W Auchan "od kuchni" Drukuj

 

   28 stycznia uczniowie klasy 3a mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawej wycieczce. Wybraliśmy się do naszego płockiego Auchan. Nie robiliśmy tam jednak zakupów, tylko poznaliśmy działanie tak ogromnego sklepu "od kuchni". Byliśmy tam, gdzie zwykli kupujący nie mają wstępu.

   Nasza przygoda rozpoczęła się od ubrania w fartuchy ochronne, czepki, maseczki i ochraniacze na buty. Potem dezynfekcja rąk, rękawiczki i zaczęliśmy zwiedzanie. Najpierw dział mięsny - widzieliśmy jak robi się kiełbasę, pakuje towar na tacki za pomocą maszyn i metkuje. Potem cukiernia - gorące pączki pachniały zachęcająco - a na koniec piekarnia. Każdy z nas mógł coś zrobić z surowego ciasta i poobserwować pracę pracowników tych działów. Potem zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Ciastka zniknęły ze stołu w mgnieniu oka. A na koniec wizyta w pokoju ochrony - zobaczyliśmy, jak wygląda monitoring sklepu.

   To była wspaniała i pouczająca wycieczka.