Rajd Niepodległości czyli warsztaty historyczne. Drukuj

 

   W poniedziałek, 9 listopada klasy IV c i Va wraz z wychowawcami Renatą Wojtycką,  Edytą Paradowską i Arkadiuszem Ławnickim miały wyruszyć na pieszy rajd z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Zaplanowana trasa wiodła przez Podolszyce Południowe, ulicą Gościniec, a następnie Grabówka – wzdłuż Wisły, aż do ul. Norbertańskiej na cmentarz wojskowy oraz dalej na Plac Obrońców Warszawy pod Pomnik Józefa Piłsudskiego.

   Niestety pogoda spłatała figla i ulewny deszcz uniemożliwił odbycie pieszej wędrówki. Nie zepsuło to jednak wszystkim świetnej zabawy. W sali historycznej, nauczyciele wraz ze studentami PWSZ, przeprowadzili z uczniami twórcze warsztaty historyczne, podczas których po krótkiej pogadance na temat historii odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie wykonali plakaty pod hasłem "Rajd Niepodległości". Następnie obejrzeli film o bohaterskiej walce żołnierzy o wolność naszego kraju a także rozwiązali krzyżówkę z hasłami dotyczącymi niepodległości i symboli narodowych.

   Święto Niepodległości uczniowie także uczcili wykonując, jak co roku, prace plastyczne na konkursy "Niepodległa" oraz "Historia Orła Białego" organizowane przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.