Integracyjna zabawa andrzejkowa wraz ze studentami PWSZ w Płocku Drukuj

 

   26 listopada 2015 roku, Studenci PWSZ zorganizowali długo wyczekiwaną Zabawę Andrzejkową. Zaproszono dyrekcję naszej szkoły, przedstawicieli opiekunów praktyk studenckich PWSZ, uczniów wszystkich klas integracyjnych szkoły, podopiecznych Klubu Rodziców Autyzm Help JiM/ Płock praz przyjaciół naszej szkolnej integracji.
   Andrzejki są niepowtarzalną okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby i konkursy pobudzają wyobraźnię dziecięcą, inwencję twórczą, pozwalają oderwać się od codziennej rzeczywistości i przenieść w świat bezpiecznych marzeń. W naszej szkole jeszcze nie było tak sprawnie zorganizowanej i bogatej w program artystyczny zabawy. Czarodziej- pan Daniel Bieniek sztuczkami magicznymi wywoływał uśmiech u każdego dziecka. Sztukmistrz "Joker"- pan Daniel Waliszewski w osłupienie wprawiał tych niedowiarków, co za niemożliwe uważali przelanie gorącego wosku przez małe ucho klucza, by otrzymać "przyszłość" ukrytą w cieniu woskowych tworów. Studentki: Joanna Rosińska, Marta Rydzewska i Emila Nowak przygotowały wróżby andrzejkowe dotyczące głównie miłości. Studentki: Marta Raćkowska i Katarzyna Wielońska przepowiadały karierę szkolną, a także przyszłość zawodową. Wszystkie zabawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz wróżb były także zabawy taneczne prowadzone przez studentów, nie zabrakło "Kaczuszek", "Makareny", "Pociągu z daleka".

   We wspólnej zabawie aktywnie uczestniczyli rodzice, dzieci i nauczyciele. Panie: Joanna Matuszak, Jolanta Czyżewska, Renata Wojtycka i Edyta Paradowska biorąc udział w karaoke zaśpiewały "Kolorowe kredki" przed wszystkimi zebranymi gośćmi. Do wspólnych tańców zachęcali także nauczyciele: Katarzyna Nowysz, Ewa Wojtycka, Arkadiusz Ławnicki- dziękujemy za wsparcie! Oprawę muzyczną przygotował student- p. Daniel Bieniek. Bajkowe dekoracje wykonali uczniowie klasy Va oraz zaprzyjaźnionej IVc na Arteterapii i zajęciach plastycznych. Dziękujemy także p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu za opiekę techniczną na imprezą.
To była prawdziwa, integracyjna Zabawa Andrzejkowa. Studenci wraz z koordynatorami: Edytą Paradowską i Renatą Wojtycką otrzymali gromkie brawa! A uczniowie już pytają, czy aby za rok też odwiedzą nas studenci PWSZ w Andrzejki.