Uroczystość przekazania Proporca Pokoju i Księgi Pamiątkowej Drukuj

1 września 2008  otrzymaliśmy przechodni Proporzec Pokoju oraz Księgę Pamiątkową.  Uroczystość przekazania miała miejsce podczas mszy w intencji ojczyzny i pokoju oraz dzieci i młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny, w kościele farnym św. Bartłomieja.
   Proporzec Pokoju oraz Księga Pamiątkowa po raz pierwszy zostały przekazane młodzieży 1 września 1989 r, w 50 rocznicę wybuchu II wojny światowej, przez kombatantów, żołnierzy walczących na różnych frontach Europy. Jako pierwsi opiekę nad Proporcem i Księgą sprawowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1.
   Proporzec Pamięci i Księga przez cały rok będą nam towarzyszyły podczas najważniejszych wydarzeń związanych ze szkołą i jej patronem. (AF)