Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie uczniów z płockich szkół podstawowych Drukuj

 

   16 października, w naszej szkole, samorządowcy zorganizowali spotkanie z uczniami z płockich szkół podstawowych, poświęcone bezpieczeństwu osób poruszających się po drogach, a szczególnie uczniów dojeżdżających do szkoły.

   Gdy widoczność na drodze jest ograniczona, a pieszy ma ciemne ubranie bez elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Natomiast osobę, która ma choć jeden odblask widać nawet z odległości 150 mprzypominał Wiesław Raboszuk członek zarządu województwa mazowieckiego.

   „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania promująca noszenie elementów odblaskowych. Jest to też okazja, aby spotkać się z najmłodszymi uczestnikami ruchu i porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

   Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym przez WORD w Płocku torze rowerowym. Próbowali też swoich sił na symulatorze jazdy jednośladem przygotowanym przez Policję Miejską w Płocku. Funkcjonariusze wyświetlili również film „… tak chcę być bezpieczny” dodatkowo omawiając poszczególne bloki tematyczne.

   Ratownicy medyczni z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

   Wszyscy uczniowie biorący udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” otrzymali średnie zestawy BRD, czyli odblaskową smycz, opaskę i zawieszkę oraz pas naramienny. Upominki wręczyli zaproszeni goście, m.in. członek zarządu Wiesław Raboszuk oraz sekretarz województwa – dyrektor urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

   Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy 3b, którzy zaśpiewali piosenkę "Kolorowe znaki".