Niepodległość - trudne słowo... Drukuj

 

„Niepodległość - trudne słowo.

 Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?

 Kto mi wytłumaczy?

 Tak to słowo - bardzo ważne.

 Jeśli słuchać umiesz,

 to na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.”

 

   Dzięki uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na pewno udało się je zrozumieć społeczności naszej szkoły. Zrozumieliśmy także, że przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość. Wyrazem naszej radości z życia w wolnym kraju był zaśpiewany przez wszystkich zgromadzonych na sali fragment piosenki „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”:

„My mamy szczęście,

że w tym momencie

żyć nam przyszło

w kraju nad Wisłą.

My mamy szczęście…”

   Udział w akademii wzięli uczniowie z klas: VIB,C,S oraz chór prowadzony przez panią Małgorzatę Podwójci. Scenariusz przygotowała pani Bożena Matlęga, prezentację pani Bożena Matlęga i pan Robert Elwertowski, dekoracje pani Agnieszka Elwertowska.