24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj

 

   W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagrało w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Wśród 450 wolontariuszy, którzy wyszli na ulice naszego miasta znaleźli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Krzysztof Fuz kl. 5D, Otylia Sołtyszewska kl. 5D, Dawid Kacperowski kl. 6S oraz Wiktoria Wasek kl. 6S.  Nasi wolontariusze razem zebrali 647 złotych i 76 groszy. Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowali państwo Agnieszka i Robert Elwertowscy.

   Nasz szkolny chór "Viva la musica" jak co roku włączył się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy występując w Galerii Wisła. Byliśmy dumni, że mogliśmy "zagrać"  w jedynej takiej Orkiestrze na świecie i też wrzucić co nieco do orkiestrowych puszek. Oczywiście pomogli nam zawsze czujni i zwarci rodzice chórzystów. Za co bardzo dziękujemy.