Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Drukuj

 

   W dniach 16-17 grudnia w naszej szkole instruktorzy z klubu kravtrening.pl przeprowadzili zajęcia ruchowe z zakresu procedur bezpieczeństwa i samoobrony Krav Maga dla dzieci z klas III i VI. Zajęcia miały na celu podniesienie u dzieci ich pewności siebie w sytuacjach dla nich niebezpiecznych. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak unikać takich sytuacji, ale również dowiedzieli się jak poradzić sobie z sytuacją dla nich problematyczną. Podczas zajęć duży nacisk położono na metody deeskalacji agresji za pomocą stanowczych komunikatów werbalnych. Dzieci poznały proste techniki z KraV Maga zwiększające ich codzienne bezpieczeństwo. Przytoczono przykłady z sytuacji codziennych mogących pojawić się w szkole, ale jak i w drodze do lub ze szkoły. Dzieci zdobywały nową wiedze poprzez gry i zabawy, dlatego podczas zajęć klubu kravtrening.pl dzieciom nieprzerwanie towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.