Betlejemskie Światełko Pokoju Drukuj

 

   „Harcerze, sprowadzając Betlejemski Ogień do Polski i przekazując Go wszystkim, którzy pragną Jego obecności, pełnią służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka”.

   Nasza drużyna zuchowa przekazała światełko w wyjątkowe dla nas wszystkich miejsca: do bliskiej sercu Szkoły Podstawowej nr 23, do Kościoła św. Krzyża oraz do świetlicy środowiskowej Promyczek. Emocje jakie towarzyszyły podczas tak podniosłej chwili są nie do opisania. Byliśmy dumni, że to nas spotkał taki zaszczyt, a zarazem czuliśmy się odpowiedzialni, by światełko nie zgasło… Musieliśmy przywieźć je ze Szkoły Podstawowej  nr 12, gdzie odbyło się spotkanie wszystkich harcerzy z Płocka i okolic. Nie martwcie się, druhny Emilia Wiśniewska i Ilona Borczuk zadbały o nasze bezpieczeństwo.

   Z pewnością nie wiecie, jak wyjątkowe jest nasze Światło. Otóż Betlejemskie Światełko Pokoju przekazywane jest od 1986r. Akcję zapoczątkowało austriackie radio i telewizja. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje dziś prawie całą Europę! Światełko przywożone jest z Betlejem i przekazywane w formie sztafety. W ten sposób trafia nawet do najdalszych zakątków.

   Z dumą przekazujemy Wam Światło i niech zostanie ono w Waszych sercach na cały następny rok. Czuwaj!