Sukcesy w konkursach Ligi Ochrony Przyrody Drukuj

 

   Uczniowie klas 4 - 6 naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody. W dniu 10 grudnia w Gimnazjum nr 6 w Płocku odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki jednego z takich konkursów. Był to konkurs plastyczny pt. „Ptaki Doliny Środkowej Wisły”, w którym dzieci wykonywały różną techniką wizerunek ptaka występującego w dolinie Wisły w rejonie Płocka oraz opisywały jego charakterystyczne cechy wyglądu i trybu życia. Sukcesy w tym konkursie osiągnęli uczniowie p. Marty Pater: II miejsce – Alan Zieliński (kl.4c); III miejsce – Mikołaj Kowalski (kl.5a), Larysa Ostrowska (kl.5s), Julia Wiankowska (kl.4s). Zgromadzeni na tej uroczystości mieli okazję zobaczyć interesującą prezentację, przygotowaną przez ornitologa pracującego w płockim Ogrodzie Zoologicznym. Prezentacja pokazywała niezwykłe bogactwo ptaków występujących w Dolinie Środkowej Wisły - obszarze, który wymaga ochrony.

   To nie koniec sukcesów, gdyż dzień wcześniej pani Marta Pater, jako opiekun Koła Ligi Ochrony Przyrody w naszej szkole otrzymała dyplom za zajęcie II miejsca w konkursie: „Najlepiej pracujące Koło Ligi Przyrody”.

   Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje!