Zuchy zgłębiają tajemnice zwierząt. Drukuj

 

   Prawie każde dziecko marzy o kotku, piesku czy rybce. Jednak jak się nimi opiekować? Co one lubią, a czego unikają jak ognia? Czy na pewno każdy to wie? Przecież zwierzątko, to nie zabawka i opiekowanie się nim to ważne i odpowiedzialne zadanie. Zuchy w ramach zdobywania  sprawności przyjaciela zwierząt postanowiły zgłębić to zagadnienie.
   Szesnastego października Bystre Orły i Wesołe Sówki udały się do sklepu zoologicznego Leopardus w Wiśle. Wszystkie dzieci były wniebowzięte, widząc  na wyciągnięcie ręki wymarzone zwierzaki. Dziewczynki  zauroczyły przede wszystkim  ptaki i chomiki. Czy wiecie, że ptaki mogą żyć nawet do 15 lat? Dlatego zawsze należy  kupować  wszystkie  zwierzęta z rozwagą. Chomiki zaś, to słodkie gryzonie. Ale uwaga, prowadzą życie nocne. Nie zdziwcie się, więc gdy w nocy wasz pupil będzie hałasował i żył wtedy pełnią chomiczego życia.

   Chłopców natomiast urzekły pająki. Byli  po prostu wniebowzięci. Z zachwytem w oczach dotykali te groźne stworzenia. Zuchenki już nie były tak zadowolone…brrr…jak tu dotknąć takie kosmate paskudztwo? Pająki są  bardzo wymagające w hodowli. Ptaszniki należy karmić świerszczami lub pasikonikami, a nawet kawałkami mięsa. Ich użądlenie boli... jedynie tak  jak użądlenie osy. Naszych chłopców jednak te informacje wcale nie zraziły do owadów.
   Warsztaty były niesamowite, głównie  dzięki fascynującym  opowiadaniom pracowników sklepu Leopardus. Cierpliwie odpowiadali na miliony pytań zuchów. Dziękujemy  za tak miłe przyjęcie. Na pomysł zajęć wpadły druhny: p. Emilia Wiśniewska i p. Ilona Borczuk.