Nasz Tydzień Przedsiębiorczości Drukuj

 

   W dniach 16.11 – 20.11. 2015r. uczestniczyliśmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany w ponad stu krajach. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu jednocześnie biorąc udział w konkursie na „Najaktywniejszą szkołę”. Koordynatorem projektu jest p. Joanna Matuszak i Małgorzata Gomułka.

   Uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w celu poznania zawodów w miejscu pracy. Podczas wycieczek uczniowie poznali zawody i specyfikę pracy następujących firm: Poczty Polskiej, Straży Pożarnej, hipermarketów Auchan i Leroy Merlin oraz butiku gdzie zapoznały się z pracą stylistki i wizażystki. Uczniowie wykonali różnorodne prace plastyczne, dokumentację fotograficzną, sadziły roślinki a także układały ciekawe zagadki i rebusy o poznanych zawodach oraz pisały sprawozdania.

   Odwiedziły nas również panie pracujące w KRUSie, które przeprowadziły zajęcia o bezpieczeństwie pracy na wsi i zapoznały dzieci  z pracą rolnika.

   Zdobyta wiedza będzie być może w przyszłości inspiracją wyboru swojego zawodu.