Spotkanie wigilijno – świąteczne “Merry Christmas and a Happy New Year “ Drukuj

 

   W ramach lekcji o kulturze krajów angielskojęzycznych w klasie IIId uczniowie poznawali tradycje świąteczne w Wielkiej Brytanii.

   W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziła nas najsławniejsza opowieść wigilijna ”A Christmas carol”, której autor Charles Dickens, opowiedział o magii świąt i ich wpływie na każdego z nas.

   Kolejne zajęcia poświęcone były wykonaniu kartek z życzeniami w języku angielskim i nauce piosenki „Rudolph the red nosed reindeer”. Mówiliśmy też o tradycyjnych potrawach, których nie może zabraknąć na świątecznym stole w Dzień Bożego Narodzenia ( Christmas Day).

   Okres przygotowań do świąt zakończyło spotkanie klasowe, będące połączeniem polskiej wigilii z angielskim spotkaniem świątecznym. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie gitary i fletu – na instrumentach grały dziewczynki z klasy. Angielskim zwyczajem bawiliśmy się w rozwiązywanie zagadek. Na naszych stołach nie zabrakło pierniczków i innych pachnących przysmaków.

   W cudownej atmosferze czekaliśmy na Święta i Nowy Rok.

 

           We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year.

           Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Uczniowie klasy IIId oraz panie Agata Rychlik i Urszula Kosińska