"Bo warto pamiętać". Drukuj

 

   W dniu 30 listopada w Izbie Pamięci odbyła się uroczystość podsumowująca pierwszy etap realizacji projektu "Bo warto pamiętać".  Była ona poświęcona lotnikom z Dywizjonu 303 i bitwie o Anglię. Uczniowie wierszem i piosenką uczcili polskich lotników.
   W ramach realizacji projektu klasa 5a oraz chłopcy z klasy 5b - członkowie koła historycznego, uczestniczyli w cyklu lekcji historii, podczas których obejrzeli film pt "Ci cholerni cudzoziemcy", zapoznali się z fragmentami książki Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303", aby na tej podstawie rozwiązać szereg ćwiczeń, a szczególnie opracować scenariusze gier planszowych poświęconych bitwie o Anglię. Uczestniczyli również w konkursie plastycznym, realizując jedno z zadań projektowych.
   Pani Renata Wojtycka - nauczycielka historii opracowała scenariusz zajęć oraz uroczystego apelu, które wezmą udział w konkursie, w którym główną nagrodą są warsztaty archeologiczne dla uczestników projektu. Ogromnym wsparciem w działaniach jest pomoc p. Edyty Paradowskiej, pod której czujnym okiem na zajęciach arteterapii uczniowie klasy 5a wykonali piękne prace plastyczne biorące udział w konkursie plastycznym.
   Dalsza realizacja zadań projektowych nastąpi w lutym, podczas obchodów Dni Patrona Szkoły.