oraz piosenkę „Samba dla pani i pana”.

   Każdy duży i mały wie, że bez angielskiego ani rusz... -Uczniowie z przekonaniem intonowali  swoją radosną  piosenkę.

   Na koniec  reprezentanci obu klas wręczyli wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty.

   Uroczystość uświetnił swoim występem nasz chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Techniczną stroną przedstawienia opiekowali się p. Robert Elwertowski oraz p. Grzegorz Urbaczewski.
Tańce, piosenki oraz scenka wprowadziły wszystkich uczestników  we wspaniały, radosny nastrój. Wychodzili z sali pogodni  i uśmiechnięci, a uroczysty nastrój  unosił się w szkole przez cały dzień.