Chór 'Viva la musica" na 21. PŁOCKIM KOLĘDOWANIU Drukuj

 

   Płockie Kolędowanie jest cyklicznym, kilkudniowym wydarzeniem, odbywającym się zawsze na początku stycznia. Głównym celem wydarzenia jest podkreślenie wyjątkowego charakteru świąt Bożego Narodzenia oraz zachęta do wspólnego śpiewu. W repertuarze wykonawców znajdują się kolędy, pastorałki i utwory o charakterze świątecznym. Od samego początku cieszy się ono dużą popularnością i uznaniem wśród płocczan, ze względu na unikalny, świąteczny klimat i oprawę. Dodatkowo udział płockich chórów i wokalistów pełni również funkcję integrującą płockie środowisko artystyczne.

   W tym roku w gronie wykonawców znalazł się już po raz kolejny nasz szkolny chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Wystąpił w kościele parafii Św. Krzyża i zaprezentował kolędy i piosenki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Słuchacze byli wzruszeni. Na bis wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

 

 

więcej zdjęć tu