Misie w szkolnej bibliotece. Drukuj

     

   Jak co roku 25 listopada wszystkie pluszowe misie – zabawki obchodziły swoje światowe święto.

   Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła do siebie Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Padingtona oraz Jogi i Bubu czyli misie,  „które wstrząsnęły światem” na spotkanie z pierwszakami.

   Uczniowie poznali prawdziwą historię, w którą zamieszany był prezydent Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieli się dlaczego Uszatek ma „klapnięte” ucho, jaki niedźwiedź był pierwowzorem Kubusia Puchatka i co było największym marzeniem Coralgola. Dlaczego pewien niedźwiadek siedział na londyńskiej stacji Paddington z kartką na szyi oraz jaką to smutną przypadłością, wpędzającą go we wszystkie możliwe kłopoty, charakteryzował  się miś Yogi.

  Miłe historie o sympatycznych pluszakach okraszone licznymi piosenkami wprawiły wszystkich w tak dobry nastrój, że nikogo nie przestraszyły  groźne ryki prawdziwych niedźwiedzi  grizzly, baribali niedźwiedzi polarnych i brunatnych zaproszonych na koniec spotkania. Pierwszaki dowiedziały  się jakimi są zwierzętami, gdzie można je spotkać i jak należy się zachować, gdy kiedyś spotka się je na swojej drodze.

  Każdy pluszowy miś jest inny, inaczej wygląda i ma odmienny charakter. Jedne są mądre, inne przemądrzałe są też takie o bardzo małym rozumku. Jedne mają mniejszy inne troszkę większy apetyt ale wszystkie są piękne i wywołują w nas tylko ciepłe uczucia. Towarzysząc nam od przeszło stu lat  zasłużyły na hasło – Wszystkie misie są nasze i należy je kochać!